Busko-zdrój Marconi 19 czerwiec- 10 lipca

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
gre_ys
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 84
Na forum od: 19 gru 2009 15:58
Oddział NFZ: Lubuski
Staż sanatoryjny: 9

Busko-zdrój Marconi 19 czerwiec- 10 lipca

Post autor: gre_ys »

Witam. 😄😄😄 Mam i ja i mój mąż... Busko-Zdrój , a konkretnie Marconi, o Busko prosiliśmy i udało się.
Proszę osoby które wróciły, bądź są tam jeszcze, o świeże wiadomości o Marconi, jakie warunki, zabiegi, będzie mi bardzo miło.
Awatar użytkownika
Marysia65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 314
Na forum od: 02 kwie 2016 20:28

Re: Busko-zdrój Marconi 19 czerwiec- 10 lipca

Post autor: Marysia65 »

Witaj gre_ys właśnie wróciłam z Marconiego więc dzielę się własną opinią. Sanatorium Marconi to zabytkowy budynek z piękną salą koncertową gdzie często odbywają się prelekcje i koncerty, mieszczący się w centralnym punkcie Parku Zdrojowego. O miejscowości nie będę się rozpisywać bo uważam, że na forum są opinie bywalców Busko Zdroju i jako nowicjusz tego kurortu nie za dużo bym wniosła nowości. Wracając do Marconiego, swój pobyt rozpoczęłam około 8 rano. W recepcji meldunek i opłata chyba 39 zł. za telewizor, czajnik , lodówkę, radio . Dalej korytarzem w prawo do szklanego łącznika gdzie po wypełnieniu ankiety, kolejno przydział pokoju , dietetyczka, sprawy organizacyjne , przydział stolika itp. Następnie, można było przy recepcji zostawić bagaże w przechowalni bo odbiór kluczy dopiero po 13. W Marconim wyjazdy i przyjazdy w tym samym dniu i dlatego pokoje są dostępne dopiero po 13. Pokoje 1 , 2 , lub 3 osobowe, nie słyszałam by ktoś mieszkał w 4 osoby choć takie pokoje też były. Dużo osób mieszkało w 3 osobowym w 2 osoby. Będąc dość wcześnie rano, bez zaświadczenia od lekarza, nie miałam problemu z otrzymaniem jedyneczki. Raczej wszystkie pokoje w podobnym standardzie. Choć zapach siarki w części hotelowej na prawo od recepcji był zdecydowanie silniejszy. Taxi czy kuracjusze zmotoryzowani na rozładunek bagażu mogą wjechać w Aleję Krystyny Jamróz i podjazd bezpośrednio pod szklany łącznik, innej opcji podjazdu samochodem pod Marconiego nie ma. Kuracjusze będący pod opieką pani ordynator dużego wpływu na zlecone zabiegi nie mają, choć samo badanie odbywa się bardzo skrupulatnie i drobiazgowo. Uważam , że w połączeniu ze stanem chorobowym jak i możliwościami sanatorium dobrane są optymalnie. Budynek sanatorium ma kilka dobudówek a co za tym idzie mnóstwo korytarzy, schodów, łączników , winda korytarzem na prawo, ale z windy znaleźć odpowiedni pokój to już nie lada wyzwanie i tak samo odpowiedni gabinet na zabiegi. Ale dla pocieszenia powiem ,że po tygodniu już nikt nie błądzi :lol: Jedzenie bardzo smaczne , dieta lekkostrawna i cukrzycowa . Ogólnie pobyt uważam za bardzo udany. Pozdrawiam :kwiat:
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1955
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Busko-zdrój Marconi 19 czerwiec- 10 lipca

Post autor: Zosia »

Dzięki Marysieńko za opis :kwiat:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24607
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Busko-zdrój Marconi 19 czerwiec- 10 lipca

Post autor: ewasz »

Dzięki Marysiu za opis :D
alka50+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1399
Na forum od: 02 sty 2015 11:50
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Busko-zdrój Marconi 19 czerwiec- 10 lipca

Post autor: alka50+ »

Marysiu....dzięki za bieżacy opis ....do wykorzystania. :serce: Cieszy Twoje zadowolenie z pobytu.
Mieszkałam też w pokoju jednoosobowym.....pierwsze drzwi przed wejściem do jadalni...taka czesć komercyjna....ale byłam na NFZ...pierwszy wyjazd do Buska Zdroju.
Awatar użytkownika
Marysia65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 314
Na forum od: 02 kwie 2016 20:28

Re: Busko-zdrój Marconi 19 czerwiec- 10 lipca

Post autor: Marysia65 »

Alunia widzę, że Marconi i Busko nie jest Ci obce ;) choć dla mnie chyba już na zawsze nr 1 to Kołobrzeg :D Dziewczyny pozdrawiam :kwiat: Ewuś trzymam kciuki :serce:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Busko-zdrój Marconi 19 czerwiec- 10 lipca

Post autor: Felice »

Maryś Ala to już stały bywalec Buska. Gościnnie razem po salonach Marconiego chadzałyśmy. Ja jednak wolałabym na pobyt Włókniarza lub Wojskowy.
janekmazowsze
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 119
Na forum od: 28 gru 2012 09:19

Re: Busko-zdrój Marconi 19 czerwiec- 10 lipca

Post autor: janekmazowsze »

Cześć. A dlaczego byś wolała Włokniarza bądź Wojskowy jeśli można wiedzieć?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Busko-zdrój Marconi 19 czerwiec- 10 lipca

Post autor: Felice »

Głównie z powodu jakości zabiegów.
Awatar użytkownika
Marysia65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 314
Na forum od: 02 kwie 2016 20:28

Re: Busko-zdrój Marconi 19 czerwiec- 10 lipca

Post autor: Marysia65 »

Felice kawiarnia Relax we Włókniarzu też ma swój urok ;)
ODPOWIEDZ