Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
ZAGUBIONY
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1906
Na forum od: 27 mar 2022 15:30
Oddział NFZ: Śląski

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: ZAGUBIONY »

Feli , Daro i o to mi chodziło o listę , bo to już moja głowa by poszukać do nich kontakty i podzwonić , bardzo DZIĘKUJĘ jesteście WIELCY . Wiem że są kolejki i czas oczekiwania długi zwłaszcza jak wypadek był dawno , ale niestety skutki są po dziś dzień :cry: - Daro rozwaliłeś system - sa tam miłe i młode panie :lol: , wzroko terapia dla nas facetów też działa zdrowotnie ;) :serce: :kwiat: .
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Felice »

Daro Busko Wojskowy nie przyjmuje skierowań jeżeli nie jest się po zabiegu, lub urazie. Wtedy musi zrealizować w ciągu pół roku. We Włókniarzu przyjmują, czas oczekiwania trybu pilnego 5/6 lat. Krynica nie wiem jak teraz, bo po zmianach nie jestem zainteresowana rehabilitacją tam. Iwonicz nie wiem jakie ma terminy, ale też nie najkrótsze.
ZAGUBIONY
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1906
Na forum od: 27 mar 2022 15:30
Oddział NFZ: Śląski

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: ZAGUBIONY »

No to się zawęża lista adresów :o , oraz wydłuża czas na wyjazd :cry: :cry:
Daro 4242
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 41
Na forum od: 26 mar 2023 10:02
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Daro 4242 »

Właśnie dzwoniłem do 21 WSzU-R w Busku
Dowiedziałem się że przyjmują na rehabilitacje ogólnoustrojową
Czas oczekiwania po operacji do 6 miesięcy
Osoby niepełnosprawne w st. znacznym do 2 lat
Pozostali czas oczekiwania 10 lat.
Pozdrawiam
Felice jak nie wierzysz zadzwoń
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Felice »

Daro ja tam nie muszę dzwonić, bo osobiście rozmawiałam w lutym. Przyjęcia dokumentów i skierowania praktycznie nie mogą odmówić, ale sugerują złożenie gdzie indziej. Wiesz 10 lat dla ludzi w pewnym wieku to wieczność.
Po operacji wszędzie jest 6 miesięcy, u nich praktycznie jest to właśnie 6, czyli ostatni miesiąc. Ten czas dla stopnia znacznego realnie też jest nieco dłuższy a i nie wszyscy ten stopień mają.
Może przez miesiąc coś tam się zmieniło i terminy skróciły się.
ZAGUBIONY
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1906
Na forum od: 27 mar 2022 15:30
Oddział NFZ: Śląski

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: ZAGUBIONY »

Feli za 10 lat to już raczej bliżej nam bezie do urny :cry: a nie rehabilitacji :lol:
Awatar użytkownika
Andrzej-WP
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 354
Na forum od: 07 paź 2015 08:39
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Andrzej-WP »

Witam
W uzupełnieniu dyskusji na temat czasokresu oczekiwania na rehabilitacje ogólnoustrojową -przytocze swój przypadek ze Szpitalem ortopedyczno-rehabilitacyjnym GÓRKA w Busku Zdroju. Wcześniej ten szpital był ukierunkowany na leczenie dzieci. Póżniej zmieniono także dla dorosłych.
Wniosek o pobyt rehabilitacji ogólnoustrojowej do w/w szpitala ,złożyłem w 2017 roku. Jeszcze była wersja papierowa z załącznikami .Wniosek miałem wystawiony z przychodni przyszpitalnej ortopedycznej z miejsca zamieszkania.Wniosek w szpitalu zaakceptowano i wyznaczono mi pisemnie termin na rok 2021 . Nastepnie w 2020 roku dostałem przedłużenie terminu o nastepne 3 lata . Niedawno otrzymałem nastepne przełożenie, przesuniecie terminu - na rok 2032 . Jesli bym czekał i byłaby realizacja , to w sumie oczekiwanie wyniosłoby 15 lat. Ze względu na tak odległy termin, a jednocześnie blokowanie w systemie - poprosiłem przed tygodniem o wykreślenie mnie z ich ewidencji-kolejki, gdyż nie wiem co będzie ze zdrowiem za tyle lat.

Pozdrowienia
ZAGUBIONY
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1906
Na forum od: 27 mar 2022 15:30
Oddział NFZ: Śląski

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: ZAGUBIONY »

Andrzej ło matko , córko , bracie , babko i pradziadowe :lol: :lol: nie pytałeś czasem czy przyjmują na rehabilitację , skremowane ciało w urnach , trumnach ?? :lol: :lol: bo jak termin za 15 lat a po 15 przedłużą o kolejne 10 :o .
Awatar użytkownika
Andrzej-WP
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 354
Na forum od: 07 paź 2015 08:39
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Andrzej-WP »

Witam.
Nie wiem ,czy się śmiać, czy płąkać. Terminy 15 letnie i dłuższe na rehabilitacje -to farsa
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Felice »

Andrzej fars w tym kraju jest dużo więcej, a te dotyczące rehabilitacji to już ocierają się tragikomedię.
Mnie na przykład wkurza taka sytuacja…
Rehabilitacja ogólnoustrojowa ukierunkowana jest na narząd ruchu i ktoś, kto ma stopień znaczny np z interny jedzie poza kolejkami. Uważam że tylko stopień z narządu ruchu powinien mu dać to uprawnienie.
ODPOWIEDZ