Hej hej

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1711
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Hej hej

Post autor: p-siak »

Odwiedziny, nie jesteś obłożnie chora, więc kawiarnia,bar, spacer.
Palenie, na pewno nie wewnątrz.
Dusia500
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 22
Na forum od: 08 mar 2016 17:28
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Re: Hej hej

Post autor: Dusia500 »

Super Kuracjusz dziękuję za odpowiedź. Zapytalam , bo czytając regulamin tago sanatorium ,bylam przerażona. Nawet zakaz odwiedzin, może nie dosłownie zakaz, ale lepiej żeby ich nie było.
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1711
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Hej hej

Post autor: p-siak »

Pustkowem( miejscowość,ośrodek) też wszyscy byli przerażeni, a przez 8 lat słowa relacji,podpowiedzi nikomu nie napisałaś...
Dusia500
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 22
Na forum od: 08 mar 2016 17:28
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Re: Hej hej

Post autor: Dusia500 »

p-siak masz rację i przepraszam. Po powrocie nawet juz nie myślałam o forum, mój błąd. Przepraszam.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Hej hej

Post autor: zbigniew165 »

Danusia 500 coś pomyliłaś w przed ostatnim poście, bo w Warszawie nie ma żadnego sanatorium, a tam gdzie będziesz, to tylko ośrodek rehabilitacji i nie będziesz kuracjuszką tylko pacjentką.
W sanatorium nie ma książki wyjść i wejść i nikomu nie zgłaszasz, że w wolnym czasie wychodzisz na miasto.
Życzę dobrych zabiegów :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Hej hej

Post autor: Felice »

Dusia palenie jak w każdej placówce medycznej tylko na zewnątrz. Te zakazy i nakazy na stronie nie są takie w codzienności jak je opisali.
Weszłam bez problemu, tam do trzeciego piętra jest przychodnia. Na dole jest też kawiarenka.
Nie wiem skąd jedziesz , ale pobyt w Warszawie daje duże możliwości spędzania czasu. Ja gdybym tutaj nie mieszkała cieszyłabym się z takiego wyjazdu.
Pytaj podpowiem co warto zobaczyć, gdzie wyjść, nawet gdzie potańczyć.
Dusia500
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 22
Na forum od: 08 mar 2016 17:28
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Re: Hej hej

Post autor: Dusia500 »

Felice,jadę z malego miasteczka i stąd moje obawy . Potańczyć raczej nie,bo jestem po artroskopii łąkotki i jeszcze nie do końca moje kolano jest sprawne. Ale bardzo bym chciała zwiedzić Warszawę i dziękuję za każde podpowiedzi 😊
Dusia500
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 22
Na forum od: 08 mar 2016 17:28
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Re: Hej hej

Post autor: Dusia500 »

zbigniew165 ja nic nie pomyliłam . Dostałam skierowanie dosłownie do sanatorium. Z tego co wyczytałam, to jest nowe sanatorium. I poczytaj co piszą inni forumowicze w moim temacie. Pozdrawiam.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Hej hej

Post autor: zbigniew165 »

Danusia500 przeczytałem wszystkie posty forumowiczów i nikt nie wypowiedział się, że szpital rehabilitacyjny do którego jedziesz jest sanatorium, bo nie jest.
Przeczytałem też całą stronę tej placówki zdrowia i nie ma tam wzmianki o tym, że posiada status sanatorium, bo nie ma takiej możliwości, Warszawa to nie uzdrowisko.
Szpital ten nie posiada zabiegów typowych dla sanatorium, jak borowina, kąpiele solankowe itd.
Może Felice, która jest ekspertką w temacie sanatoriów wypowie się co sądzi o tym, że reh-medical warszawa to sanatorium.
Pozdrawiam
nula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2373
Na forum od: 25 lut 2020 00:29

Re: Hej hej

Post autor: nula »

Ech Zbigniew,
nie czepiała bym się Danusi, skoro ten ośrodek sam podaje takie określenia, nawet w oficjalnym piśmie do niej.
Weszłam z ciekawości na ich stronę.
Owszem to szpital. Ale też widnieje informacja, która poniżej pozwoliłam sobie zacytować:

"Centrum Rehabilitacji Reh-Medica uprzejmie prosi Kuracjuszy o ograniczenie lub zaniechanie odwiedzin podczas trwania turnusu rehabilitacyjnego. Czas spędzony w naszej placówce powinien zostać poświęcony na odpoczynek i powrót do zdrowia. Przyjmowanie gości, a tym samym przebywanie osób trzecich, może stanowić zagrożenie epidemiologiczne i utrudniać proces rehabilitacji zarówno dla odwiedzanego, jak i dla innych Kuracjuszy."[/i]

W każdym szpitalu jest się pacjentem, ale można też być i kuracjiuszem np.w szpitalu uzdrowiskowym. Nieprawdaż??
N
ODPOWIEDZ