Rymanów Zdrój "Świtezianka" od 05.05.2024

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
Archibald
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 323
Na forum od: 16 paź 2021 13:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rymanów Zdrój "Świtezianka" od 05.05.2024

Post autor: Archibald »

BozenaMat pisze: 16 kwie 2024 20:56
Może się przyda :)

viewtopic.php?t=19834

Masz tam trochę moich wędrówek..... opisy i zdjęcia. Sporo łaziłam więc trochę tego jest. Jakbyś miał pytania, to służę pomocą. :)
I miłego pobytu życzę. Mnie urzekły rymanowskie klimaty. :)
Wielkie ukłony dla Ciebie, stworzyłaś niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju Vademecum Rymanowa i okolicy, zarówno zdjęcia, jak i opisy miejsc wyręcz prowokują do wyjazdu i odwiedzin tego przepięknego regionu Polski. A trzymając się łacińskiej leksyki stwierdzam, że jesteś urodzoną Cicerone, Twoja relacja jest zarówno bardzo merytoryczna i konkretna, ale też nie pozbawiona nuty romantyczno-sentymentalnej. Zwiedzanie z Tobą to sama przyjemność. Powinnaś zostać Honorową Obywatelką gminy i miasta Rymanów :serce: :kwiat:
Awatar użytkownika
Archibald
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 323
Na forum od: 16 paź 2021 13:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rymanów Zdrój "Świtezianka" od 05.05.2024

Post autor: Archibald »

p-siak pisze: 16 kwie 2024 20:46 Archibald: ja szedłem wzdłuż rzeczki do Rymanowa,tam do piekarni lub coś innego,a wracałem ulicą.
Samochodem: Muzeum Przemysłu Naftowego w Bóbrce, Muzeum Szkła w Krośnie ( oba świetne), Prządki, Odrzykoń...
Wpisz w Google - ciekawe miejsca wokół Rymanowa Zdrój.
Dziękuję za kolejne, cenne dla mnie informacje o Rymanowie i okolicy. Pewnie skorzystam ze wskazanych kierunków :D
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rymanów Zdrój "Świtezianka" od 05.05.2024

Post autor: BozenaMat »

Archibald pisze: 17 kwie 2024 09:08 Zwiedzanie z Tobą to sama przyjemność.
Bardzo mi miło za te słowa :)

Nie wiem czy tu trafiłeś. Masz jeszcze parę wiadomości.

viewtopic.php?t=19938


W maju powinna być już super pogoda więc jak tylko lubisz wędrówki, to radzę te wszystkie opisane przeze mnie trasy przejść. Naprawdę nie są to jakieś uciążliwe wędrówki. Ja kilka razy szłam wzdłuż rzeki Tabor do centrum Rymanowa. Trasa super, z dala od spalin. Rzeczka sama Cię doprowadzi do miasteczka. A z niego już rzut beretem do Huty Szkła. Przy ładnej pogodzie szkoda tłuc się busikami.
Tak samo do Iwonicza..... piękny szlak przez Przymiarki do samego Zdroju. Warto przejść.
Pozdrawiam i super kuracji życzę :)

Aha. Jest Park Zdrojowy, nowy....... za mojej bytności go nie było. Więc liczę na fotki :D
Awatar użytkownika
Archibald
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 323
Na forum od: 16 paź 2021 13:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rymanów Zdrój "Świtezianka" od 05.05.2024

Post autor: Archibald »

I kolejny super przewodnik dla przyszłych kuracjuszy wyjeżdżających do Rymanowa-Zdroju. Jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi. Postaram się wrzucić parę aktualnych fotek z Rymanowa, ale i tak Ciebie nikt nie pokona :lol:
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3814
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Rymanów Zdrój "Świtezianka" od 05.05.2024

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Zaintrygowany tym ostatnim stwierdzeniem zajrzałem do przywołanego tematu sprzed kilku lat i... rzeczywiście masz rację. Bożena zawiesiła poprzeczkę na niebotycznej wysokości!
Nigdy nie jest za późno by podziękować za formę i treść. Ogrom pracy włożonej w te opisy uzdrowiska zasługuje na słowa najwyższego uznania.
Brawo!
Dziękuję za uwagę.
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rymanów Zdrój "Świtezianka" od 05.05.2024

Post autor: BozenaMat »

Archibald pisze: 17 kwie 2024 17:44 ale i tak Ciebie nikt nie pokona :lol:
Oj tam.... oj tam. Poprzeglądaj Forum. Super foto relacje Alki 50+ czy Ewaszki........ szczegółowa i drobiazgowa Bibi....... O innych Forumowiczach nie wspomnę, bo przyszło by wymieniać bez końca. Wystarczy się wczytać. Naprawdę jest sporo osób, które w ciekawy sposób relacjonują swój pobyt w Sanatorium. O Kazimierzu nie wspomnę ;) Podobała mi się Jego relacja z Horyńca :) Bardzo rzetelna i drobiazgowa .

Dziękuję Kaziu za słowa uznania :oops:
Awatar użytkownika
Archibald
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 323
Na forum od: 16 paź 2021 13:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rymanów Zdrój "Świtezianka" od 05.05.2024

Post autor: Archibald »

Bardzo proszę nie umniejszaj swoich dokonań, wszystkich których wymieniłaś znam z tego forum i też jestem im wdzięczny za całe mnóstwo przekazywanych informacji, ale w temacie jest "Rymanów Zdrój Świtezianka od 05.05.2024", a to Ty napisałaś super relacje z rymanowskich okolic 8-)
Brakuje mi jedynie informacji o miejscu mojej rehabilitacji z ZUS, czyli praktycznej wiedzy o "Świteziance" :?: Ty tam jednak nie byłaś, więc jesteś usprawiedliwiona :lol:
Awatar użytkownika
tomaszsanat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 280
Na forum od: 05 sty 2018 12:54
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Rymanów Zdrój "Świtezianka" od 05.05.2024

Post autor: tomaszsanat »

Witam Zgodzę się z tym że opis Rymanowa jest wspaniały trochę wyolbrzymiony niestety według mnie jest,tylko jedno ale ..trzeba wziąc pod uwagę że ludzie na ogół jadą chorzy i nie będą latać do Iwonicza przez przymiarki bo to wyprawa dla zdrowych młodych wiem że kobiety przyjeżdzają naogół zdrowe i nie wyżyte i latają jak kot z pęcherzem byle szybko byle dalej może się kobiety obraza ale niesety tak jest nie jestem pierwszy raz i widzę wszystko, tak więc opisywanie że jest super to trochę przesadzone owszem jest pięknie w Rymanowie jest super dla zdrowych ja niestety juz niestety i nie jestem tak sprawny. A jeszcze piszesz nowy park to nie park tylko raczej plac gdzie jest basen odkryty i troche atrakcji i niema żadnego drzewka Jestem co rok w Rymanowie w tym roku tez bedę ale w pazdzierniku dopiero i wiem co piszę
Awatar użytkownika
Archibald
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 323
Na forum od: 16 paź 2021 13:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rymanów Zdrój "Świtezianka" od 05.05.2024

Post autor: Archibald »

tomaszsanat pisze: 18 kwie 2024 10:13 Witam Zgodzę się z tym że opis Rymanowa jest wspaniały trochę wyolbrzymiony niestety według mnie jest,tylko jedno ale ..trzeba wziąc pod uwagę że ludzie na ogół jadą chorzy i nie będą latać do Iwonicza przez przymiarki bo to wyprawa dla zdrowych młodych wiem że kobiety przyjeżdzają naogół zdrowe i nie wyżyte i latają jak kot z pęcherzem byle szybko byle dalej może się kobiety obraza ale niesety tak jest nie jestem pierwszy raz i widzę wszystko, tak więc opisywanie że jest super to trochę przesadzone owszem jest pięknie w Rymanowie jest super dla zdrowych ja niestety juz niestety i nie jestem tak sprawny. A jeszcze piszesz nowy park to nie park tylko raczej plac gdzie jest basen odkryty i troche atrakcji i niema żadnego drzewka Jestem co rok w Rymanowie w tym roku tez bedę ale w pazdzierniku dopiero i wiem co piszę
Pozwolisz, ze póki co, nie będę ani za, ani przeciw Twoim opiniom, dopóki tam nie przyjadę. Nie jestem tak do końca sprawny, bo przecież orzecznik ZUS potwierdził konieczność rehabilitacji i wyjazd do Rymanowa, ale chętnie chodzę na piesze wycieczki, które doskonale wpływają na poprawę mojego zdrowia i ogólnej kondycji psychofizycznej, skorzystam na pewno z opisu tras jakie pokonała BozenaMat . W kwestii kondycji i zdrowia kobiet to myślę, że są mniej leniwe od mężczyzn i bardziej zależy im na urodzie, wobec tego bardziej się starają i dbają o siebie ;)
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3440
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Rymanów Zdrój "Świtezianka" od 05.05.2024

Post autor: Dzia_dek »

Archibald całkowicie popieram Twoją postawę i podejście do tematu. Nie należy dawać wiary osobom wiecznie niezadowolonym
z życia, patrzącym wyłącznie przez pryzmat własnej osoby i własnych możliwości, a już sposób wyrażania się o kobietach zasługuje,
moim zdaniem, na szczególne potępienie. To jest po prostu wypowiedź osoby mizoginistycznej. Wracając do tematu Rymanowa Zdroju
opis Bożeny bardzo wiernie opisuje jesienny czas w tym miejscu. Bardzo wiele osób korzysta z wędrówek po okolicy w tym m.in do
Iwonicza Zdroju. Mało tego można zrobić pętlę tam i z powrotem ponieważ oba te Zdroje łączą dwa szlaki: zielony /widokowy/ przez
Przymiarki i czerwony /leśny/ przez Mogiłę i Suchą Górę. Nowy park, który wywołał tyle niezadowolenia u Tomasza to w tej chwili
skwer, zielony, z alejkami, nasadzeniami drzew i krzewów, które potrzebują trochę czasu, aby urosnąć i stać się faktycznym parkiem.
Trzeba wiedzieć, że kiedyś był to plac na którym namiot rozbijały przyjezdne cyrki, a potem stał się wysypiskiem ziemi i gruzu.
Dobrze, że ten teren został uporządkowany tak samo jak ogrodzona od skweru działka, na której działa wyremontowany basen.
No i zapewniam, że wiem o czym piszę bo w Rymanowie Zdroju jestem kilka lub kilkanaście razy w ciągu roku.
ODPOWIEDZ