Podział pokoi w sanatoriach

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 509
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Staż sanatoryjny: 0

Re: Podział pokoi w sanatoriach

Post autor: MaryKate »

Sprawa wygląda tak , po rozeznaniu co pisali ludzie na grupach to tam gdzie miałam jechać to z trójek zrobili dwójki żeby małżeństwom dogodzić a te łóżka które z trójek zabrali wstawili jako czwarte do innych pokoi :shock: Patologia jak dla mnie . Teraz już wiem dlaczego to kolejka tak pędziła nawet 500 nr dziennie , ludzie masowo oddają skierowania , bo prawie nikt nie chce jechac w takie warunki . Podejrzewam że w innych sanatoriach jest podobnie . Niech ktoś się w końcu za to weżmie mam na myśli NFZ bo niedługo będą to obozy przetrwania albo kolonie karne . Sorry za żee tak dosadnie ale inaczej się nie da.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20178
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Podział pokoi w sanatoriach

Post autor: Felice »

Mary Kate kolonie przetrwania dla singli, a tanie wczasy dla małżeństw.
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 509
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Staż sanatoryjny: 0

Re: Podział pokoi w sanatoriach

Post autor: MaryKate »

Felice , dokładnie tak jest jak piszesz :serce:
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3815
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Podział pokoi w sanatoriach

Post autor: ka_jak_kazimierz »

MaryKate pisze: 23 kwie 2024 13:09 [...] Niech ktoś się w końcu za to weżmie mam na myśli NFZ [...]
Sądzisz że taki apel tu na Forum ma jakikolwiek sens?
Reforma, która pod naciskiem lobby branży sanatoryjnej została wstrzymana mogła ten problem choć po części rozwiązać.
Teraz są dwa wyjścia. Albo pogodzić się ze stanem jaki mamy albo próbować walczyć. Każdy ma jakiegoś posła na którego głosował, jest Rzecznik Praw Pacjenta, Rzecznik Praw Obywatelskich...
Ja wiem jedno. Dopóki ktoś nie wymyśli systemu, który pogodzi interesy zarówno singli jak i dwójek w różnej konfiguracji chcących wyjechać razem, najbliższy wyjazd będzie moim (naszym) ostatnim.
Nie chcę więcej czytać o dogadzaniu małżeństwom, o tanich wczasach, nie jest niczym miłym czuć na plecach ciężkie spojrzenia na stołówce.
Mogę jeśli będzie trzeba dopłacić drugie tyle do takiego podwójnego wyjazdu, może wtedy to już nie będą "tanie wczasy" ...
Czyli - być może Polańczyk w październiku - i finito.
Mimo wszystko życzę wszystkim udanych wyjazdów.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20178
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Podział pokoi w sanatoriach

Post autor: Felice »

Kaziu niepotrzebnie się oburzasz. Konflikt jest i nie my jesteśmy jego autorami.
Ja chcąc mieć jedynkę na pobycie sanatoryjnym dopłacałam 2100 , czyli więcej niż małżeństwo ( 2 osoby) za cały pobyt.Na kolonie przestałam jeździć kilkadziesiąt lat temu, a rehabilitacja jest mi niezbędna.
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6774
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Podział pokoi w sanatoriach

Post autor: Maryann »

Temat ciężki. Też mnie próbowano zakwaterować w czwórce. Na szczęście obyło się bez awantury, bo organicznie nie lubię się awanturować :P :P . I skończyło się kompromisem, czyli dwójką 😁
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3815
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Podział pokoi w sanatoriach

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Jeśli jestem oburzony to na sytuację, która ociera się już o granice absurdu. Nie my jesteśmy temu winni a każdy z nas zbiera tego zatrute owoce.
Każdy inaczej.
Moja gorycz nie odnosi się do nikogo personalnie, ale nie chcę póki co już w tym uczestniczyć, w tej bezsensownej przepychance. Trzeba będzie sobie radzić inaczej - po prostu.
Jestem człowiekiem prostolinijnym, może wręcz prostym. Zawsze lubiłem jasne sytuacje i dopóki to się jakoś nie wyklaruje mówię pas.
Dobrej nocy 🙂
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7833
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Podział pokoi w sanatoriach

Post autor: darek »

Kazimierzu
W ostatnich latach system pozwolił na SPŁASZCENIE Rechabilitacji.

Niejednokrotnie a zdarza mi się bywać dość często jestem świadkiem EWIDENTNEGO Naciagania wyjazdów Sanatoryjnych.
Będę TWIERDZIŁ że obecnie NFZ stal się takim FWP z końca lat czy przełomu lat 70 no ok poczatek lat 80

Ostatnio podczas pobytu szpitalnego -Lekarz sam stwierdził na podstawie wniosków delikatne naciągactwo
Tak i mogę to powiedzieć przed kazdym
Bo jak należy odebrać Gdy jedno z małzonków Faktycznie jest Chore i ma Problemy a Drugie to Kibic
Kibic moze Statysta
Ma wpisane schorzenie z kategorii Chorób CYWILIZACYJNYCH
- Cukrzyca typ 2 ze średnią poziomów cukru 120 - a wystarczy troszkę diety
-Nadciśnienie na poziomie 130/80
-czy inne
Kiedyś w zamierzchłych czasach Leki w sanatoriach wydawały Pielęgniarki
Były prowadzone badania w labolatoriach
Dziś Przekaz jest słowny

Dziwne jest gdy Doktor przy przyjęciu Prosi o Podanie Listy leków i Dawkowanie
Duży % Pacjentów Nawet nie umie wymienić Nazw leków

Może wartało by skorzystać z pomysłu wprowadzenia Bonu rehabilitacyjnego dla Seniorów
Sanatoria oraz Rehabilitację POZOSTAWIĆ dla Osób pracujących czy przewlekle chorych

Wiem Jest prewencja ZUS
Ilu Ona JUŻ WYLECZYŁA ?
Osobiście poznałem kiedyś Pewnego Pana ,który lawirował schorzeniem i udawało mu się
CZEKAĆ z NFZ a w między czasie korzystał z ZUS

ZUS już nie widzi mozliwości jego rehabilitacji -WNIOSKI zawsze składał w styczniu -aby łapać się na okres wakacyjny
Łapal się na Krynicę Busko czy Ustroń -Bo tam była prewencja na "JEGO SCHORZNIE"

Kazimierzu
Rozmawiałem z Pewna panią Poseł na obecną kadencję n/t tego jaki miałem Problem ze złożeniem Mojego wniosku w styczniu.
Nie ukrywam ,że Spotkałem się jeszcze 2 x Obiecała i chyba realizuje Moje sugestie
Nie ukrywam ,że bardzo bym chciał porozmawiać z kimś Waznym kto decyduje o wielu aspektach Życia sanatoryjnego

Dla mnie na dziś Prorytetem jest

OGRANICZENIE czy Zmniejszenie zabiegów wodnych
Ograniczenie zabiegów manualnych Zwłaszcza Masazy Klasycznych
Ograniczenie czasu ZABIEGÓW

TAK nie wiem czy zauwazyliście ,że obecnie czas zabiegu został Zmniejszony do 15 Minut -Prócz basenu
Ale też zmniejszono Liczbę danego Zabiegu podczas Kuracji do Max 8 na pobyt -Prócz Basenu i Gimnastyki


Oczywiście ważny dla mnie jest też tzw Komfort Pobytu -Minimalna wielkośc pokoju dla 3 czy 4 Osób a co za tym idzie np Ilośc szaf
Bo co z tego że z 2 zrobiono nagle 3 a szfa jest max dla 2 Osób

Kwestia waloryzacji stawek żywieniowych w Sanatoriach -
Stawka Żywieniowa fakt była waloryzowana - ale w Sanatoriach jest niższa niż Szpitalach o 20 % a wiezieniach o ponad 50%

Kolejna Sprawa
Dodatkowe opłaty nie może być tak jak wspomniała Felice ,że pokój 1 osobowy to koszt ponad 2000 złotych za pobyt sanatoryjny
Podobna kwotę zaproponowano Mi jeszcze przed podwyżką za mój kolejny pobyt
PLUS TV i Lodówka ,Plus Parking ,Plus Oplata klimatyczna
Razem koszt pobytu w pierwszym dniu zostawie Kwotę prawie 3000 Plus Kwota jaką dopłaci za mnie NFZ -co zobaczę w IKP około 4000
razem wyjdzie pobyt na poziomie około 7 000
Nie wiem jeszcze czy nie dopłacę za 2 urządzenia ktore przywioze ze sobą
Bo co niektóre sanatoria JUZ WPROWADZAJA Opłatę Prądową ładowanie Laptopa ,Komórki Innych

Wg Administratora teoretycznie mam na dziś zapewnioną Ta 1
Ale Powiedziano mi ,gdy pojawi się na Turnusie dużo małżeństw to One sa PRIORYTETEM dla zarządu i Im przydzielane sa Pokoje 2 osobowe

Niestety gdy nie dostanę zrobię sobie wycieczkę 2 x 350 km

A niby Papier mam podpisny i zaakceptowany
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3815
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Podział pokoi w sanatoriach

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Jesteśmy Darku w wąskim temacie przydziału pokoi w sanatoriach, a poruszyłeś przy okazji cały szereg problemów pokrewnych. Świadczy to o jednym - cały system leczenia uzdrowiskowego jest do gruntownej przebudowy. A że jest częścią całego niewydolnego systemu ochrony zdrowia, to słabą mam nadzieję na to że doczekam czasów gdy to wszystko zacznie sprawnie funkcjonować.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11650
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Podział pokoi w sanatoriach

Post autor: Atina »

U nas nic nie funkcjonuje normalnie od zawsze...i to się nie zmieni nigdy!
Jak nie afery kiedyś to komisje teraz(...)
Naszymi sprawami nikt się nie zajmuje a każdy będzie potrzebował wsparcia w tym temacie ...kiedyś
Mieszkać w pokoju z obcymi ludźmi nie jest łatwe ostatnio tego doświadczyłam a wspólokatorka była najmłodszą kuracjuszką w całym obiekcie
21 światło zgaszone w lipcu :roll: na szczęście była jeszcze jedna najstarsza koleżanka i my żyłyśmy,,normalnie,,
Widocznie młoda potrzebowała jedynkę w obiekcie takowych nie bylo...i było ciężko :roll:
Kazimierzu żyj swoim życiem nie patrz na innych korzystaj z uzdrowiska płacisz nadal składkę zdrowotną.
ODPOWIEDZ