Rehabilitacja narządu ruchu

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
Awatar użytkownika
moniczka_wi
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 15 lip 2014 22:23
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Rehabilitacja narządu ruchu

Post autor: moniczka_wi »

Boleslaww pisze:Witam, chciałbym się dopytać Was o jakieś dobre centrum rehabilitacyjne w Warszawie. Chodzi mi o sprawdzone miejsca z sukcesami w leczeniu. Moja żona ma kłopoty z kolanami na stare lata i lekarz podpowiedział żeby poszukać jakiegoś centrum rehabilitacji. Sąsiedzi wspomnieli mi o centrum Rehmedis i nie wiem co o nim myśleć. Może ktoś z Was tam był i może mi powiedzieć coś na ten temat ? Dziękuję :)
Też miałam kłopoty z kolanami a nawet miałam robione prawe kolano (ACL). Najpierw byłam na rehabilitacji pod Warszawą ale nic to nie dawało, bolało mnie tylko bardziej, a wyprost nie wracał, więc szukałam w sieci innego centrum i natchnęłam się na ich stronę. Jeśli chodzi CI o centrum z Jerozolimskich, to po krótkim czasie przerzuciłam się na nich i po tygodniach ciężkiej pracy mogłam cieszyć się ze spacerów z mężem :) Dają tam w kość ale jest to pomocne :)
staryjary
Posty: 1
Na forum od: 11 lis 2014 14:07

Re: Rehabilitacja narządu ruchu

Post autor: staryjary »

Ja z Warszawą nie mam dobrych wspomnień, ale to tylko dlatego, że dali mi nieźle w kość. Efekty jednak były zadowalające. Polecam centrum Rehmedis.
komputer
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 104
Na forum od: 12 cze 2013 10:13
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Rehabilitacja narządu ruchu

Post autor: komputer »

Witam
Gdzie polecacie na rehabilitację ogólnoustrojową narządu ruchu.
Wszystkie opinie będą dla mnie bardzo cenne .Z góry dziękuje za opisy :)
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Rehabilitacja narządu ruchu

Post autor: sztani »

Zobacz co piszą w sprawy formalne jest temat o tej rehabilitacji. Pozdrawiam
komputer
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 104
Na forum od: 12 cze 2013 10:13
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Rehabilitacja narządu ruchu

Post autor: komputer »

Dziękuje :-)
:D
mysiulka7
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 17
Na forum od: 12 sie 2015 08:30
Staż sanatoryjny: 1

Re: Rehabilitacja narządu ruchu

Post autor: mysiulka7 »

Witam serdecznie wszystkich użytkowników.
Mam pytanie, czy takim wynikiem rezonansu kwalifikuję się do sanatorium.Wyprostowanie lordozy lędzwiowej. niewielkie osteofity przednich trzonów oraz ogniska zwyrodnienia tłuszczzmiany dehydratacyjne krążków międzykręgowych na poz. L2-S1.Wypukliny o typ. bulging disc wpukl. się dokanałowo na gł. 3 mm na L2-L3 do 5-6 mm na L4-L5 imod. worek oponowy,przewężają zachyłki boczne kanału kręgowego i otwory międzykręgowe.Na poziomach L3-L4 i l$-L5 niewielka lewostronna lateralizacja.Stożek rdzenia kręgowego prawidłowy. We wrześniu mam następny rezonans i stąd moje pytanie. Licze na budującą odpowiedź. pozdrawiam
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Rehabilitacja narządu ruchu

Post autor: ewiko »

Mysiulko, oczywiście że masz jak największe szanse na wyjazd sanatoryjny. Mój neurolog dał mi skierowanie już po pierwszych badaniach. ( a było to kiedy byłam młoda i piękna :lol: tzn 100 lat temu). Rehabilitacja ma na celu postawienie Cię na nogi i zatrzymanie choroby. Więc nie zastanawiaj się, tylko biegusiem do lekarza po skierowanie. Niestety czas oczekiwania na wyjazd jest baaardzo długi ale w końcu doczekasz się.... pozdrawiam.
mysiulka7
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 17
Na forum od: 12 sie 2015 08:30
Staż sanatoryjny: 1

Re: Rehabilitacja narządu ruchu

Post autor: mysiulka7 »

Witam serdecznie.
Chciałabym tą drogą podziękować serdecznie za odpowiedź. Jestem bardzo zadowolona i gorąco pozdrawiam dla wszystkich :serce:
mysiulka7
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 17
Na forum od: 12 sie 2015 08:30
Staż sanatoryjny: 1

Re: Rehabilitacja narządu ruchu

Post autor: mysiulka7 »

Witam ponownie uczestników forum. Tak jak pisałam we wrześniu ide na rezonans kręgosłupa z podejrzeniem jego przepukliny. A umkło mi to przy ostatnim wpisie. Może ktoś doradzi :?
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Rehabilitacja narządu ruchu

Post autor: Zbigniew- I »

Mysiulko :kwiat: , dehydratacja krążka międzykręgowego - odwodnienie krążka to właśnie nic innego jak utrata wody w jądrze miażdżystym, która w konsekwencji jest to przyczyną powstania dyskopatii. Dochodzi do upośledzenia funkcji amortyzacyjnej za którą odpowiada krążek międzykręgowy i do powstawania pęknięć w obrębie pierścienia włóknistego. Gdy choroba zwyrodnieniowa krążka jest już w stadium zaawansowanym, dochodzi do tworzenia się skupisk gazu – jest to tak zwany objaw próżniowy vaccum phenomen. W wyniku tego w obrębie krążka powstają zwapnienia.
A teraz po ludzku. Wszystko sprowadza się do tego, że za mało pijemy wody. Człowiek z wiekiem traci łaknienie i my wszyscy w wieku dojrzałym pijemy zbyt mało wody. Powinniśmy wypijać około 2 litrów i zadbać o to, aby ją zatrzymać w organizmie. Należy wziąć szczyptę soli kłodawskiej lub himalajskiej (nie chodzi tu o samą sól, ale i o mikroelementy) na język, chwilę potrzymać i wypić szklankę lub dwie wody. Robić to na godzinę przed jedzeniem lub dwie i pół po jedzeniu, aby nie rozwadniać soków żołądkowych. W innym wypadku dojdzie do zwyrodnień nie tylko stawów kręgosłupa, ale i obwodowych, co będzie przyczyną nieciekawych bólów. Można też pomyśleć o wzmocnieniu układu immunologicznego i kości, oczyszczeniu naczyń krwionośnych i kości ze zwyrodnień, oraz zmuszeniu organizmu do produkcji większej ilości kolagenu. Należy też się więcej ruszać i zrobić co najmniej 2000 kroków marszowych dziennie niezależnie od pogody. A potem, już tylko pozostaje, żyć długo i szczęśliwie w pełni zdrowia i sił witalnych. Życzę powodzenia. :kwiat:
ODPOWIEDZ