Mammografia cytologia czy warto?

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
forumowicz

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: forumowicz »

Witam i pozdrawiam :kwiat: Ewiko życzę Ci dalej takiego pozytywnego myślenia ,tej siły która emanuje z twoich słów.Dalej bądź tą cudowną optymistką,pełną endorfin,najlepszego leku świata.Jestem z Tobą w pozytywnym myśleniu.Dużo radości i zdrowia życzę :D :D :serce:
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: medi »

Przypominam paniom o mammografii i cytologii i że trzeba sobie odebrać wynik badania (i nie ma co liczyć na to że jakby było coś źle to zadzwonią,odebrać ...choćby siłą) bo w naszym kraju różne niespodzianki czekają na pacjentów :evil: :evil:
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: Suzen »

Warto ,warto. I tak trzeba :idea: Wykonuję badania regularnie.
Słyszę opinię pań,że nie były u ginekologa 2 lata,6 lat,10 lat i więcej,bo nic im nie dolega.Straszne :shock:
U nas dalej pokutuje stwierdzenie,nie badam się i "nie szukam "sobie chorób.A to rozwija się bezobjawowo i podstępnie.
Dbajmy o swoje zdrowie,mamy dla kogo żyć :) :kwiat:
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24972
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: Sloneczko »

Od kilku lat badania te przeprowadzam regularnie. Puk, puk w niemalowane...... :D są dobre i każdej kobiecie tego życzę.
Awatar użytkownika
Asik
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1858
Na forum od: 18 wrz 2012 16:05
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: Asik »

medi pisze:Przypominam paniom o mammografii i cytologii i że trzeba sobie odebrać wynik badania (i nie ma co liczyć na to że jakby było coś źle to zadzwonią,odebrać ...choćby siłą) bo w naszym kraju różne niespodzianki czekają na pacjentów :evil: :evil:
Na pewno zadzwonią jeżeli wynik jest nieprawidłowy. W przypadku cytologii maksymalnie do 14 dni ale z reguły telefon jest wcześniej z nakazem natychmiastowego stawienia się u lekarza. Przynajmniej tak jest u mnie w przychodni.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: medi »

Ostatnio chyba coś nie tak z tym powiadamianiem :evil: Ostatnio czytałam gdzieś w onecie ,że jakaś pani czekała na wynik prawie rok bo niby tylko lekarz ginekolog zlecający mógł przy wizycie kontrolnej dać wynik ,efekt rok opóźnienia w leczeniu raka :shock: :shock: :shock: To się w głowie nie mieści ,ale to się dzieje u nas ,w Polsce ,kraju który leży w Europie nie w jakimś Timbuktu :o
forumowicz

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: forumowicz »

Właśnie czekam na wyniki z cytologi , mają być na 17 .Też w razie złych wyników wzywają telefonicznie ( tak niedawno miała znajoma ). Wiele chorób kobiecych rozwija się bez objawowo i zawsze oczekując na wyniki przeróżne myśli wędrują mi po głowie ( tak już mam , niestety ) .Dobrze że przynajmniej na te badanie nie trzeba u nas czekać miesiącami , a i tak wiele kobiet omija ginekologów szerokim łukiem . Jeszcze z tą świadomością nie za wesoło w naszym społeczeństwie :( :roll:
Awatar użytkownika
Asik
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1858
Na forum od: 18 wrz 2012 16:05
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: Asik »

Medi, widocznie ta pani nie była zainteresowana wynikami skoro tyle czekała. Jeżeli rzeczywiście mogła poznać wynik badania tylko podczas wizyty to po prostu powinna zarejestrować się na najbiższy możliwy termin. Poza tym mogło być wszystko dobrze a pechowo nowotwór zaczął się rozwijać później :(
Awatar użytkownika
Asik
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1858
Na forum od: 18 wrz 2012 16:05
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: Asik »

Smuga, będzie dobrze :serce: Trzymam kciuki :serce:
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: ewiko »

Regularnie, rok w rok o tej samej porze robię badania ginekologiczne. Ale jednego roku dostałam zaproszenie na cytologię którą robiłam pół roku wcześniej w swojej przychodni. Ponieważ byłam na dłuższym zwolnieniu (byłam czasowa) pomyślałam sobie że skorzystam. Byłam święcie przekonana że wszystko jest w porządku bo przecież dopiero co byłam u lekarza. Jakież było moje zdziwienie gdy otrzymałam ze szpitala telefon wzywający mnie na natychmiastową wizytę. No i zaczęło się..... badania, badania, badanie. Potem dłuższe leczenie, trzy wizyty w szpitalu i póki co (odpukać) mam to opanowane. Też nie rozumiem pań które w gabinecie ginekologicznym nie były po kilka lat. W moim przypadku pół roku narobiło wiele zamieszania....
ODPOWIEDZ