Mammografia cytologia czy warto?

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
forumowicz

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: forumowicz »

Zbych słowa uznania :) :) :)
forumowicz

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: forumowicz »

Kruszynko, dziękuję za pozdrowienia i vice versa :D
forumowicz

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: forumowicz »

Witam wszystkie koleżanki forumowe :kwiat:
Odświeżam temat ,ponieważ jest cudna pogoda odsłaniamy ciałko ,opalamy promieniami słoneczka ,warto odsłonić ciałko przed lekarzem ,by sie przebadać.
Pielegnujemy ogrody ,dbamy o mężczyżn ,dzieci zadbajmy o siebie.Postanówmy w ten poniedziałek ,mój pierwszy telefon będzie do rejestracji.
Zrobię badanie ,chcę wiedzieć ,chcę być zdrowa dla siebie męża.. dla innych bliskich mi osób :)
Po prostu CHCĘ ŻYĆ,BĘDĘ ŻYĆ ,ponieważ jestem rozsądna ,nie wierzę w pusty bez pokrycia slogan ,iż coś wykraczę ,lub że lepiej nie wiedzieć.
:kwiat:
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: medi »

Basia Olsztyn pisze:Kruszynko, one wstydzą się swojego ciała, intymność odbywa się "po bożemu" przy zgaszonym świetle. Wątpię czy mają kochanków, myślę tu o czymś więcej niż jednym razie po kielichu. Buziaki ide walczyć ze swoimi problemami :)
To w wielu przypadkach nie jest wcale wstyd i nieświadomość zagrożenia .Wiesz ile się czeka u mnie blisko na wizytę u ginekologa ? Odpowiedź "w tym półroczu nie ma już zapisów słyszałam ostatnio zbyt dużo ,pół dnia śledzenia w necie i szukania ginekologa na NFZ i chyba ze 20 telefonów żeby w końcu się udało .Wizyta w Alfie w Wa-wce 130 zł + dojazd ,uwierz mi kobiet na wsi nie stać na takie "ekstrawagancje". Sama chęć przebadania się to nie wszystko trzeba jeszcze mieć dostęp do lekarza a z tym już jest duuży problem .
forumowicz

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: forumowicz »

Maduzka ,przciez są akcje badań mamograficznych ,cytologii ,przychodza zaproszenia do domu ,bezpłatne ,kobiety nie tylko na wsi ,ale nie tylko kobiety mężczyżni też ...Polacy nie mamy zwyczaju sie badać .(lepiej nie wiedzieć co tam mam) :(
Płaczemy albo i nie już nad rozlanym mlekiem prawda? :(
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: medi »

Ostatnio pani w rejestracji w Przychodni Przyszpitalnej w (nie ważne gdzie) mi dość głośno "wykrzyczała" ,że na mammografie muszę mieć skierowanie bo mnie inaczej nie zapisze bo na "program się nie załapuję " .Cytologia jest równoznaczna z wizytą u lekarza a jak terminu nie możesz ustalić bo ...nie ma zapisów na to półrocze to co Ci z akcji ??
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: ewiko »

Średnio co pół roku wydzwaniają do mnie z zaproszeniem na mammografię. Grzecznie odpowiadam że "dziękuję jestem pod stałą opieką lekarza" Na cytologię też dostałam zaproszenie i czekałam na badanie dosłownie 3 dni. Być może zależy to od regionu jaką mamy dostępność do badań. A są one konieczne, choroba nie wybiera. Niedawno z powodu choroby kobiecej odeszła młoda dziewczyna, zostawiła dwójkę małych dzieci.....
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24972
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: Sloneczko »

2 września jestem umówiona u ginekologa. Chodzę raz w roku a cytologie robię co 2 lata. Za każdym razem jak idę jestem w takim strachu, ze trzęsę sie przed gabinetem jak osika na wietrze. I to nie z powodu strachu przed lekarzem czy tym badaniem ale z tego powodu , ze słucham co opowiadają panie czekające jak ja w poczekalni. Sa po operacjach, mają duże problemy ze zdrowiem......a ja słucham....słucham i włos mi się na głowie jeży..... i w pewnym momencie zaczynam panikować........ wchodzę do gabinetu, lekarz mnie pyta o moje zdrowie i bada i..........boże jestem zdrowa :D . I teraz też wiem , ze wszystko będzie oki :D . To samo mam z badaniem piersi...co 2 lata robię mammografię piersi i usg piersi. Muszę ale jest wszystko oki :)Na jesieni idę znów zrobić badanie.......wiem , ze będzie dobre
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: medi »

Ja mimo dużych utrudnien w moich okolicach z dostaniem sie do lekarza tej specjalizacji bylam w czerwcu i ...zaliczyłam też w końcu mammografie ...więc chyba mozna powiedziec że dbam o swoje zdrowie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24972
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: Sloneczko »

Dbasz i dbaj dalej :D ........nie wszyscy wiedzą do tej pory, ze wszystkie nowotwory wcześnie wykryte są uleczalne. A musimy pamiętać, ze żyjemy w świecie brutalnym, w świecie skażonym, w świecie , w którym musimy sami sobie dawać radę ze wszystkim. Nikt nam nie pomoże...to nie lata kiedy nasze dzieci były malutkie. Wtedy mogłam liczyć na sąsiadkę, na koleżankę....na innych. Dzisiaj mam tylko moje dzieci i matkę, których tak bardzo kocham. Eeeeeech świecie nasz ..........http://www.youtube.com/watch?v=w2XL2rz04pU
ODPOWIEDZ