Tulipan w Ustroniu

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1956
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Tulipan w Ustroniu

Post autor: Zosia »

Witam ! Tylko jeden krótki wpis znalazłam tu na ww temat może ktoś był jeszcze w Tulipanie i mógłby coś dodać ? Myślę o jakimś niezbyt długim wyjeździe . Pozdrawiam
Hania
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 171
Na forum od: 19 kwie 2012 12:45
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Tulipan w Ustroniu

Post autor: Hania »

Witaj
A dlaczego właśnie do Tulipana
Pozdrawiam
Hania
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1956
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Tulipan w Ustroniu

Post autor: Zosia »

Równica to straszny moloch wolałabym tak bardziej kameralnie :) więc może Tulipan, może Złocień lub Kos no i ceny też porównuję a może w myślach masz coś jeszcze innego ? Będę wdzięczna :)
Hania
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 171
Na forum od: 19 kwie 2012 12:45
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Tulipan w Ustroniu

Post autor: Hania »

Rozumiem, każdy ma inne oczekiwania. Byłam juz w sanatorium dla 80 osób i było kameralnie i rodzinnie wręcz. A teraz byłam w Równicy i to zupełne przeciwieństwo. Wspominam oba wyjazdy bardzo dobrze. Wszystko zależy od ludzi taką tworzą atmosferę i od nas samych czego oczekujemy, jakie jest nasze nastawienie. Czy są duże różnice w cenach?
Pozdrawiam
Hania
Ps co chciałabyś wiedzieć.
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Tulipan w Ustroniu

Post autor: stokrotka »

Byłam w Tulipanie w ub.roku prywatnie.Tam są pakiety tzw.tanie sanatorium .Można pojechać na 7-10-14-21 dni.Teraz koszt 10dniowego pobytu wynosi nie całe 1100zł z 3 posiłkami i 3 zabiegami dziennie od poniedziałku do piątku.Wiecej szczegółów znajdziesz na stronie www.
Bardzo sobie chwalę ten pobyt.Jedzenie takie samo na skierowania.Śniadanie tzw,szwedzki bufet.Do wyboru -do koloru jakość bardzo zadowalająca.Począwszy od wędlin,kiełbasek na gorąco-po nabiał i warzywa.Ilość tak samo.Nie wiem jak jest teraz-ale rok temu tak było.Wokół cisza i jeszcze raz cisza.Jednocześnie blisko centrum.W tym roku byłam w Równicy z ZUS-i ???? wróciłabym do Tulipana.Może dlatego że szukałam ciszy właśnie i spokoju.Baza zabiegowa w Tulipanie dla mnie wystarczająca.Jechałam windą wprost pod gabinety zabiegowe.W Równicy był maraton na czas i odległość.W Równicy większy wachlarz zabiegów .Ogólnie bardzo miło,czysto a personel przyjaźnie nastawiony do wszystkich.Internet dostępny na całym pierwszym piętrze w kącikach wypoczynkowych.Nikt nikogo nie gonił do pokojów o określonej godzinie.W pokoju TV i radio bez dodatkowych opłat.
O samych zabiegach w Tulipanie można poczytać tu: [www]
poszukaj odpowiednio i masz wszystko.Mam zamiar wrócić do Tulipana w przyszłym roku.Pozdrawiam !
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1956
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Tulipan w Ustroniu

Post autor: Zosia »

Bardzo dziękuję Haniu a szczególnie Tobie Stokrotko za dobre wiadomości ! Utwierdziłaś mnie w przekonaniu ,że to będzie dobry wybór za dobrą cenę :)takich informacji potrzebowałam . Serdeczne dzięki ! :)
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1956
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Tulipan w Ustroniu

Post autor: Zosia »

Powiedź jeszcze jak jest w pokojach ? Czy te parkiety to bardzo "Gierkowe" ? bardzo nie lubię starych gratów :mrgreen: :)
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Tulipan w Ustroniu

Post autor: stokrotka »

Zosia pisze:Powiedź jeszcze jak jest w pokojach ? Czy te parkiety to bardzo "Gierkowe" ? bardzo nie lubię starych gratów :mrgreen: :)
Zarezerwowałam sobie jedynkę na południe z balkonem.Tak dostałam -na 3 piętrze-widok cudny.Każdego ranka witał mnie widok na pasma Beskidów.Umeblowanie normalne- 2 tapczaniki szafki nocne z lampką i radiem.Stół 2 krzesła .W przedpokoju szafa -duże lustro.Łazienka Z natryskiem -glazura na ścianach.Czyściutko.Podłoga to płytki PCW.Miałam pokój 2 os. ale zamawiając prosiłam o jedynkę.Nie płaciłam za to drugie miejsce do spania.Zgodnie z info na www dopłaciłam tylko 5 zł/dobę za tą "jedynkę".Przy zamawianiu prosiłam o jedynkę -południowy widok i balkon.Będąc w czerwcu chciałam korzystać z balkonu.A przydał się do suszenia ręczników.Mankamentem Tulipana jest brak basenu-ale mnie na nim nie zależało.Za to korzystałam z jaccuzi.Chcesz więcej informacji pytaj -odpowiem.Acha! wyjeżdżając na wycieczki laptopa mogłam zdeponować w recepcji.Pa!
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Tulipan w Ustroniu

Post autor: stokrotka »

Zapomniałam dodać że jest stolik pod TV -który stoi naprzeciw tapczanów.Leżysz i oglądasz programy.Zakres programów nie za bogaty-nie pamiętam ,ale jedynka ,dwójka ,TVN,Polsat i jeszcze coś było.Ja oglądałam TV tylko wieczorami -bo dzień miałam na zwiedzanie okolicy.Zadzwonisz to zapytaj jakie są programy TV -będziesz znała dokładnie.Ja nie przywiązywałam za bardzo uwagi na zakres programów.Jest też w pokoju telefon.
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1956
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Tulipan w Ustroniu

Post autor: Zosia »

Teraz już wiem wszystko :) jeszcze raz dziękuję a telewizor i dla mnie na wyjeździe nie jest ważny. Miłego dzionka :)
ODPOWIEDZ