czy można wybrać miejscowość do której chciałoby się pojecha

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
manka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 35
Na forum od: 29 gru 2011 17:01

Re: czy można wybrać miejscowość do której chciałoby się poj

Post autor: manka »

Bardzo proszę o informację, w jaki sposób (oddzielne pismo, odręczny dopisek na formularzu?) kierujecie prośbę o leczenie sanatoryjne w konkretnej miejscowości. Za kilka dni będę składała wniosek...
Awatar użytkownika
Mirabella
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 455
Na forum od: 25 lut 2012 20:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: czy można wybrać miejscowość do której chciałoby się poj

Post autor: Mirabella »

We wniosku lekarz tylko zaznacza gdzie masz być rehabilitowana.....konkretnego sanatorium nie możesz wybrać.
Tak jest w mazowieckim NFZ .
Czy ktoś z was wybrał(czy pisał podanie) i dostał?
Gosia43
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 525
Na forum od: 09 lut 2012 11:15

Re: czy można wybrać miejscowość do której chciałoby się poj

Post autor: Gosia43 »

Zaś w Dolnośląskim-Wrocław NFZ-panie bardzo miłe. Można wszyskiego się dowiedzieć i np: ładnie porosić i może coś się uda.
Ja po złożeniu wniosku tak po miesiącu dzwonie kiedy moge spodziewać się przydziału i mniej wiencej gdzie.Pani zawsze mile odowie co dzie i jak :?: Dlatego wszysko zależy od osoby która się tymi wnioskami zajmuje. ;) Życze i wam powodzenia w rozmowie z paniami z NFZ.
forumowicz

Re: czy można wybrać miejscowość do której chciałoby się poj

Post autor: forumowicz »

Witam czasami można ,to zależy z kim się rozmawia i jaki humor w danym dniu ma ta osoba.
Ja mieszkam w mieście wojewódzkim i w biurze NFZ załatwiam te sprawy ,moja przyjaciółka mieszka w powiatowym i tam ma punkt ewidencyjny NFZ ,do niego spływa zatwierdzony w moim NFZ wniosek ,a Ona w swoim punkcie uzgadnia gdzie pojedzie ,parę razy już odmówiła pojechania do danej miejscowości ,poczekała parę dni i pojechała tam gdzie bardziej jej to odpowiadało. :)
forumowicz

Re: czy można wybrać miejscowość do której chciałoby się poj

Post autor: forumowicz »

A jeszcze uzupełnię ,ja osobiście nie piszę żadnych próśb oficjalnych o zmianę miejsca ,tylko proszę o to panią w NFZ ,Ona zastanawia się "grzebie " ;) :) w papierkach na biurku i w sposób spokojny coś podsunie innego./przecież ktoś te miejsca przyznaje/
Tak jak napisała Małgosia ,wiele zależy od osoby ,w tym względzie nie ma sztywnych przepisów i mozna coś ugrać po prostu.
Tak jak w życiu.OT TO :)
pozdrawiam
kruszynka
forumowicz

Re: czy można wybrać miejscowość do której chciałoby się poj

Post autor: forumowicz »

Witajcie, do wniosku doączyłam odręczną kartkę ze wskazaniem miejscowości do której chciałabym pojechać i dlaczego. Dołączyłam dopisek z poważaniem i podpis. Zdarzyło mi się prosić (też na kartce) o przydział w miesiącach letnich, ponieważ mam dziecko w wieku szkolnym. Też zostałam "wysłuchana". Zakładam, że ludzie są nam życzliwi. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
lukas385
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 105
Na forum od: 26 mar 2012 15:54

Re: czy można wybrać miejscowość do której chciałoby się poj

Post autor: lukas385 »

Ja w ZUSie nie miałem problemu z załatwiwniem sobie miejscowości, do której chciałbym pojechać. Była bardzo miła Pani i zgodziła się, żeby wysłać mnie do Kołobrzegu :D
forumowicz

Re: czy można wybrać miejscowość do której chciałoby się poj

Post autor: forumowicz »

Sprawdza się złota myś:" Mowa jest srebrem ,milczenie złotem..."
Aluzja moja jest do tych ,co przypuścili ostrą krytykę moich wypowiedzi gdzieś wczesniej ,właśnie na ten temat.
Poddając w wątpliwość ,twierdzenie ,że da się coś uzyskać prosząc panią z NFZ np na ..."uszko..." o miejsce o termin........"
I nie tylko na uszko ,nawet pisząc odręcznie kartkę ze swoja propozycją :) nawet ołóweczkiem a nie koniecznie używając klawiaturki ,nie koniecznie drogą oficjalną ..... ;)
Mimo wszystko tych z...gdzieś tam tez pozdrawiam :)
andzelika
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: czy można wybrać miejscowość do której chciałoby się poj

Post autor: andrzej1955 »

Ja też ich pozdrawiam ;) jeszcze są normalni ludzie na tym padole,pozdrawiam :) :)
forumowicz

Re: czy można wybrać miejscowość do której chciałoby się poj

Post autor: forumowicz »

Milczenie skarb wszelkiej polityki ,
Milcząc nie urazisz
Milcząc zdobędziesz
Milcząc wyrozumiesz
Milcząc dokażesz

Andrzej Maksymilian Fredro
ODPOWIEDZ