czy można wybrać miejscowość do której chciałoby się pojecha

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
anusiaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 404
Na forum od: 28 sty 2012 20:52
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: czy można wybrać miejscowość do której chciałoby się poj

Post autor: anusiaa »

okaze sie gdzie mnie teraz wyslą.Jesli góry wiec odmowie.pozdrawiam wszystkich
forumowicz

Re: czy można wybrać miejscowość do której chciałoby się poj

Post autor: forumowicz »

a czy ZUS-owski turnus można sobie wybrać gdzie chce się jechać...
forumowicz

Re: czy można wybrać miejscowość do której chciałoby się poj

Post autor: forumowicz »

Można wybrać z tego co Ci zaproponują :) Zarówno miejscowość jak i termin wyjazdu, W Zusie są naprawdę uprzejmi ludzie. Smiało możesz pytać. Pozdrawiam. Basia
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: czy można wybrać miejscowość do której chciałoby się poj

Post autor: violet58 »

Właściwie to zależy od Oddziału ZUS, tak przynajmniej wynika z lektury forum i rozmów ze znajomymi.
Gdzieniegdzie - po komisji, petent idzie do komórki rehabilitacji i od razu wybiera czas i miejsce kuracji.
Mnie pani doktor powiedziała, że o czasie i miejscu zostanę poinformowany listownie. Ale podczas
rozmowy z panią z ZUS dostałem do wyboru trzy terminy i trzy lokalizacje - zawsze warto spróbować
to niewiele kosztuje,a czasami się udaje pojechać w ciekawe miejsce.
Pozdrawiam
Yoko91
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1336
Na forum od: 18 cze 2012 18:08

Re: czy można wybrać miejscowość do której chciałoby się poj

Post autor: Yoko91 »

Cześć mirabelko, masz racje jak oni to robią że dostają na życzenie? ja proszę o morze a dostaje góry dwukrotnie w dolnośląskim. Pozdrowienia :D
ela66
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 39
Na forum od: 16 sty 2012 09:57

Re: czy można wybrać miejscowość do której chciałoby się poj

Post autor: ela66 »

Oczywiście,że zawsze jadę tam gdzie chcę.Wygląda to w ten sposób,lekarz który wystawia skierowanie pisze np=morze i dopisuje Kołobrzeg a kiedy już dostanę przydział mam morze i Kołobrzeg.Nigdy nie miałam kłopotów zawsze jadę tam gdzie chcę załatwiam to z lekarzem rodzinnym.Jak narazie to jestem zadowolona ośrodki też mam super,radzę tak uczynic a będzie OK.
wikul
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 211
Na forum od: 08 lut 2012 17:25

Re: czy można wybrać miejscowość do której chciałoby się poj

Post autor: wikul »

Mirabella pisze:Jestem w mazowieckim funduszu.
Obecnie czas oczekiwania na sanatorium 24 miesiące.
Zależy od profilu i trybu leczenia. Na ogół 18 m-cy. 24 m-ce np.na choroby płuc.
stokrotka210863
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 31
Na forum od: 15 lip 2012 14:47

Re: czy można wybrać miejscowość do której chciałoby się poj

Post autor: stokrotka210863 »

wikul
sanatorium z nfz owszem czeka się długo i jest limit, ale z ZUSu można jechać dowolną ilość razy w ciągu roku, wracasz i składasz następny wniosek, tylko że z zusu sanatorium jest w ramach prewencji rehabilitacyjnej i przysługuje osobom pracującym i przebywającym na rencie rehabilitacyjnej, można też za czas pobytu otrzymać L-4, zwracane są też koszty podróży (klasa II, PKP)
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: czy można wybrać miejscowość do której chciałoby się poj

Post autor: ewiko »

Bardzo zależało mi na wyjeździe do Połczyna , dolączyłam do skierowania prośbę i pojechałam tam gdzie chciałam. Do ostatniego skierowania niestety nic nie dopisałam i teraz martwię się że skierują mnie do.......... Ciechocinka.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7825
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: czy można wybrać miejscowość do której chciałoby się poj

Post autor: darek »

Odkurzam stary temat czytam i sam sobie nie wierze w to co sami piszemy.

Jak napisal Violet lekarz we wniosku ma kilka rubryk ,w których zaznacza ta Jedyna -morskie ,nizinne ,podgorskie i gorskie rejony sanatoriów.

Sa to tylko sugestie lekarza wypisującego jak i Pacjenta.
Są schorzenia ,ktore leczone sa w okreslonych ośrodkach , jak ośrodki ,ktore poprzez Swoj nacierzysty FUNDUSZ mają podpisane umowy z danymi regionalnymi funduszami.
Troszke to zagmatwane jednakże tak ma się to w praktyce!!

Pewne schorzenia przez pewne osrodki poprostu nie sa ..przyjmowane bo nie sa zakontraktowane .
Weźmy przyklad ..Kolobrzeg i jedna z wielu schorzeń dość popularną.( cukrzycę !)
Ośrodek San od roku 2000 nie kontraktuje pacjentów ze śląska , a np Arka -Mega z cukrzyca z tego samego ślaska pomimo ,że do owej daty mieszkańcy tego regionu często tam bywali i podobnych przypadkow jest bez liku.
Np małopolski NFZ ponad 75% swych kuracjuszy wysyła do ośrodków w swym wojewodztwie!!!-Krynica , Wysowa ,Muszyna i inne tam natomiast jest mniejsza rotacja w inne regiony Polski.

Co do pytania czy można ??
TAK
wszystko zależy jak wypisany jest ..wniosek , czy lekaż wpisuje wszystkie choroby ..Główne jak i wspolistniejące oczywiście symbole , czy są odpisy i badania.
Ostatnio mialem przyjemność widzieć wniosek poprosty wypisany chyba przez Dyletanta nie lekarza!
I byl bardzo zdziwiony gdy po kilku dniach pacjent przyszedl z ..nowym wydrukowanym ( za stronami NFZ ) wypisanym wnioskiem z prośba o podpieczętowanie!!!! poprosil o skserowanie sic
Wszak za wypisanie Fundusz nie placi a slyszalem ,że niektorzy wypisuje wnioski zaODPOWIEDNIĄ ..Gratyfikacja (25zł ) :evil:
ODPOWIEDZ