rzs choruje od 10 lat na rzs

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
rak1946
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 155
Na forum od: 08 mar 2012 09:12
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 4

rzs choruje od 10 lat na rzs

Post autor: rak1946 »

choruje od 10 lat na rzs jest to choroba bardzo postepujaca mam zalozone trzy endoprotezy i czekam na nastepna stad moje pytanie moze ktos z forumowiczuw zaproponuje sanatorium w ktorym juz byl i jest odpowiednie z leczeniem tej choroby i jej rehabilitacja
forumowicz

Re: rzs choruje od 10 lat na rzs

Post autor: forumowicz »

Witaj Rak1946 :) A o to co się dowiedziałam w temacie Ciebie interesujacym..."Polecane obiekty sanatoryjne to takie ,które polożone są tam ,gdzie wilgotność nie jest wysoka gdzie nie występuje przejmujący wiatr..."
Wykaz polecanych sanatoriów:
Busko ,Ciechocinek,Cieplice ,Duszniki,Inowrocław ,Muszyna,Augustów,Horyniec,Iwonicz ,Konstancin,Kudowa,Krynia Zdrój,
Nałęczów ,Polańczyk,Połczyn,Rabka,Szczawnica .
Zdecydowana większośc osob dotknietych tym schorzeniem.."najlepiej sie czuje na terenach podgorskich w kotlinach ,w miejscach mocno zalesionych..."
Panujacy tam klimat skutecznie łagodzi stany zapalne.
Polecane zabiegi to min:
fizykoterapia
ciepłolecznictwo
masaże podwodne i wibracyjne
krioterapia
laser biostymulujacy
gimnastyka
3 min w kriokomorze w temp.minus 160 st C polecane jest chorym na schorzenia stawów i chrzastek stawowych,rzs ,chorobę Bechterena
,dnę, zespół Reitera,reumatyzm tkanek miękkich,infekcyjne zapalenie stawów.
Jestem pewna ,że ktoś był z tym schorzeniem w konkretnym sanatorium i podzieli się z Tobą swoimi doświadczeniami.
Pozdrawiam bardzo serdecznie głowa do góry i na spacerek w ramach rehabilitacji.
Info zebrane w necie :)

Największą emocjonalną potrzebą człowieka ,jest potrzeba akceptacji.
rak1946
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 155
Na forum od: 08 mar 2012 09:12
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: rzs choruje od 10 lat na rzs

Post autor: rak1946 »

do kruszynki bardzo dziekuje za odpowiedz az lzej na duszy sie robi jak ktos cos podpowie napewno skorzystam i zainteresuje sie tymi osrodkami a moze znasz konkretne osrodki bylabym bardzo wdzieczna :)
forumowicz

Re: rzs choruje od 10 lat na rzs

Post autor: forumowicz »

Rak1946 ja byłam w paru ,ale ze schorzeniem kregosłupa ,poczekaj proszę na tych którzy byli z takim schorzeniem jak Ty.Bedą mieli wiecej do powiedzenia Tobie konkretnych info.
Ja wiem że oczekiwanie Ci się dłuży ;) :) ale warto ,forumowicze na tym forum są niezawodni :)
Pozdrawiam bardzo ciepło :)
anezobk
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 209
Na forum od: 22 sie 2010 20:48

Re: rzs choruje od 10 lat na rzs

Post autor: anezobk »

rak1946 najlepsze Busko Zdrój,Ustroń,Horyniec Zdrój polecam.Mam też to dziadostwo.Proponuję Ci szpital w Ustroniu.Znają się na rzeczy.
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: rzs choruje od 10 lat na rzs

Post autor: Selene »

Witaj rak1946 :)

Osoba bardzo mi bliska od ponad 30 lat cierpi na to schorzenie. Trzy lata temu załatwiłam jej rehabilitację ambulatoryjną ( NFZ pokrywa tylko koszt zabiegów )
w Europejskim Centrum Rehabilitacji Leczniczej Wiktoria Król w Radzyniu a była to li tylko kriokomora i gimnastyka. Po powrocie przez dłuższy czas obyło się bez leków przeciwbólowych. Nie mniej staram się i bardzo tego pilnuję aby ta osoba co najmniej dwa razy w roku korzystała z dobrodziejstwa kriokomora.
Raku1946 życzę Tobie skutecznej rehabilitacji i być może i Tobie zimno przyniesie choć odrobinę ulgi. :)

Pozdrawiam :)
misiaczek
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 31
Na forum od: 03 sty 2013 23:17

Re: rzs choruje od 10 lat na rzs

Post autor: misiaczek »

Witaj rak 1946 !
Mam to samo, byłam w sanatorium Nida w Busko Zdrój. Polecam to sanatorium, super zabiegi, basen, pokoje bardzo przytulne. Pełne zadowolenie. Pozdrawiam
forumowicz

Re: rzs choruje od 10 lat na rzs

Post autor: forumowicz »

Kochani napiszcie coś więcej o tej chorobie jakie są pierwsze objawy ,co pomaga łagodzić ból itp .Wiem ,że to nie jest miłe ale może pomóc innym w porę ,udać sie do lekarza.
Bardzo dziękuję i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
biedroneczka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4423
Na forum od: 03 sty 2012 09:40
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 8

Re: rzs choruje od 10 lat na rzs

Post autor: biedroneczka »

www.rzs.pl
bardzo dobra strona - wszystko na temat RZS - polecam i pozdrawiam :)
patrycjaszusz
Posty: 1
Na forum od: 04 paź 2013 23:44
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: rzs choruje od 10 lat na rzs

Post autor: patrycjaszusz »

Witam serdecznie mam 29 lat i ponad 3 lata temu dokładnie 2 miesiące po urodzeniu córci stwierdzono u mnie rzs . Czułam się fatalnie. Bolały i sztywniały mi palce, ręce oraz kolana. Najgorsze było dla mnie to że nie mogłam utrzymać na rękach córci, bo leciała mi z rąk. Chciało mi się tylko płakać. Lekarz skierował mnie na wyniki które wyszły fatalnie między innymi antyCCp >500 (norma do 5), a czynnik reumatoidalny >35 (norma do 14). Trafiłam do reumatologa pełna nadziei ze mi wreszcie pomoże. Przepisał mi kwas foliowy 15mg, Trexan 2,5mg (6 tabletek raz w tygodniu) i movalis przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Niestety leki zamiast pomagać tylko mnie ogłupiły, a ból wcale nie ustawał tylko narastał. Nie poddawałam sie tylko szukałam naturalnych metod, próbowała m różne zioła, aloesy dżemiki i nic. Az wreszcie przyjaciel moich rodziców zadzwonił do mojej mamy z czymś co mogło mi pomóc. zażywam to od ponad dwóch lat (nie chce robić reklamy wiec nie podaje nazwy) i już 2 miesiące od zaczęcia kuracji cud. Ból ustąpił a wyniki są o wiele lepsze anty ccp 200, czynnik rf 5,5!!! ob, hemoglobina i crp też są w normie. Odstawiam tabletki, postanowiłam zaufac temu niesamowitemu specyfikowi. I z całego serca go polecam. Wiem że nie jest to krótkotrwały efekt bo u mnie utrzymuje się już ponad 2 lata. Jeśli chcesz to napisz do mnie [email].pl to powiem Ci więcej na jego temat. Ja sprawdziłam na sobie i efekty mnie po prostu zaskoczyły, na reszcie mogę być prawdziwą mamą, wróciłam do pracy i zaczęłam nawet studia podyplomowe co jeszcze 2,5 roku temu było nierealne. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i nie poddawajmy się! Możemy wygrać z chorobą ale tylko wtedy jeśli z nią walczymy!!!
ODPOWIEDZ