na kregosłup tylko rower!

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
anusiaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 404
Na forum od: 28 sty 2012 20:52
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: anusiaa »

Polecam gimnastykę w basenie a dla pan aqua aerobik.
nusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 04 sty 2012 21:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: nusia »

Witam forumowiczów!
Rower jest modnym i, z całą pewnością, najtańszym zabiegiem rehabilitacyjnym. Sama jeżdżę regularnie. Natomiast zetknęłam się z diametralnie odmiennymi opiniami i zaleceniami lekarzy - specjalistów. Jedna z pań leczących zabroniła mi jazdy na rowerze, uzasadniając zakaz obciążeniem stawów kolanowych. :D Inna pani doktor kategorycznie zabroniła rowerowej przyjemności, ze względu na "wstrząsy i drgania obciążające odcinek kręgosłupa szyjnego" (mam paskudne zwyrodnienia i nieprzyjemne tego skutki). Kolejny lekarz NAKAZAŁ rehabilitację rowerową! :roll: Pani ortopeda zaleciła basen, pani specjalistka rehabilitantka zabroniła wszelkich uciech w wodzie! Nieopatrznie pochwaliłam się, iż uczestniczę w aerobiku w basenie, za co "zmyto" mi głowę i zabroniono. Lekarz sanatoryjny zabronił wszelkich "mokrych" zabiegów. Po tych wszystkich "poradach" dochodzę do wniosku, że najlepszym lekarstwem jest wsłuchanie się we własny organizm, rozsądne dozowanie zakazanych przyjemności, a wielogodzinne wysiadywanie pod drzwiami gabinetu specjalistycznego, złem koniecznym.
Zapraszam do dyskusji na temat zdrowotnych aspektów jazdy na rowerze.
Pozdrawiam
nusia :)
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: ewiko »

Hm,rehabilitacja na kręgosłup to skomplikowana sprawa. Tak jak on sam. Jest wiele schorzeń i nie można wszystkich leczyć jednakowo. W moim przypadku rower jest zabroniony tak jak wszelkie masaże. U innych chorych to zbawienie. Niestety nawet lekarze czy rehabilitanci nie mówią "jednym językiem" Podczas ostatniego pobytu w sanatorium miałam osobistą rehabilitantkę która doskonale znała się na rzeczy natomiast jej młodszy kolega popełniał podstawowe błędy usiłując prowadzić jednakowe ćwiczenia dla wszystkich kuracjuszy. Byłam świadkiem ostrej reprymendy za takie podejście do sprawy. Pozdrawiam wszystkich cierpiących oraz tych po operacji którym ulżyło. :kwiat:
Panilasu
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 08 lip 2013 14:09
Oddział NFZ: Lubuski

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: Panilasu »

basen tak, ale rower...? na kręgosłup?
ja nie utrzymuję kierownicy z bólu
Awatar użytkownika
malgonia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 890
Na forum od: 05 lut 2012 09:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: malgonia »

Basen tak, ale najlepsze pływanie na plecach .
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: ewiko »

Na kręgosłup polecam ćwiczenia na piłce...... super sprawa. W sanatorium w Konstancinie moja SUPER rehabilitantka uczyła mnie jak między innymi na niej ćwiczyć. Swietnie wzmacnia mięśnie brzucha i nie tylko. Z piłki w chwilach kryzysu korzysta również mój mąż który sam przekonał się o jej dobrodziejstwach.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: medi »

Kręgosłup boli jezeli rower jest źle ustawiony .Metodą prób i błędów ustawilam sobie tak siodelko i kierownicę że jazda to sama przyjemność. Okazalo się tez ostatnio .że nie ma to jak stary dobry skladak a nie wierzylam rehabilitantce jak twierdziła ze kręgosłup na rowerku ma byc prosty .teraz smigam bez bolu.polecam wszystkim jazdę na rowerku oczywiscie unikajcie bruku po parokilometrowej jezdzie po nim mialam problem z zejsciem z roweru :lol: :lol: :lol:
forumowicz

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: forumowicz »

luzik pisze:Człowieku, po 20 km twój kręgosłup wygląda jak gąbka po kąpieli.
Po bieganiu, ale nie po rowerze...
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24972
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: Sloneczko »

Juz drugi tydzień chodzę na aqua aerobik. Słuchajcie nie dość, że naprawdę pomaga na wszystkie bóle: kręgosłupa, nóg, rąk.....dobrze po nim spię to na dodatek sa tam takie jaja, ze normalnie juz mi sie chce smiać jak sobie przypomnę :lol: :lol: . Kobitki sa w róznym wieku ....25 do 68. Fakt dogadujemy sie wszystkie. Ale najlepszy jest pan po 60 , który przychodzi w białych slipkach...takich bazarowych slipkach :lol: :lol: i przytula sie do kazdej z nas i opowiada takie kawały, że ...dzisiaj dostał po głowie deską do pływania od takiej jednej babci. Śmiechu jest co niemiara i pomimo różnicy wieku wszyscy sa naprawdę szczęśliwi na tym basenie. Uwielbiam ruch, ludzi, uwielbiam jak coś się dzieje w naszym monotonnym zyciu, pomimo tego, że problemów i kłopotów mam tyle, ze juz nie nadążam zliczać.
Polecam basen na bóle kręgosłupa
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: medi »

Ważne jest chyba żeby się ruszać nie ważne czy to będzie jazda na rowerze czy to będzie plywanie czy chodzenie z kijkami .Najgorsze co może spotkać człowieka to siedzenie godzinami w fotelu i ogladanie telewizji .To nie tylko kwestia zdrpwia to także brak bezposredniego kontaktu z ludźmi. Człowiek jest zwierzeciem standnym jak ktos kiedyś powiedzial .dlatego szukajmy kontaktu z onnymi ludźmi .nie siedzmy w domu bo wtedy szybko sie zestarzejemy :oops:
ODPOWIEDZ