na kregosłup tylko rower!

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: Zbigniew- I »

Na bóle kręgosłupa, rwy, dyskopatie, początki zwyrodnienia polecam znaleźć dobrego, wykształconego rehabilitanta, który jest jednocześnie kręgarzem. Omijajcie szerokim łukiem znachorów, mogą zrobić z nas roślinki. Jeśli nie ma takiego kogoś w okolicy, polecam wiszenie do góry nogami na pasie od jogi lub ćwiczenie zwane jako „rybka” w celu ustawienia kręgów kręgosłupa we właściwej pozycji. Można też poczytać o takich rzeczach jak „mumio” (nie kabaret, tylko substancja), lub zioło, „diabli pazur” czyli hakorośl rozesłana.
Awatar użytkownika
dziunia60
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2147
Na forum od: 18 sty 2013 11:15
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: dziunia60 »

Na mój kręgosłup najlepiej działają ćwiczenia a najbardziej w basenie lub kriokomora i później ćwiczenia na rozgrzewkę.Uważam też że zabiegi sanatoryjne dają dużą poprawę, chociażby połczyńska borowina- rewelacja.
agga
Posty: 3
Na forum od: 23 lut 2014 23:21
Oddział NFZ: Podkarpacki

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: agga »

ja jestem po operacji (przepuklina na ledzwiowym). Po wyjsciu ze szpitala w ktorym mnie operowano dostalam na kartce zalecenia i miedzy innymibyła jazdana rowerze. pozniej bylam w szpitalu na rehabilitacji i rowniez zalecono mi jazde na rowerze. To naprawde wzmacnia miesnie przykregoslupowe. Tylko jak juz wczesniej byla mowa- wazna jest pozycja z wyprostowanymi plecami.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: medi »

Wniosek : najlepszy jest stary dobry składak czyli ...z przyczyn zdrowotnych wracam do puszczy ;) :twisted: :twisted: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
krecik
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2904
Na forum od: 04 cze 2013 17:44
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: krecik »

Ile osób tyle sposobów na leczenie/rehabilitacje kręgosłupa :lol: . Jest to uzasadnione, gdyż każde schorzenie jest trochę inne i współistnieje z innymi schorzeniami. Tak więc dla jednego dobry będzie rower dla innego pływanie o jeszcze dla innego ćwiczenia na piłce. Dla mnie są odpowiednie wszystkie tylko wykonywane w umiarze. Żadne ćwiczenie nie powinno powodować bólu podczas jego wykonywania. Jeżeli występuje ból należy ćwiczenie przerwać.
Ja dorzucę jeszcze jedno tzw. metodę Mc Kenzi. Są certyfikowani rehabilitanci, którzy ją stosują. Tu też, tak jak w sanatorium, nie okazują zainteresowania wynikami rtg czy rezonansu. Stosują własną ocenę wad postawy na podstawie przeprowadzonego wnikliwego wywiadu i wykonywanych "oględzin" podczas ruchu.
Zresztą kto jest zainteresowany może zajrzeć na stronę, która poniżej podaję:
http://www.mckenzie.pl/main/pacjenci/ometodzie.html
Rehabilitacja wymaga dużej samodyscypliny pacjenta, ale chyba warto :D
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24972
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: Sloneczko »

medi pisze:Wniosek : najlepszy jest stary dobry składak czyli ...z przyczyn zdrowotnych wracam do puszczy ;) :twisted: :twisted: :lol: :lol: :lol:
Medi :kwiat: w tym roku na pewno nie pozwolę na to abyś tam cały czas siedziała sama :D ....szykuj dla mnie jakąś damkę lata 70 :twisted: i przyjeżdżam :lol: :lol:
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: medi »

Rower marki Ukraina ,przednie koło 16 tylne 18 Słoneczko ;) :lol: :lol: Nie pij wódki nie pij wina kup se rower Ukraina ;) :D :D :D
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24972
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: Sloneczko »

medi pisze:Rower marki Ukraina ,przednie koło 16 tylne 18 Słoneczko ;) :lol: :lol: Nie pij wódki nie pij wina kup se rower Ukraina ;) :D :D :D
Ha ha ha ha ...muszę zobaczyć jak daleko ode mnie jest jakieś złomowisko...no chyba , że tam w tej puszczy coś się znajdzie co??? ;) :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
eluunia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 10690
Na forum od: 23 lut 2013 16:44

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: eluunia »

...ale teraz już na serio ...jak byłam ostatnio w październiku w Kołobrzegu to co drugi dzień zaliczaliśmy 25...do 30 km na rowerze ..przyznaję że ciężko było mnie namówić na pierwszy wyjazd ...a potem chyba nie muszę pisać :lol: :lol: a w super towarzystwie fajnie się jeździ :) i myślę że w maju będzie powtórka :)
Awatar użytkownika
Boleslaww
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 14 cze 2014 14:47
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: Boleslaww »

Jakoś trudno mi uwierzyć w ten rower. Sam mam dokuczający kręgosłup i lekarz nigdy mi nawet się nie zająknął na temat roweru. A sam często jeżdżę rowerem na działeczkę, to wiem, że to na plecy raczej nie pomaga. Doktor raczej basen proponuje, okłady z borowiny i masaż. A znajomemu to jakieś naświetlania czy coś takiego przypisał. Ja tego nie miałem. Tylko z tymi masażami to też trzeba uważać, żeby przypadkiem się do nastawiania kręgów nie zabierali, bo to już później nic tylko nastawiać trzeba.
ODPOWIEDZ