Odmówiłam wyjazdu do sanatorium

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
bramkarz308
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 01 mar 2013 20:17

Re: Odmówiłam wyjazdu do sanatorium

Post autor: bramkarz308 »

Słusznie,że odmówiłaś,ale mogłaś powiedzieć w NFZ żeby Ci, dali gdzieś bliżej,choćby nawet ze względu na stan zdrowia.
Napewno by dały... Trzeba być twardym i postawić na swoim. :evil: Pozdrawiam serdecznie...
Awatar użytkownika
rysia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 108
Na forum od: 02 lut 2013 18:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Odmówiłam wyjazdu do sanatorium

Post autor: rysia »

bramkarz308 pisze:Słusznie,że odmówiłaś,ale mogłaś powiedzieć w NFZ żeby Ci, dali gdzieś bliżej,choćby nawet ze względu na stan zdrowia.
Napewno by dały... Trzeba być twardym i postawić na swoim. :evil: Pozdrawiam serdecznie...
Właśnie o to poprosiłam,i dostałam bliżej domu.Tylko mam zmieniony profil na kardiologię. :serce:
Awatar użytkownika
netwoman
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 132
Na forum od: 22 maja 2013 12:23
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Odmówiłam wyjazdu do sanatorium

Post autor: netwoman »

W NFZ zero zrozumienia. Nie mogłam jechać i oczywiście wywalili mnie z kolejki. W ZUS można z grubsza wyliczyć kiedy się pojedzie ( 2- 3 miesiące) i jest bezpośredni kontakt z paniami przydzielającymi skierowania. Miałam kilka miejsc i terminów do wyboru.
grzegorz13
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 30 maja 2013 19:26
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Odmówiłam wyjazdu do sanatorium

Post autor: grzegorz13 »

hej , również dostałem przydział do 22 szpitala w Ciechocinku od 15.07.2013r. Proszę :) o kontakt przyszłych kuracjuszy tego turnusu. :D
forumowicz

Re: Odmówiłam wyjazdu do sanatorium

Post autor: forumowicz »

Sytuacja w jakiej ja jestem jest trochę dziwna. Nie odmówiłem wyjazdu i nie oddałem skierowania (skierowani leży u mnie),lecz napisałem prośbę o zmianę terminu. Lekki niepokój mnie ogarnął jak na przeglądarce wyczytałem hasło ,,Bieżący status: świadczeniobiora zrezygnował z leczenia " Teraz myślenice.....czy rozpatrują czy wywalili z kolejki...tak czy tak muszą mnie pisemnie o decyzji poinformować...jeśli nie to jadę na to skierowanie co mam...nie mam obowiązku sprawdzać w sieci statusu skierowania. Miał ktoś podobny przypadek?
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Odmówiłam wyjazdu do sanatorium

Post autor: Selene »

Witaj Alien :kwiat:

Owszem, odmówiłaś wyjazdu ale w wyznaczonym Tobie przez NFZ terminie. Forma pisemna jest formą wiążącą dla stron. Dlatego nie musiałaś zwracać
skierowania a NFZ przyjął Twoją rezygnację. Nie jest to rezygnacja z leczenia lecz tylko terminu, który Tobie wyznaczono.Stąd też w przeglądarce taki zapis a nie inny. Po pewnym czasie powinien w przeglądarce pojawić się nowy, wyznaczony Tobie termin.
Przed rozpoczęciem turnusu NFZ wysyła do ośrodka listę pacjentów, którzy otrzymali do niego skierowanie. Jeżeli na liście Ciebie nie będzie, ośrodek może
odmówić przyjęcia Ciebie na leczenie.
Zatem sprawdzaj przeglądarkę i czekaj na listonosza z nowym skierowaniem :D Powodzenia :D

Pozdrawiam :)
forumowicz

Re: Odmówiłam wyjazdu do sanatorium

Post autor: forumowicz »

Dzięki za informację,właśnie to samo telefonicznie usłyszałem ( ale po jakich bojach by się dodzwonić!) i niech Moc będzie z Funduszem :idea:
forumowicz

Re: Odmówiłam wyjazdu do sanatorium

Post autor: forumowicz »

Selene! Doczytałem się iż byłaś w kołobrzeskim Sanie...fantastycznie wspominam pana grającego na dancingu. Ale to parę lat temu...nadal tam jest nadwornym muzykiem?
Awatar użytkownika
eluunia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 10690
Na forum od: 23 lut 2013 16:44

Re: Odmówiłam wyjazdu do sanatorium

Post autor: eluunia »

Witaj Alien ...ten muzyk nadal cudownie gra :) ...miłej zabawy
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Odmówiłam wyjazdu do sanatorium

Post autor: ewiko »

Witam. Otrzymałam skierowanie do Połczyna. Termin.......... grudzień. Wcześniej wysłałam do NFZ prośbę o przesunięcie terminu na przyszły rok z uzasadnieniem że w obecnym roku nie mam już urlopu. ZERO REAKCJI. Po kilku tygodniach dostałam przydział. :( :( :(
ODPOWIEDZ