Odmówiłam wyjazdu do sanatorium

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: Odmówiłam wyjazdu do sanatorium

Post autor: forumowicz »

No i cud! Mam 48 godzin na dostarczenie się Kołobrzegu do sanatorium.... :mrgreen:
wikul
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 211
Na forum od: 08 lut 2012 17:25

Re: Odmówiłam wyjazdu do sanatorium

Post autor: wikul »

Przy okazji szukania w przepisach czegoś innego natrafiłem na fragment dotyczący rezygancji ze skierowania. Piszę rezygnacji bo tak jest napisane w przepisie:

W przypadku rezygnacji z leczenia uzdrowiskowego w proponowanym terminie należy bezzwłocznie zwrócić skierowanie z podaniem powodów rezygnacji, które powinny być odpowiednio udokumentowane np. zaświadczeniem o pobycie w szpitalu. Po uznaniu przez WRKCh zasadności zwrotu skierowania ubezpieczony otrzyma drugi termin wyjazdu do sanatorium nie później niż w ciągu 3 miesięcy. Po powtórnej rezygnacji pacjent ma prawo złożyć wniosek dopiero po upływie 24 miesięcy. Podobnie w przypadku rezygnacji nieuzasadnionej, dokonania zwrotu po terminie rozpoczęcia turnusu lub niewykorzystania skierowania i nie dokonania zwrotu nowy wniosek można składać po 24 miesiącach..
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Odmówiłam wyjazdu do sanatorium

Post autor: violet58 »

Wygląda na niezbyt aktualny fragment - Kasy Chorych ,czyli w tym wypadku Wielkopolska Regionalna Kasa Chorych (WRKCh), przestały funkcjonować ponad 10 lat temu.
Aktualnie obowiązują przepisy Zarządzenia Prezesa NFZ Nr 4/2010/DSM z dnia 15 stycznia 2010 roku w sprawie: przyjęcia do stosowania w Narodowym Funduszu Zdrowia "Zasad potwierdzania skierowań na leczenie uzdrowiskowe w oddziałach wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia"
Paragraf 5 cytowanego zarządzenia stanowi co następuje:
1. W przypadku rezygnacji z miejsca lub terminu leczenia uzdrowiskowego, świadczeniobiorca powinien bezzwłocznie zwrócić potwierdzone skierowanie na leczenie uzdrowiskowe do oddziału Funduszu.
2. Oddział Funduszu uznaje rezygnację i zwrot potwierdzonego skierowania na leczenie uzdrowiskowe za zasadny w szczególnych, udokumentowanych przypadkach, a zwłaszcza, gdy ich powodem jest:
1) wypadek losowy;
2) choroba świadczeniobiorcy (np. pobyt w szpitalu).
3. W przypadku uznania rezygnacji, oddział Funduszu wyznacza nowy termin realizacji skierowania w ramach możliwości oddziału Funduszu oraz zgodnie z pierwotną datą wpływu skierowania.
4. Brak pisemnego udokumentowania rezygnacji z miejsca lub terminu leczenia uzdrowiskowego jest traktowane jako nieuzasadniony zwrot skierowania.
5. Nieuzasadniony zwrot skierowania traktowany jest jak złożenie nowego skierowania i rozpatrywane w ramach jego ważności.
forumowicz

Re: Odmówiłam wyjazdu do sanatorium

Post autor: forumowicz »

Wszystko się zgadza,w naszym śląskim przepisy dotyczące rezygnacji brzmią identycznie jak pisze Violet :| Sama miałam sytuacje rezygnacji.Odesłałam skierowanie na 4 dni przed rozpoczęciem kuracji. Dołączyłam zaświadczenie od lekarza rodzinnego z informacją o przeciwwskazaniu do wyjazdu do sanatorium z powodu choroby,konkretnie zapalenie oskrzeli.Po 2 miesiącach otrzymałam nowe skierowanie i co ciekawe do tej samej miejscowości.Więc jak zastosujemy się do przepisów to nie tracimy możliwości wyjazdu :)
Awatar użytkownika
maro
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 13 sty 2014 09:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Odmówiłam wyjazdu do sanatorium

Post autor: maro »

smuga pisze:Wszystko się zgadza,w naszym śląskim przepisy dotyczące rezygnacji brzmią identycznie jak pisze Violet :| Sama miałam sytuacje rezygnacji.Odesłałam skierowanie na 4 dni przed rozpoczęciem kuracji. Dołączyłam zaświadczenie od lekarza rodzinnego z informacją o przeciwwskazaniu do wyjazdu do sanatorium z powodu choroby,konkretnie zapalenie oskrzeli.Po 2 miesiącach otrzymałam nowe skierowanie i co ciekawe do tej samej miejscowości.Więc jak zastosujemy się do przepisów to nie tracimy możliwości wyjazdu :)
Witaj smuga,czy możesz podać, po jakim czasie od rezygnacji wyjechałaś do sanatorium
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Odmówiłam wyjazdu do sanatorium

Post autor: sztani »

maro jak przeczytasz dokładnie post Smugi to zauważysz ,ze cztery dni przed wyjazdem zrezygnowała a za dwa miesiące pojechała . :lol: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
madzia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 824
Na forum od: 03 lut 2013 14:19
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Odmówiłam wyjazdu do sanatorium

Post autor: madzia »

Witam wszystkich,chciałam dowiedziec sie jak sie zalatwia wyjazd do sanatorium z zus-u,pracuje i lecze sie na kregoslup,ale nie mam zwolnienia lekarskiego.
iwcia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 814
Na forum od: 15 mar 2012 13:55
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Odmówiłam wyjazdu do sanatorium

Post autor: iwcia »

Usia112, twój problem nie dotyczy tego tematu.Tutaj opisujemy i doradzmy w przypadkach odmowy sanatorium.
Poszukaj w dziale "Sprawy formalne" tematu "sanatorium z ZUS," a napewno znajdziesz tam odpowiedz na swoje pytania.
Ewentualnie załóż nowy temat, a osoby, które maja wiedzę na ten temat, z pewnością Ci pomoga.
Ja niestety nie bylam w sanatorium z ZUS, więc nie moge Ci pomóc.
Powodzenia :kwiat:
forumowicz

Re: Odmówiłam wyjazdu do sanatorium

Post autor: forumowicz »

maro pisze:
smuga pisze:Wszystko się zgadza,w naszym śląskim przepisy dotyczące rezygnacji brzmią identycznie jak pisze Violet :| Sama miałam sytuacje rezygnacji.Odesłałam skierowanie na 4 dni przed rozpoczęciem kuracji. Dołączyłam zaświadczenie od lekarza rodzinnego z informacją o przeciwwskazaniu do wyjazdu do sanatorium z powodu choroby,konkretnie zapalenie oskrzeli.Po 2 miesiącach otrzymałam nowe skierowanie i co ciekawe do tej samej miejscowości.Więc jak zastosujemy się do przepisów to nie tracimy możliwości wyjazdu :)
Witaj smuga,czy możesz podać, po jakim czasie od rezygnacji wyjechałaś do sanatorium
Dokładnie po 2 miesiącach od pierwszego terminu,ta sama miejscowość tylko zmienili Ośrodek :)
Awatar użytkownika
maro
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 13 sty 2014 09:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Odmówiłam wyjazdu do sanatorium

Post autor: maro »

sztani pisze:maro jak przeczytasz dokładnie post Smugi to zauważysz ,ze cztery dni przed wyjazdem zrezygnowała a za dwa miesiące pojechała . :lol: :lol: :lol: :lol:
Czytałem dokładnie. Cyt."Po 2 miesiącach otrzymałam nowe skierowanie", otrzymanie skierowania a termin wyjazdu to nie to samo /ja dostałem skierowanie kilka miesięcy przed datą wyjazdu/. Masz rację należy czytać dokładnie. :lol: :lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ