Odmówiłam wyjazdu do sanatorium

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: Odmówiłam wyjazdu do sanatorium

Post autor: forumowicz »

Fakt za pierwszym razem nie fortunnie napisałam ,można było inaczej zrozumieć :oops: :oops: :kwiat:
Awatar użytkownika
maro
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 13 sty 2014 09:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Odmówiłam wyjazdu do sanatorium

Post autor: maro »

Dziękuję za informację, to chciałem wiedzieć. :D Błędów nie popełnia tylko ten, kto nic nie robi. ;)
andzia33
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 31 sie 2014 18:48
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Odmówiłam wyjazdu do sanatorium

Post autor: andzia33 »

Witam bardzo serdecznie mam problem dostałam skierowanie do sanatorium na 9 października a nie mogę jechać bo właśnie zaczęłam pracę i nie mam urlopu wypoczynkowego a napewno nie dostanę bezpłatnego.Proszę pomóżcie mi co mam zrobić żeby zmienić termin wyjazdu po Nowym Roku bo nie chciałabym w ogóle zrezygnować bo długo czekałam na te skierowanie (mam chory kręgosłup).Czy wystarczy wysłać do tego ośrodka Limba w PIWNICZNA-ZDRÓJ, KRYNICKA 3 zaświadczenie z pracy że nie mam urlopu i proszę o zmianę terminu?Czy muszę te skierowanie zanieść z zaświadczeniem do Mojego NFZ w Suwałkach gdzie mieszkam czy do Białegostoku wysłać skąd dostałam te skierowanie.I ile mam czasu na dostarczenie tego zaświadczenia? Skierowanie dostałam 14 sierpnia.Bardzo proszę o szybką odpowiedź.Z góry bardzo dziękuje.Pozdrawiam
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Odmówiłam wyjazdu do sanatorium

Post autor: ewiko »

Andziu, odeślij skierowanie do NFZ-u z którego dostałaś skierowanie. Musisz napisać dlaczego prosisz o przesunięcie terminu i poprzeć to zaświadczeniem z firmy w której pracujesz. Z całą pewnością przesuną Ci termin na taki jaki Tobie pasuje. Pozdrawiam.
forumowicz

Re: Odmówiłam wyjazdu do sanatorium

Post autor: forumowicz »

Andziu najlepiej będzie jak osobiście udasz się do swojego NFZ-u i na miejscu wyjaśnisz sprawę. Jak napisała ewiko poprzyj to zaświadczeniem z firmy. Jeżeli jest to Twój pierwszy wyjazd i wcześniej nie przesuwałaś terminu, to łaski Ci nie robią. Bądź stanowcza i nie daj się zbyć. Pozdrawiam i życzę powodzenia :kwiat:
Awatar użytkownika
chorowitks
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 54
Na forum od: 26 gru 2011 11:16

Re: Odmówiłam wyjazdu do sanatorium

Post autor: chorowitks »

Witam, ja również musiałem zrezygnować ze względu na chorobę żony, uwzględnili to, ale ustawili mnie w kolejce od nowa.... :(
forumowicz

Re: Odmówiłam wyjazdu do sanatorium

Post autor: forumowicz »

chorowitks pisze:Witam, ja również musiałem zrezygnować ze względu na chorobę żony, uwzględnili to, ale ustawili mnie w kolejce od nowa.... :(
Dranie :evil:
Awatar użytkownika
chorowitks
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 54
Na forum od: 26 gru 2011 11:16

Re: Odmówiłam wyjazdu do sanatorium

Post autor: chorowitks »

Miałem skierowanie do Kołobrzegu od 2 - 23 sierpnia, a teraz dostałem pismo, że czas oczekiwania około 15 miesięcy :(
forumowicz

Re: Odmówiłam wyjazdu do sanatorium

Post autor: forumowicz »

chorowitks pisze:Miałem skierowanie do Kołobrzegu od 2 - 23 sierpnia, a teraz dostałem pismo, że czas oczekiwania około 15 miesięcy :(
Szkoda, fajne miejsce i termin. Czy pierwszy raz odmawiałeś :?:
andzia33
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 31 sie 2014 18:48
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Odmówiłam wyjazdu do sanatorium

Post autor: andzia33 »

ewiko pisze:Andziu, odeślij skierowanie do NFZ-u z którego dostałaś skierowanie. Musisz napisać dlaczego prosisz o przesunięcie terminu i poprzeć to zaświadczeniem z firmy w której pracujesz. Z całą pewnością przesuną Ci termin na taki jaki Tobie pasuje. Pozdrawiam.

Bardzo dziękuje za odpowiedź zrobię jak piszesz odeślę im te skierowanie wraz z zaświadczeniem że nie mam urlopu w tym terminie i napisze prośbę o przesunięcie terminu po Nowym Roku.Jeszcze raz bardzo dziękuje i Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ