Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1552
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: lawenda »

To zależy w jakim NFZ. W niektórych można oddać skierowanie i pojechać ze zwrotów i nie robią problemów, a w innych nie, bo traktują to jako rezygnację. Najlepiej zadzwoń do swojego i zapytaj.
Awatar użytkownika
Peggy
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 86
Na forum od: 01 lut 2024 19:41
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Peggy »

Cześć, czekam w kolejce dzisiaj z nr 35800 reumatologia mazowieckie. Niby 10 miesięcy. Nie przypada mi do gustu jechać w listopadzie, to nie super fajny czas na urlop. Z tego, co tu czytam, nie ma jednolitych zasad do zwrotów. Co nam teraz dzwonic :lol: jak chcę jechać w sierpniu :lol: ok, wiem, uparłam się na ten sierpień i kombinuję, jak to zrealizować :lol:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Felice »

Na sierpień dzwonić musisz pod koniec lipca. Weź tylko pod uwag to, że o tej porze zwrotów praktycznie nie ma.
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2250
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Bogutka5 »

Po szczęśliwym zaakceptowaniu wniosków przez balneologa po 110 dniach (zachodniopomorskie) zaczynam dzwonić po zwroty.
Potrzebuję by był podwójny.
Potrzebuję aby ośrodek miał dwa różne profile leczenia.
Te dwa różne u mnie i u męża profile to efekt lekarskiej pomyłki ale jest i nic nie zmienię teraz.
Nie chcę Kołobrzegu, Dąbek i innych w okolicy.
No i wyjazd po 11 marca.
I tyle.
Przed nami święta to może zwrotów więcej.
Bogutka
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: ewiko »

Ooooo , to należymy do tego samego grona .... ja również nie chcę nad morze , a zwłaszcza do Dąbek. :lol: Znam znacznie lepsze miejsca na rehabilitację , a wypad nad morze , z rodziną , to zupełnie inna bajka.
Awatar użytkownika
staff
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 01 mar 2019 20:39
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: staff »

..hej Peggy..
Sam też oczekuję w kolejce. Też reumatologia. Ale małopolskie.
Pytanie: czy nadal macie tak duże numery oczekujących .?
Piszę, bo ja na dziś-teraz (czw 2024-03-07, wieczorem) mam nr 15.263. Wypisany czas oczekiwania: 9 miesięcy.
Złożenie wniosku przez lekarza było 1 lutego. I od razu jako skierowanie było widoczne w "NFZ-konto pacjenta" (NIE zarejestrowane jeszcze wtedy).
I już teraz myślę czy udałoby się skorzystać ze zwrotów.
Dla mnie możliwy wyjazd (ze wzgl. na poprzedni pobyt w sanatorium w styczniu`2023) mógłby być możliwy zaczynając od sierpnia`2024.
Planuję próbować.. bo też chciałbym najlepiej sierpień (co jakby mało realne). To może ostatecznie wrzesień..
Napisz jak u Ciebie, please ;)
..pozdrowionka..
Awatar użytkownika
Mark52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 532
Na forum od: 24 maja 2022 14:24
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Mark52 »

Piszę, bo ja na dziś-teraz (czw 2024-03-07, wieczorem) mam nr 15.263. Wypisany czas oczekiwania: 9 miesięcy.
Złożenie wniosku przez lekarza było 1 lutego. I od razu jako skierowanie było widoczne w "NFZ-konto pacjenta" (NIE zarejestrowane jeszcze wtedy).
Witaj też jestem z małopolski składałem 17.10.2023 nr początkowy miałem 18989 dziś mam 5394, czas oczekiwania 10 miesięcy, a kiedy będzie to się okaże :)
Awatar użytkownika
Bronza123
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 27 wrz 2023 21:04
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Bronza123 »

Dzień dobry, mam pytanie do doświadczonych w tym temacie. Kiedy można starać się o wyjazd ze zwrotów czy już po otrzymaniu przydziału do konkretnego sanatorium czy można trochę wyprzedzić NFZ, jadę pierwszy raz więc bez karencji terminowej . W tej chwili mam numer ok3000. Pozdrawiam i dobrego dnia wszystkim :)
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2563
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Mazrena »

To już możesz dzwonić o zwroty. Zwroty są szybkie do wyjazdu, nawet za 2 dni. Życzę trafnego wyboru.
Awatar użytkownika
Bronza123
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 27 wrz 2023 21:04
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Bronza123 »

Dzięki za super szybką odpowiedź, no aż tak mi się nie spieszy :lol: tym bardziej że chodzi o 2 os pracujące to trzeba jakoś dograć termin urlopowy. Chciałam tylko się zorientować jak to jest. ;) :kwiat:
ODPOWIEDZ