Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: zbigniew165 »

Mój sierpień, wrzesień. :lol:
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: ewiko »

Rozumiem , że powolutku tworzy się kolejka :lol: :lol: :lol: , w moim przypadku , sierpień wrzesień to czas grzybobrania ;) .... jak pięknie żyć marzeniami :serce:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14570
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: GIENIA »

ewiko pisze: 17 sty 2024 13:09 Gieniu , i to byłoby bardzo dobre rozwiązanie. Jeśli pokoje w sanatoriach mają stać puste , to lepiej zdjąć ograniczenie i niech potencjalni kuracjusze wyjeżdżają. Korzyść obopólna. Trzymam kciuki , żeby tak się stało .... lipiec byłby mój :lol: :lol: :lol:
Moim zdaniem , tez bardzo dobre :)
Te 18 miesięcy to jest jakiś okres wymaganej częstotliwości rehabilitacji , żeby nie zbyt często dla organizmu itp. .... przecież to totalna fikcja .
Ludzie nie tylko korzystają z rehabilitacji sanatoryjnej 21 dniowej z NFZ , między czasie korzystają z ogólnoustrojowej , turnusów rehabilitacyjnych , turnusów ZUS / KRUS , czy chociażby z rehabilitacji w miejscu zamieszkania .
No ale czy o to chodzi , nie wiadomo ... tak tylko pomyślałam :)
Mój byłby Kołobrzeg w styczniu 2025 :D

Pomarzyć ewiko zawsze mozna , to nic nie kosztuje :lol:
Psika
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 16 sty 2024 11:38
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Psika »

Witam, dotarłam dziś osobiście do dolnośląskiego oddziału nfz i kazali mi napisać pismo o chęci wyjazdu ze zwrotów i nic więcej się nie dowiedziałam. Czy ktoś też składał we Wrocławiu taki pisemko i może mi powiedzieć po jakim czasie do niego dzwonili?
Pozdrawiam i dziękuję za miłe słowa i przyjęcie.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: ewiko »

GIENIA pisze: 17 sty 2024 14:22
Te 18 miesięcy to jest jakiś okres wymaganej częstotliwości rehabilitacji , żeby nie zbyt często dla organizmu itp. .... przecież to totalna fikcja .
Gieniu , też tak uważam.... to bzdura. Obecnie jestem już na emeryturze , ale do niedawna , gdy byłam czynna zawodowo , rehabilitacje miałam 2 razy w roku. Prądy , masaże , gimnastyka ... można ? Pozdrawiam , słonecznego dnia życzę.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: ewiko »

Psika pisze: 17 sty 2024 17:44 Witam, dotarłam dziś osobiście do dolnośląskiego oddziału nfz i kazali mi napisać pismo o chęci wyjazdu ze zwrotów i nic więcej się nie dowiedziałam.
Tak się zastanawiam , dlaczego w jednym oddziale , wystarczy dodzwonić się i pytać o zwroty , a w innym trzeba pisać , kłaniać się w pas ,uprzejmie POPROSIĆ o zwrocik ...
Awatar użytkownika
Martinka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 6509
Na forum od: 06 maja 2014 12:50
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Martinka »

No bo są ludzie i taborety niestety. :roll:
Zero empatii :shock:
Jedno ministerstwo, wiele oddziałów i każdy kieruje się własnym regulaminem :?: :?
Pozdrawiam. :kwiat:
Psika
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 16 sty 2024 11:38
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Psika »

Witam!
Wiktor64 ja w kolejce mam numer 53 z dziś, ale od początku roku stoi kolejka bez zmian. Mam nadzieję, że z tych zwrotów zadzwonią, bo strasznie zależy mi na tym aby jechać w lutym maksymalnie, bo później nie mam opieki dla córki.
Też się zastanawiam, że w jednym województwie można telefonicznie coś załatwić, a w innych na piśmie. Nawet porozmawiać we Wrocławiu nie było można z osobą, która strikte odpowiada za zwroty.
Liczę, że szybko zadzwonią i uda mi się wyjechać jeszcze w lutym.
Pozdrawiam
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: zbigniew165 »

Psika niestety w dolnośląskim NFZ tak jest, że trzeba o zwrot pisać pismo, bo tak wynika z postów forumowiczów starających się o zwroty z tego województwa. Mam kolegę z tego NFZ i potwierdza, że na telefon nie ma szans.
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1262
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: wiktor64 »

Psika tak prawde mówiąc to nie rozumiem dzis zeszło 273 nr
bo patsze i czekam na przydział ,nie wiem jakie ci wysłał lekarz
rodziny skierowanie bo jam kardiologicze i co dziennie odkąd patsze
schodząa nr za tydzień jak dobrze pojdzie bbede miał przydział
i chyba bedzie luty-marzec liczyłem na wiosne to na tyle narka :D
ODPOWIEDZ