Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: BozenaMat »

A ja mam jeszcze jedno pytanko, bo nigdzie nie trafiłam na takie info i nie dopytałam w NFZ. Czy jak dzwonimy o zwroty i jakiś jest, to odbiór jest w Wojewódzkim NFZ czy można odebrać slierowanie w Delegaturze NFZ ??
Bo tak jak u mnie .... jest Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ w Krakowie i ma Delegatury w Nowym Sączu, Nowym Targu i Tarnowie. To w razie czego gdzie jest odbiór skierowania??
Awatar użytkownika
Joni123
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1234
Na forum od: 22 cze 2017 07:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Joni123 »

Ooo to już coś wiem na ten temat, ogromne dzięki :serce:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14588
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: GIENIA »

BozenaMat pisze: 23 sie 2018 10:22 A ja mam jeszcze jedno pytanko, bo nigdzie nie trafiłam na takie info i nie dopytałam w NFZ. Czy jak dzwonimy o zwroty i jakiś jest, to odbiór jest w Wojewódzkim NFZ czy można odebrać slierowanie w Delegaturze NFZ ??
Bo tak jak u mnie .... jest Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ w Krakowie i ma Delegatury w Nowym Sączu, Nowym Targu i Tarnowie. To w razie czego gdzie jest odbiór skierowania??
Nie zdążą przesłać do Oddziału Regionalnego .... ja odbierałam w Krakowie :) gdyby to był zwrot na ponad tydzień i poprosiłabyś o wysłanie , być moze by wysłali :roll:
Nie wiem czy w Twoim oddziale tak jest , ale np w moim jest kontakt kurierski z Krakowem jeden dzień w tygodniu .... może akurat by spasowało z terminem ... :roll:
Ostatnio zmieniony 23 sie 2018 11:16 przez GIENIA, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Bunia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1392
Na forum od: 06 gru 2011 20:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Bunia »

Witam myśliwych :lol:

Pierwszy tel.do NFZ wykonany !zwrotów brak,ale proszę dzwonić i się dowiadywać :)

Powodzenia udanego polowania :kwiat:

Pozdrawiam Bunia
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: BozenaMat »

GIENIA pisze: 23 sie 2018 11:12 Nie zdążą przesłać do Oddziału Regionalnego .... ja odbierałam w Krakowie :)
Dziękuję GIENIA za odpowiedź. No nic, najpierw wstrzelenie się o zwrot, a później będę się martwić jazdą do Krakowa :lol:
Awatar użytkownika
Joni123
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1234
Na forum od: 22 cze 2017 07:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Joni123 »

Czytałam ze wyjazd ze zwrotów nie może być szybciej niż 1,5 roku od poprzedniego, moje pytanie czy tylko NFZ się do tego zalicza czy ZUS-owski też :roll:
Na stronie NFZ nic na ten temat nie pisze, a jak ktoś jedzie pierwszy raz z NFZ?? to jak to jest??
miał ktoś taki przypadek? :roll: 8-)
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: BozenaMat »

Z tego co się orientuję, to do NFZ można dzwonić po zwroty po 18 miesiącach, czyli po weryfikacji skierowania.
W ZUS nie wiem, ale z pewnością ktoś pospieszy z informacją.
Pozdrawiam Joni :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Felice »

Każde województwo jakoś inaczej to sobie ustala. W Mazowieckim jak się jedzie pierwszy raz,albo było dawno o zwroty można dzwonić tuż po zakwalifikowaniu przez balneologa.
Edi1234
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 48
Na forum od: 20 mar 2018 21:44
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Edi1234 »

Wyjazd z ZUSu nie przeszkadza w wyjeździe z NFZ,ja tak byłam ,listopad ZUS a czerwiec NFZ🙂
Edi1234
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 48
Na forum od: 20 mar 2018 21:44
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Edi1234 »

Wyjazd z ZUSu nie przeszkadza w wyjeździe z NFZ,ja tak byłam ,listopad ZUS a czerwiec NFZ🙂
ODPOWIEDZ