Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Felice »

No jak skierowanie wystawione to już pozamiatane.
O wyjazd staramy się jak chcemy by nas gdzieś skierowano.
W wyjątkowych sytuacjach u nas uwzględniają zasadność rezygnacji.
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2251
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Bogutka5 »

Dzieki Felice .... na razie takiej potrzeby nie mam bo i skierowania nie mam a zwrot teraz też nie dla mnie. Tak chciałam wiedziec.
Bogutka
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: alien »

Felice z tym 18 miesiącami to teoria ustawowa...a każdy OW NFZ ma swoje warunki...zresztą ruszyłem kiedyś ten temat dogłębnie ,prowokując urzędników do odniesienia się do terminów ustawowych...Jest totalny cyrk i tego nie przeskoczysz.
Jedynie w mniejszych OW jako ,tako ten termin jest przestrzegany ( 18 miesięcy od ostatniego pobytu) ,w większości 18 lub więcej miesięcy od momentu zarejestrowania i nadaniu numeru skierowania,lecz nie wcześniej niż po weryfikacji ustawowej ,która następuję po 18 miesiącach od momentu rejestracji..do tego trzeba doliczyć czas weryfikacji,czyli przesłanie do lekarza kierującego,odpowiedź od niego i czas wpływu.
Sami zresztą wiecie jak długo jesteście zawieszeni w przeglądarce w momencie weryfikacji .Najciekawsze,że żaden urzędnik w żadnym OW nie potrafił mi podać podstawy prawnej dlaczego dopiero po weryfikacji można starać się o tzw. zwroty. Tak jest i już..
Pozdro All
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Felice »

Alien pytanie było o Mazowiecki i na nie odpowiedziałam.
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: alien »

Jowita poniżej masz przytoczony cytat ze strony Mazowieckiego OW wraz z numerami:

Świadczeniobiorca, który został pozytywnie zakwalifikowany przez lekarza specjalistę w oddziale Funduszu (otrzymał informację o numerze ewidencyjnym i sposobie rozpatrzenia skierowania) może przyspieszyć realizację leczenia uzdrowiskowego lub skorzystać z leczenia w dogodnym dla niego terminie korzystając z tzw. zwrotów. Zwroty są to skierowania, z których z różnych przyczyn nie mogli skorzystać inni ubezpieczeni. Świadczeniobiorca ubiegający się o wyjazd z tzw. zwrotów powinien być przygotowany na wyjazd do sanatorium w terminie krótszym niż 14 dni, liczonym od momentu potwierdzenia skierowania do dnia rozpoczęcia leczenia.

Informację na temat zwrotów skierowań można uzyskać w Dziale Lecznictwa Uzdrowiskowego od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 16.00, pod następującymi numerami telefonów:

(22) 279-78-37
(22) 279-78-38
(22) 279-78-48
(22) 279-78-35
(22) 279-78-40

UWAGA! Potwierdzenie leczenia uzdrowiskowego przez NFZ, w przypadku osób zakwalifikowanych na uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne dorosłych lub rehabilitację uzdrowiskową dla dorosłych w sanatorium uzdrowiskowym, możliwe jest po upływie 18 miesięcy od daty ostatniego zrealizowanego pobytu na leczeniu uzdrowiskowym, które odbyło się na podstawie potwierdzonego skierowania na leczenie uzdrowiskowe.
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: alien »

Felice pozwoliłem sobie rozszerzyć Twoją odpowiedź..może innym Mazowszanom się przyda. Chyba nie masz mi tego za złe... :D
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Felice »

No tak...ja tylko napisałam że informacja jest na stronie. Jak piszę z iPada nie radzę sobie z wstawianiem z innych stron. Może jeszcze ogarnę ten problem. To samo jest ze zdjęciami.
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: alien »

Dasz radę...Jesteś Wielka i Naród ma nadzieję.. :)
Awatar użytkownika
To_ja_Jowita
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 935
Na forum od: 27 sty 2017 22:02
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: To_ja_Jowita »

Alien, Felicja dzięki, ale jak te przepisy mają się do rzeczywistości. Czy zdarza się (pytam o Mazowiecki Oddział NFZ), że przydzielają pobyt ze zwrotów jeżeli dokumenty nie są po weryfikacji??
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Felice »

Oczywiście,że tak. Ważne by minęło 18 miesięcy od ostatniego pobytu i choroby współistniejące nie dyskwalifikowały miejsca ( np. nadciśnienie).
ODPOWIEDZ