Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: alien »

Gienia,Jak to w naszych instytucjach....oczywiście,że nie odpisali,czekam nadal.
Ale właśnie ,może Zibi sprawdzi jak to jest w lubelskim NFZ.
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: alien »

Zibi666,dzwoń i próbuj (numery telefonu zapewne będą w kontaktach w stronie lubelskiego NFZ)
tu jest o zwrotach artykuł .
http://www.abckuracjusza.pl/pobyty-lecznicze/wyjazd-do-sanatorium-ze-zwrotow/

a tutaj podstawa prawna po zmianie rozporządzenia:
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20102021342/O/D20101342.pdf
Napisz co Ci odpowiedzieli.
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: alien »

Gienia,dobrze,że mi przypomniałaś o tym piśmie...poczta wrzuciła mi odpowiedź do spamu. Podeślę Ci na prv odpowiedź,ponieważ Pani odpisująca mogłaby sobie nie życzyć ujawnienia korespondencji ,a zapewne komórka NFZ śledzi dokładnie wpisy na forum sanatoryjnym ( no każdy byłby ciekaw jak mu się dupsko obrabia ;) )
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14570
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: GIENIA »

:D :D
..jak to dobrze , że tutaj jestem :lol: :lol:

Przyślij , proszę , bo jestem ciekawa , chociaż nie sądzę , aby wstawienie odpowiedzi (bez podpisu pani ) stanowiło problem :roll: przecież to korespondencja urzędowa :)
Awatar użytkownika
ricolo666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 726
Na forum od: 29 lip 2017 21:11
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: ricolo666 »

alien pisze: 14 gru 2017 07:27 Zibi666,dzwoń i próbuj (numery telefonu zapewne będą w kontaktach w stronie lubelskiego NFZ)
tu jest o zwrotach artykuł .
http://www.abckuracjusza.pl/pobyty-lecznicze/wyjazd-do-sanatorium-ze-zwrotow/

a tutaj podstawa prawna po zmianie rozporządzenia:
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20102021342/O/D20101342.pdf
Napisz co Ci odpowiedzieli.
Alien ,niewiem wydaje mi sie ze to za szybko pytac o zwroty skoro wnoisek zlozylem w pazdzierniku ,fakt ze ostatnio w sanatorium bylem pnad 20 miesiecy temu,teraz mam numer ok.28 tys. :kwiat:
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: alien »

Zibi,a czym ryzykujesz? Minęło 18 miesięcy od ostatniego pobytu,jak rozporządzenie przewiduje,masz nadany numer i skierowanie zostało zakwalifikowane....spełniasz warunki ustawowe.

Gienia ,teoretycznie masz rację,ale oficjalnie muszę zapytać by nie być ciągany po sądach,mało tego,dopytam jeszcze czy to jest oficjalne stanowisko MOW NFZ.Jeśli tak,to mogę opublikować na forum...a może ktoś np skierować zapytanie do Rzecznika Praw Pacjenta i do Rzecznika Praw Obywatelskich i sprawdzenie tego stanowiska i praktyk stosowanych przez MOW NFZ z obowiązującymi przepisami i jeśli opublikuje bez zgody będę miał po piórach?
A jak się jeszcze lekko wkurzę to wyślę zapytanie do pozostałych Oddziałów Wojewódzkich NFZ w tej samej treści ,,Jakie muszę spełniać ustawowe warunki by móc się starać o wyjazd sanatoryjny z tzw. zwrotów"" i porównam sobie odpowiedzi,a jak się wtedy bardzo wkurzę to wszystkie te odpowiedzi prześlę do Rzecznika Praw Pacjenta z pytaniem o wyjaśnienie tak rozbieżności jak próby interpretacji jasnego przepisu.
Awatar użytkownika
Danka51
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 616
Na forum od: 31 paź 2017 12:22
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Danka51 »

Mam złożony wniosek też w październiku , i dzwoniąc do wielkopolskiego NFZ z pytaniem jak wygląda sprawa zwrotów to bardzo uprzejmy Pan powiedział że między jednym a drugim leczeniem musi minąć 18 m-cy. :o Spytał się kiedy byłam w sanatorium i gdy odpowiedziałam że w 1984 r
to odpowiedział że mogę już za 5 dni jechać.Niestety termin nie odpowiadał więc po Nowym Roku ide na polowanie. Więc bez skrupułów dzwoń. Może uda się coś upolowac. Życzę udanych łowów. ;) ;)
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: alien »

Danka,otrzymałaś prawidłową i prostą odpowiedź,za to w małopolskim nfz otrzymałem odpowiedź tak pokrętną,że aż przykro.
Ale zobaczymy co będzie dalej.

Przed 13 zrobiłem eksperyment i napisałem do wszystkich Wojewódzkich Oddziałów NFZ z jednakowo zadanym pytaniem. Pierwszym , który mi odpisał był DOW NFZ (Dolnośląski). Ponieważ pytanie zostało wysłane w zakładce FAQ na stronie DOW NFZ i z tejże zakładki otrzymałem odpowiedź,która nie została podpisana imiennie ,pozwolę sobie w całości ją zacytować:

Pytanie:
Witam serdecznie.Moje pytanie dotyczy skierowań zwróconych przez pierwotnych adresatów z terminem do rozpoczęcia leczenia krótszym niż 14 dni.Jakie warunki ustawowe muszę spełnić by móc starać się przydział ww skierowania. Zaznaczam,że mam skierowanie zakwalifikowane,nadany numer,a od ostatniego mojego pobytu leczniczego w ramach NFZ upłynęło więcej niż 18 miesięcy.Z wyrazami Szacunku

udzielona odpowiedź
Witam.
Skorzystanie z wyjazdu na leczenie uzdrowiskowe wcześniej niż warunkuje to kolejka oczekujących możliwe jest tylko z puli tzw. zwrotów, czyli wydanie skierowania nie wcześniej niż 2 tyg. przed terminem wyjazdu. Możliwość taka zależna jest od ilości wpływających zwrotów w danym dniu
i złożoną pisemną (podpisaną) wolą świadczeniobiorcy, który chce z takiej możliwości skorzystać. Jako, że wyjazd może się zdarzyć dzień-dwa przed rozpoczęciem turnusu, wymagane jest podanie na piśmie numeru telefonu.
Można również skorzystać z tej formy wyjazdu przychodząc osobiście do Działu Lecznictwa Uzdrowiskowego DOW NFZ. Pracownice przyjmujące interesantów w pokoju nr 21 posiadają wgląd w miejsca ze zwrotów na dany dzień.
Nie ma możliwości rezerwacji telefonicznej.
Na ilość dostępnych miejsc z puli zwrotów NFZ nie ma wpływu.
Jednocześnie informujemy, że o wyjazd z puli zwrotów mogą się ubiegać osoby oczekujące w kolejce, nie wcześniej niż 18 miesięcy od ostatniego pobytu na leczeniu sanatoryjnym.
Z poważaniem.

Ciekaw jestem,jeśli ktoś z Małopolskiego OW NFZ to czyta jak się ma ta oficjalna odpowiedź do Waszego podejścia do pacjenta. Zacytują ją również jeśli otrzymam na to oficjalną zgodę. Bo jak dla mnie to jest dzika interpretacja przepisów.
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: alien »

Jeśli cokolwiek pisemnie chcemy się dowiedzieć w ŚOW NFZ (Śląskim ) musimy podać pełne dane osobowe,PESEL,numer telefonu ,lub numer skierowania.Ponieważ nie figuruję w ich ewidencji nie udzielą odpowiedzi. Czyli zwykły obywatel nie może się niczego dowiedzieć,ciekaw jestem jak telefonicznie to wygląda.
Łódzki oddział takie sprawy załatwia tylko telefonicznie,też pisemnie nie można się niczego dowiedzieć ,tak na marginesie,jeśli jest ktoś z łódzkiego mam podane dwa numery telefonów dotyczących zwrotów w tym oddziale.
Czekam cierpliwie dalej...zobaczymy jak szary obywatel zostanie potraktowany w pozostałych oddziałach.
Gienia,doszłaś do tego co Pani z Małopolskiego oddziału chciała powiedzieć przez to zagmatwanie?
Pozdrawiam wszystkich czytających pracowników Wojewódzkich Oddziałów NFZ.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14570
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: GIENIA »

Alien ... jak juz pisałam , nie czuje sie ograniczona , ale troche to trwało zanim doszłam ... o co Im biega ... to wszystko w trosce o kuracjusza :roll: :lol: :lol: ... moze więcej przyniosłoby dobrego niz złego zrezygnowanie z tej troski ;) :mrgreen:
ODPOWIEDZ