Zimowit - Rymanów Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
anowi1
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 18 maja 2013 06:53

Zimowit - Rymanów Zdrój

Post autor: anowi1 »

Otrzymałam skierowanie z ZUS-u do sanatorium Zimowit w Rymanowie Zdroju, bardzo proszę o najnowsze opinie. Czy są pokoje 1-osobowe, parking, zabiegi itp
jorg11
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 20
Na forum od: 12 kwie 2013 21:50

Re: Zimowi - Rymanów Zdrój

Post autor: jorg11 »

Witaj . Byłem W Rymanowie Zdrój w Eskulapie , dzisiaj wróciłem : w Ziemowicie są pokoje przewaznie 2 osobowe , zabiegi na miejscu , parking płatny 100 ( 24 dni ) telewizor 110(24 dni , w ubiegłym roku okolo 45 ) jedzenie jednakowe wszystkich sanatoriach u was gotują trzeba dokupować , rozrywka zielony domek tance dziennie 5 pln 10 pln sobota , pikolo soboty , niedziele po 5 pln . Stomil wtorek , sobota bezp. Wycieczki , wieczorek zapoznawczy ( zielony domek wódka 40ml cena 4,5 ) ognisko organizuje p. Adam KO . Wycieczki Miszkolca na tokaj , Budapeszt , Lwow ( paszport ) itd organizuje bióro podrózy . Potrzeba duzo kasy i zdrowia mnie sie ogolnie podobało byłem tam juz 2 raz tylko z ZUS to trzeba się pilnować . Powodzenia i pogody .ps.Samochod mozesz zostawić przy szpitalu Polonia .Zwrot kosztów podrózy zaleznosci od kilometrów
Awatar użytkownika
olaf68
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 19 maja 2013 16:15
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Zimowi - Rymanów Zdrój

Post autor: olaf68 »

Witam , ja też mam skierowanie do Zimowita termin 13 czerwca. Proszę o informacje na temat różnicy w traktowaniu pacjentów z NFZ , a ZUS
anowi1
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 18 maja 2013 06:53

Re: Zimowi - Rymanów Zdrój

Post autor: anowi1 »

Bardzo dziękuję za informację, mam pytanie czy zwrot kosztów podróży jest tylko za korzystanie z publicznego transportu? Czy za dojazd własnym samochodem również? Ja mam wyjazd od 1 sierpnia więc jeszcze może ktoś - coś napisze :)
jorg11
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 20
Na forum od: 12 kwie 2013 21:50

Re: Zimowi - Rymanów Zdrój

Post autor: jorg11 »

Witajcie . Koszty podróży zwracają obojętnie czy samochodem czy busem ( ZUS ) ja miałem około 300 km. dostałem 120 .traktowanie zabiegi NFZ 54 a ZUS 54 - 70 zalezy co przepisze lekarz , magister rehabilitacji ja miałem 66 . NFZ dopłata do pokoju zależności od ilości łóżek , klimatyczne i podróż w swoim zakresie ( w 2012 pokój 3 osobowy płaciłem około 350 z klimatycznym) NFZ wiekszy luz urlopy , emerytury itd . A ZUS to renciści , na zwolnieniach l-4 , renty rehabilitacyjne generalnie to prewencja ZUS to uzdrowienie.
ro246bert
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 30
Na forum od: 17 mar 2013 07:00
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Zimowi - Rymanów Zdrój

Post autor: ro246bert »

Jurek pozdrawiam Robek z żoną
marta15361
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 76
Na forum od: 08 maja 2013 07:07
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Zimowi - Rymanów Zdrój

Post autor: marta15361 »

witam własnie dostalam przydzial do Rymanowa Zdroju do zimowita na oddzial ortopedi od 21.06.2013-19.07.2013 :) czy wybiera sie ktos w tym samym czasie i do tego samego miejsca :):):):):):):):):):) ;)
Awatar użytkownika
olaf68
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 19 maja 2013 16:15
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Zimowi - Rymanów Zdrój

Post autor: olaf68 »

witam....marta 15361,zastanawiam się dlaczego Twoje skierowanie zaczyna sie tydzień póżniej niż moje. Chyba , ze Ty masz z NFZ, bo prawdopodobnie zusowcy są zakwaterowani oddzielnie na innym piętrze i stąd ta różnica tygodniowa w terminie turnusu.
marta15361
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 76
Na forum od: 08 maja 2013 07:07
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Zimowi - Rymanów Zdrój

Post autor: marta15361 »

witam ..olaf68 tak ja mam decyzje z NFZ wiec moze dlatego tydzien pozniej jade .
ODPOWIEDZ