Cieplice AGAT

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
cieszyn
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 65
Na forum od: 10 lut 2013 10:08
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Cieplice AGAT

Post autor: cieszyn »

nowa 32 tak na szybko: co do pokoi to są odnowione, nie słyszałem zeby ktoś narzekał na standart. na NFZ można rezerwowac ale nie na poszpitalne, doszłymnie słuchy ze na 3 piętrze jedna z pielegniarek sprawdzała co słychac w pokojach ja osobiście nie doświadczyłem takiej wizyty ale nie mieszkam na 3 piętrze
nowa32
Posty: 2
Na forum od: 25 lip 2013 14:09

Re: Cieplice AGAT

Post autor: nowa32 »

dzięki za odpowiedź . Udanego pobytu w pięknych cieplicach :)
tofiko2
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 49
Na forum od: 21 mar 2012 10:48

Re: Cieplice AGAT

Post autor: tofiko2 »

Cieszyn jak już ochłoniesz po powrocie to na spokojnie napisz wszystkie uwagi i zalecenia.Pozdrawiam i niezapomnianych wrażeń życzę.
cieszyn
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 65
Na forum od: 10 lut 2013 10:08
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Cieplice AGAT

Post autor: cieszyn »

jutro ide na wesele wiec mam trochę mało czasu ale w niedziele czy poniedziałek napisze co myśle o tym domu starców
cieszyn
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 65
Na forum od: 10 lut 2013 10:08
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Cieplice AGAT

Post autor: cieszyn »

Witam! Kilka słów o tym ośrodku. Ogólne spostrzeżenia na +. Ośrodek duży, troche na uboczu Cieplic. Dzięki temu "spokojne" wieczory. Całkiem inaczej jest w centrum Cieplic. Pokoje odnowione ale pod koniec turnusu dowiedziałem sie że na 1 pietrze jeszcze przed remontem. W pokojach wszystko co potrzeba, talerzyk szklanka filiżanka sztućce duża szafa z wieszakami radio tv czajnik leżak. Za czajnik nie trzeba płacic, tv płatne 3zł za dzień. pomiędzy zabiegami leżak w ręke i opalanko na trawniku na tyłach osrodka. Większośc pokoi z balkonami. Pokoje sprzatane w poniedziałek, środe, piątek. Bardzo miłe paniesalowe na 2 piętrze. Można się dogadać jeżeli chodzi o wymiane ręczników etc. Na dole kawiarenka "U Zuzanny". Można się czegoś napić w ciepłe dni, zjesc sernik czy poczytac prase. Wieczorami tańce ale ilość osób nie powala max 20 osób. W okolicach inne miejscówki na tańce Zdrojowa Edward m.in. Okolice Agatu to jeden wielki park zdrojowy. Przechodząc przez park dojdzie sie do centrum Cieplic. Wszelkiego rodzaju Biedronki i inne Lidle czy Tesco max.20 minut spokojnym krokiem od ośrodka.
Zabiegi na miejscu. Jedyny minus to brak basenu ale w Hotelu Cieplice można wykupić karnet na 10 wejść za 150zł. Zabiegi jak zabiegi raz lepiej raz gorzej. Na ćwiczeniach pami kierowniczka z powołaniem do wykonywanej pracy. potrafi wszystko załatwić i każdemu pomóc. Takich osób szukać ze swiecą. Sala do ćwiczeń wg mnie powinna być większa i oddzielona od siłowni. Wizyty u lekarza, ja trafiłem do ordynatora, to jawny kabaret. Wizyta max 5 minut i lekarz wie co i jak. Jeden plus takich wizyt to możliwość podpowiedzenia lekarzowi co się chce z zabiegów. Mi osobiście zabiegi pomagały.
Co do kuchni to niestety ale tragedia. Zdaje sobie sprawe że za 9 zł. dziennie nie da się wiele zrobić ale ziarenka smaku nie kosztuja za wiele. Jak dla mnie jedzenia nie było mało choć były osoby które ciągle narzekały na ilość. Ja mogłem jedynie narzekac na smak potraw oraz sposób ich podania. Stoliki 4-osobowe. Oddzielna sala na szweda oraz dla obcokrajowców. Na śniadanie i kolacje zawsze można było sobie dobrac chlebek w każdej ilości. Podczas obiadów pojawiły sie problemy. Brakowało jak nie łyżek to widelców i takasytuacja nagminna. Obiad o 13 a już o 13.05 wyjeżdzano z wózkiem i zabierano puste talerze. Na drugie danie czekało się po nawet20 minut. Czasami szybko zabierano wazy z zupą bo brakowało na innych stolikach. Współczuje osobom które miały obiad na późniejszą godzine ponieważ z kilku waz wszystko lądowało do jednej. Były osoby które nie tolerowały jajek na diecie lekkostrawnej to i tak codziennie dostawały jakis omlet czy inna paste jajeczną. Ogólnie co dzieje się na kuchni to wstyd dla tego ośrodka. Powtarzam ze nie chodzi mi o ilośc tylko jakość.
Parking pod obiektem 5zł za dzień. Troche drogo. Ale można gdzieś indziej postawić samochód ale ja bym isę bał bo to różnie bywa.
Dla osób młodych ciężki klimat gdzie 90% procent to emeryci. Oczywiście znajdą sie osoby starsze które "bawią" się wieczorami lepiej niż młodzież. Dla osoby 30-letniej trudno znaleźć towarzystwo w swoim wieku. Ale nie jest tak źle wszystko mozna obejść.
Dużo wycieczek- Praga Berlin Drezno Karpacz Harachov. We własnym zakresie również wiele miejsc do zwiedzania. KO-wiec osoba wszystkowiedzaca i pomoże we wszystkim.
Nie wiem co jeszcze, proszę pytać jezeli czegoś nie napisałem.
tofiko2
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 49
Na forum od: 21 mar 2012 10:48

Re: Cieplice AGAT

Post autor: tofiko2 »

Cieszyn dzięki za wszystkie informacje,nawet nie przypuszczałam,że aż tyle napiszesz.Wszystko właściwie po Twoich wypowiedziach się dowiedziałam ale nurtuje mnie jeszcze pytanko co z okładami borowinowymi i na którym piętrze i jaki pokój próbować zarezerwować.Wycieczki jakieś na pewno zaliczymy bo lubimy z mężem dużo zwiedzać a tańce i wariacje to już nas teraz zbytnio nie kręcą,a jeżeli już to w jakimś fajnym, małym i przytulnym lokalu z dobrą nie koniecznie na żywo muzyką.Pozdrawiam serdecznie i dużo zdrówka życzę.
cieszyn
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 65
Na forum od: 10 lut 2013 10:08
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Cieplice AGAT

Post autor: cieszyn »

Jeżeli chodzi o borowiny to są dostępne okłady jak i kąpiele. Ja miałem oba zabiegi. Kąpiele to rozpuszczona borowina i raczej wygląda to na kąpiel w brudnej wodzie niż taplanie się w borowinowym błocie. Okłady to bardziej położenie dużej ilości rozgrzanej borowiny. MI osobiście bardziej pomagały okłady. Miałem pokój jedynke na 2 piętrze. wszystko ok. Widziałem też dwójki na tym piętrze i nie miałem jakiś wiekszych zastrzeżeń. Wiadomo nie ma co liczyć na luksusy ale jest ok. Słyszałem ze w jakiś pokojach były lodówki ale nie wiem w jakich.
tofiko2
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 49
Na forum od: 21 mar 2012 10:48

Re: Cieplice AGAT

Post autor: tofiko2 »

Wielkie dzięki za wszystkie informacje.Jak już wrócę z leczenia to się odezwę.Wszystkiego dobrego a przede wszystkim dużo zdrówka Ci życzę.
Faraon25
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 122
Na forum od: 20 mar 2011 12:27

Re: Cieplice AGAT

Post autor: Faraon25 »

Dal mnie AGAT to kompletne dno, być może dlatego że mam 34 lata a jak pojechałem to wszyscy po 50. Pokoje w miarę,jedzenie też, ale nie było z kim zagadać. Jak byłem nie sprawdzali pokojów po 22 zapewne dlatego gdyż na korytarzach sa kamery. Jak dla mnie lipa.
margo999
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 23 sie 2013 12:19
Staż sanatoryjny: 3

Re: Cieplice AGAT

Post autor: margo999 »

nowa32 pisze:Witam ,
wybieram się w październiku do sanatorium Agat , mamy pytania do was i z góry dzięki za odpowiedź :)
1. wszystkie pietra są odnowione ? gdzieś znalazłam wpis , ze tylko do 3 piętra ;/
2. jeśli sanatorium przyznane w ramach NFZ można rezerwować pokój wcześniej ?
3. Sprawdzają pokoje po 22?:)
Pozdrawiam
Ja byłam w lipcu 2013. Każdy pokój jest odnowiony. Tak, Są 3 piętra i jest winda.Niestety z rezerwacją pokoju jest problem jeśli chodzi o pokoje 1-no osobowe.Jeśli chodzi o sprawdzanie po 22 ,to kilka razy była pielęgniarka, ale chyba tylko po to żeby zająć sobie czas i pożartować z nami. Pobyt wspominam bardzo mile. Jedzenie dobre (mężczyzną może być mało ) Baza zabiegowa też. Polecam galwanoborowinę. Jeśli ktoś narzeka to proponuję mu Połczyn-Borkowo. Tam dopiero jest masakra.
ODPOWIEDZ