Połczyn Zdrój - jak z rehabilitacja kręgosłupa ?

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
kalua
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 05 paź 2013 10:55
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Połczyn Zdrój - jak z rehabilitacja kręgosłupa ?

Post autor: kalua »

Biodar - dlaczego napisałeś, że zabiegami stosowanymi w Połczynie nie da się pomóc na Twoją dolegliwość? Ja mam przewlekły zespół bólowy całego kręgosłupa od zmian zwyrodnieniowych na całym kręgosłupie (6 przepuklin) i mam nadzieję na poprawę swojego funkcjonowania dzięki sanatorium. Czy jakieś inne sanatorium uważasz za lepsze na ten typ schorzenia? Pozdrowienia :)
biodar
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 10 lip 2013 21:52
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Połczyn Zdrój - jak z rehabilitacja kręgosłupa ?

Post autor: biodar »

no i znów mi troche dokucza, a było całkiem nieźle ...;(

jak teraz patrzę z perspektywy czasu to mogę powiedzieć że pomogło. Bez sanatorium prawdopodobnie nie doszedłbym do ładu a tak po intensywnych ćwiczeniach i zabiegach ponad pół roku był spokój. Po powrocie do domu też miałem rehabilitację , skończyłem w grudniu, ale dzis jest koniec kwietnia i czasami odczuwam w lewej łydce znajome pobolewania. Na razie słabe i oby tak zostało ;) Oszczędzam się i nie dźwigam nic co ma więcej niż 10 kg. BYłem kierowany na operację , dałem radę bez niej. Zobaczymy co dalej ale jestem niepoprawnym optymistą ;)

Pozdrawiam
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Połczyn Zdrój - jak z rehabilitacja kręgosłupa ?

Post autor: ewiko »

Bardzo się cieszę Biodar, że do takiego wniosku doszedłeś. Bez dobrej rehabilitacji nie bylibyśmy w stanie funkcjonować. I chociaż na początku wydaje nam się że wszystkie zabiegi są nic nie warte (nic bardziej mylnego) bo jak bolało tak boli to z perspektywy czasu widać jak wielką dobroczynnością są te wszystkie kąpiele, okłady , gimnastyka i inne. Najlepszym dowodem na to że dobre sanatorium ( takim jest GRYF ) stawia nas na nogi jest przypadek mojej bliskiej osoby która przez wiele lat wyjeżdżała do sanatorium, korzystała z zabiegów w miejscu zamieszkania i mimo że kręgosłup ma w tragicznym stanie normalnie funkcjonowała. Teraz ze względu na chorobę nowotworową wszystkie zabiegi ma zabronione. Efekt?????? Prawie nie chodzi , ból kręgosłupa nie odpuszcza nawet na chwilę, żadne leki przeciwbólowe nie pomagają. Tak więc korzystajmy z rehabilitacji jak najdłużej bo ona trzyma nas przy życiu. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ