Spożywanie określonych produktów

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Spożywanie określonych produktów

Post autor: sztani »

Powiem ,ze nie ma już terenu na naszym kochanym świecie który nie był by skażony.W mniejszym lub większym stopniu . pojęcie '' zdrowy'' już dawno straciło sens.
Awatar użytkownika
Gabriela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 331
Na forum od: 19 kwie 2013 15:00
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Spożywanie określonych produktów

Post autor: Gabriela »

Chciała bym dodać swoje spostrzeżenie co do selekcji zjadanych produktów.
ZGADZAM się z tym że ma jedzenie na nas przeogromny wpływ,na to jak się czujemy a nawet z tym na co chorujemy.
Otóż od 2 miesięcy jestem na cudownej diecie dr Ewy Dąbrowskiej.Weszłam na nią ze względu na to że nie mogłam poradzić sobie z wieloma objawami.Typu nieregularne miesiączki,ciągłe bóle mięśni,stawów,wypadanie włosów,bóle głowy,nadwaga ok 10 kg,obrzęki itp.Wręcz staruszka. :roll:
Bardzo byłam sceptycznie nastawiana,zawsze mówię że wszystkim się udaje ale nie mnie.
Wiem że jest to forum sanatoryjne a nie dietetyczne,ale uwierzcie schudłam 7 kilo już w miesiąc,ja co nigdy się nie udało więcej jak 2-3 kg. NIC mnie nie boli :lol: Obrzęki zginęły już po kilku dniach,cukier w normie,miesiączki są!!!
Polecam poczytać posłuchać na jou tube,zawsze lepiej być zdrowym niż chorym.
Dieta nazywa się "owocowo-warzywna" albo po prostu dr Dąbrowskiej.
Powodzenia wszystkim we wszystkim życzę :kwiat:
forumowicz

Re: Spożywanie określonych produktów

Post autor: forumowicz »

Sztani masz rację :) Ale jak robal zjadł połowę jabłka to druga jest do wzięcia :lol: :lol: na bank jest zdrowa nie skażona :o :lol:
Poza tym ,nasze organizmy są już do chemii przyzwyczajone i pozbawienie jej całkowicie miało by tez zły wpływ na organizm. :oops: :lol:
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Spożywanie określonych produktów

Post autor: Zbigniew- I »

Miliony ludzi na całym świecie wiernie stosują diety niskotłuszczowe i o niskim poziomie cholesterolu, starając się zmniejszyć ryzyko chorób związanych z nadwagą. Nie zdają sobie oni jednak sprawy z tego, że głodzą swój mózg, nie dostarczając mu określonych substancji odżywczych, potrzebnych do utrzymania dobrej pamięci i zdrowych funkcji poznawczych.Diety z kategorii “zdrowe serce”, które ograniczają jajka, mięso, ser i inne źródła cholesterolu i nasyconych tłuszczy nie są już tak zdrowe dla mózgu. Mogą one prowadzić do niedoborów dwóch istotnych substancji odżywczych - choliny (jako alfa-glicerylofosforylcholina) i seryny (jako fosfatydyloseryna), wymaganych przez mózg do produkcji związanych z pamięcią neuroprzekaźników i funkcjonalnych błon lipidowych.Jak twierdzą naukowcy, aby zapobiec spadkom zdolności kognitywnych, należy interweniować na wiele dekad przed pojawieniem się objawów. Tym sposobem możemy również działać profilaktycznie w bardzo poważnych chorobach, takich jak choroba Alzheimera czy Parkinsona.
Podaję za „Naturalnie Zdrowym Być”
forumowicz

Re: Spożywanie określonych produktów

Post autor: forumowicz »

Zbyszku witaj :) Trzeba jeść wszystko ,popijać wszystkim co dobre ;) tańczyć jak grają ,uprawiać seks z cudownym partnerem :oops: (ką) śmiac się i żyć ............długo i szczęśliwie :o :lol: :D
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Spożywanie określonych produktów

Post autor: sztani »

Na zmniejszenie cholesterolu oraz naturalna szczepionka przeciw przeziębieniom i grypie to ;; szklanka soku z cytryny ,szklanka miodu i 15 ząbków czosnku.
Czosnek wycisnąć przez praskę ,ja zrobiłem wszystko blenderem (pomieszałem ) oczywiście sok z cytryny wycisnąłem. Jeśli miód jest skrystalizowany wstawiam do cieplej wody słoik . max temp. to 45 stopni w wyższej temperaturze miód traci właściwości. Pozostawić na 24 godziny . codziennie łyżka stołowa . dodam ,ze potem trzymamy w lodówce . Co ważne nie ma odoru z ust.
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Spożywanie określonych produktów

Post autor: Zbigniew- I »

kruszynka pisze:Zbyszku witaj :) Trzeba jeść wszystko ,popijać wszystkim co dobre ;) tańczyć jak grają ,uprawiać seks z cudownym partnerem :oops: (ką) śmiac się i żyć ............długo i szczęśliwie :o :lol: :D
Kruszynko, jesteś wspaniała :kwiat: :kwiat: :kwiat: , trafiłaś w samo sedno, przyjmij moje wyrazy szacunku za trafność w rozwiązywaniu wielu problemów zdrowotnych. I bez dietetyków ludzkość przetrwała. Proszę, zapisz mnie w kolejce tych, którzy, wierzę, że staną do Ciebie o poradę lekarską. :lol: :lol: :lol:
forumowicz

Re: Spożywanie określonych produktów

Post autor: forumowicz »

Zbyszku :oops: nie podpuszczaj starszej pani ;) :lol: :lol: :lol: :lol: ale masz złotą czcionkę za myśl ,wyrazoną w taki bezposredni sposób :lol: :lol:
Nawet bez tej emotki :oops: :oops: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Spożywanie określonych produktów

Post autor: Zbigniew- I »

Kruszynko :kwiat: , jakiś idiota wymyślił czas i się zestarzał, a dobrze mu tak. Ale przecież my nie mamy zamiaru popełniać jego błędów i nigdy się nie zestarzejemy :lol: A to co napisałaś jest w stu procentach prawdą!!!! Uwierz mi! Endorfiny- tak zwane hormony szczęścia są lekiem uniwersalnym. :D :D :D
forumowicz

Re: Spożywanie określonych produktów

Post autor: forumowicz »

:D :lol: :kwiat:
ODPOWIEDZ