Ustroń Równica V Neurologia

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
zuzazg
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 203
Na forum od: 08 lip 2011 19:32
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Ustroń Równica V Neurologia

Post autor: zuzazg »

Bardzo proszę o informacje na temat tego sanatorium. Jadę w październiku z NFZ; sposób przyjęcia (ile to trwa), kiedy wizyta u lekarza, ile zabiegów, jakie pokoje, czy można być rano np. o 7.00-8,00( wszak turnus dopiero od 14.00). Będę wdzięczna za wszelkie informacje, pozdrawiam
Zuzazg :?: :?: :?:
forumowicz

Re: Ustroń Równica V Neurologia

Post autor: forumowicz »

Witam.Z tego co się orientuję ,zawoziłem tam trzy razy rodziców,nie było jakiś specjalnie wymogów godzinowych.Równica to moloch i nie zauważyłem takich typowych turnusów o których piszą o innych sanatoriach.Tu stale ktoś przyjeżdżał i wyjeżdżał,o różnych godzinach.Zawsze rodzice w ciągu jednej godzinki,a nawet krócej meldowali się i lądowali w pokoju.Bywali tam na kardiologi,choć ich choroby się nie pokrywały,tata serducho,mama po endoprotezie .Wizytę mieli w tym samym dniu bo przyjeżdżaliśmy rano(mamy rzut beretem) a osoby przyjeżdżające po południu to najczęściej na drugi dzień.Pokoiki takie sobie,standard,dwójeczka trochę mała,podstawa tapczaniki,choć raz mieli takie łóżka szpitalne,szafa,półeczki ,stolik,krzesełka.Zawsze balkon.Winda,bo to taki prawie wieżowiec,stołówka na dole.Z zabiegów byli zadowoleni,bo wszystko na miejscu a dojście łącznikiem na bazę zabiegową więc można dreptać nie wychodząc na dwór a to było dla nich najważniejsze,tato to osoba niedowidząca.Zabiegi 3, 4 lub 5 dziennie różnie rozpisane tak aby mogli razem wędrować bo mieli różne zabiegi ale zgrano je całkiem fajnie w czasie.Powiem tylko tyle,przy swoich ograniczeniach ruchowych byli zawsze zadowoleni.Życzę miłego,udanego pobytu. :)
Awatar użytkownika
zuzazg
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 203
Na forum od: 08 lip 2011 19:32
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Ustroń Równica V Neurologia

Post autor: zuzazg »

Dziękuje Norb za odpowiedz. Jestem wdzięczna za te wiadomości, ponieważ jadę z daleka. Moze ktoś jeszcze mógłby coś dodać? :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Ustroń Równica V Neurologia

Post autor: violet58 »

Proponuje wpisać w wyszukiwarce, w prawym górnym rogu - lupa z napisem szukaj -hasło równica i tam znajdziesz sporo informacji na temat samej Równicy jaki i najbliższego otoczenia. Byłem tam w ramach prewencji rentowej dokładnie rok temu, znajdziesz tam również moje posty związane z opisem ośrodka i pobytu. To jeden z lepszych ośrodków
- będzie dobrze.
ODPOWIEDZ