Fajny film wczoraj widziałem

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
Leon43
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1379
Na forum od: 05 sty 2014 22:24
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Fajny film wczoraj widziałem

Post autor: Leon43 »

Polecam film pt. Córka z 2021 roku w reżyserii Maggie Gyllenhaal. Adaptacja powieści Eleny Ferrante, nagrodzona Złotą Osellą za najlepszy scenariusz na 78. MFF w Wenecji i nominowana do trzech Oscarów. Życie i nasze wybory...
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4095
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Fajny film wczoraj widziałem

Post autor: Bibi2 »

Wczoraj wybrałam się na film : KOCHANICA KRÓLA JEANNE DU BARRY
Film historyczny - kostiumowy , nagrany w naturalnych warunkach we Francji.
Film z napisami przez co lepszy był mój odbiór , w tle lektor, który przywołuje fakty z historii.
Johnny Depp w roli Ludwika XV uważam , że dobra rola,
ale Benjamin Lavernhe jako La Borde- super , to taki don Stanislawo ;)
Dwie godziny dobrze spędzone .
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14553
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Nie fajny film wczoraj widziałem

Post autor: ANDY12345 »

Ewa Ewart poleca "Do ostatniej kropli".
Historia rzek i ludzi, mówiąca o ich relacjach oraz wzajemnych powiązaniach. Ukazuje globalne koszty i następstwa niszczenia przyrody. Jak dotąd najbardziej ucierpiały rzeki, również przez nieodpowiedzialne i nieprzemyślane działanie człowieka. Obecnie należą one do najbardziej zdegradowanych ekosystemów. Nadal są jednak osoby, które walczą o ich czystość oraz dążą do rozwiązywania kryzysu.
Podobno jesteśmy istotami myślącymi.... podobno tylko o sobie :oops: .
Mamy oczy , mamy uszy, mamy język i ręce z palcami i jeszcze coś więcej... rozum, ale coraz bardziej nie umiemy się nimi posługiwać, albo posługujemy się nimi wyrządzając wiele szkód.
Ziemia była, jest i będzie, Ziemia się odrodzi, bo ma na to wiele, wiele lat... my już niekoniecznie.
Eksperyment z homo sapiens trwa... jeszcze :roll: .
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14553
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Fajny film wczoraj widziałem

Post autor: ANDY12345 »

Dokument....
Fotograf, reporter i aktywista Yann Arthus-Bertrand opowiada o relacjach człowieka z naturą. Mówi o latach swojego zaangażowania w ratowanie planety i przygląda się zniszczeniom spowodowanym ludzką działalnością. Nie chcąc popadać w pesymizm, kreśli scenariusze poprawy sytuacji.
Poetycki dokument o ekologicznej wymowie.... "Ziemia - nasze dziedzictwo".
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4488
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Fajny film wczoraj widziałem

Post autor: Kleinehexe »

Zaciekawiłeś mnie Andy tą recenzją, bo temat filmu jest mi bardzo bliski. Poza tym, Bertrand z ogromnym zaangażowaniem przedstawia podejmowane w swoich filmach problemy. Jego inny film - "Człowiek " to wg mnie majstersztyk.
Czy można tę produkcję, o której piszesz, obejrzeć na Netflixie? :?
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4488
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Fajny film wczoraj widziałem

Post autor: Kleinehexe »

Obejrzałam dziś, a właściwie to już wczoraj, dwa filmy polskiej produkcji. Oba na nowo opowiadają dobrze znaną historię.
Pierwszy z nich to "Znachor ". Podeszłam do tego filmu z lekkim uprzedzeniem i myślą : Po co odgrzewać stare kotlety? :? Muszę jednak przyznać, że się myliłam, bo choć główny wątek dobrze znanej opowieści jest ten sam, to jednak historia została opowiedziana na nowo i moim zdaniem całkiem ciekawie. Mimo chwilowych dłużyzn, nie nudziłem się i z zaciekawieniem obejrzałam do końca. Lichota miał trudne zadanie, by zagrać tytułową rolę nie gorzej niż Bińczycki, ale uważam, że świetnie dał radę.

Drugi film to tak naprawdę kino familijne, dedykowane dzieciom, ale i dorośli się na nim nie zanudzą. Mowa o filmie pt. "O psie, który jeździł koleją", który jest inspirowany lekturą dla dzieci o tym samym tytule. Prawdziwy wyciskacz łez, choć w przeciwieństwie do prawdziwej historii, która wydarzyła się przed wielu laty we Włoszech, ten film kończy się happy endem. Ostrzegam, że co wrażliwsze dzieci mimo to zalewają się ze wzruszenia łzami w trakcie i po seansie. :cry: Dorośli zresztą też. Woronowicz w roli dyrektora stacji - rewelacyjny.

A w niedzielę obejrzę kolejny polski ważny film, ale o tym sza, bo to już temat polityczny 8-) , a tu o polityce nie można dyskutować. W każdym razie z ochotą dołączę do zacnego grona świń, ;) :D , a co mi tam, jak i tak już jestem gorszy sort, ze względu na bycie niezależną kobietą, wegetarianką i cyklistką. :lol:
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14553
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Fajny film wczoraj widziałem

Post autor: ANDY12345 »

Oooo, to prawie kobieta wyzwolona :o ... ale staników nie paliłaś ? ;) :lol: .
Niestety chyba nie ma na Netflixie. Ja mam Planet+ i inne tego typu podobne programy i na nich mogę co ciekawsze pozycje oglądać.
Recenzja jest poniekąd lekko skopiowana, bo nie da się go omówić w paru zdaniach, nawet pobieżnie. Dokument trwa ponad 1,5 godz. ale tak dogłębnie przejmujący, że warto przygotować zawczasu chusteczki. Niestety, to jest nasza rzeczywistość i to bardzo bolesna :oops:.
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4488
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Fajny film wczoraj widziałem

Post autor: Kleinehexe »

Andy, nie muszę palić stanika, by być niezależną, wystarczy, że go zakładam i zdejmuję kiedy tego chcę i noszę go lub nie (latem często nie), kiedy mam na to ochotę. :twisted: 8-) :lol: Nie jestem feministką, choć wielu by chciało mnie włożyć do tej szuflady, ale cenię kobiety walczące z dyskryminacją płciową, zwłaszcza te z początku ubiegłego wieku, bo dzięki nim mogę głosować w zbliżających się wyborach. Ktoś może powiedzieć, że to oczywistość, ale jak się okazuje nadal są tacy, którym się marzy odebranie nam tych praw, a kobieta to dla nich dobytek. I pomyśleć, że mam znajomych, którzy mają zamiar poprzeć tych ludzi o zgrozo. :o :shock: :evil:
Co do filmu, to na razie go nie obejrzę, gdyż ponieważ ;) obecne posiadam tylko Netflixa. Z wyboru nie mam dostępu do żadnej tv. Może i dobrze, bo tylko bym się może zdenerwowała, a świadomość tego co człowiek wyprawia ze swoją planetą :cry: , Matką nas wszystkich, mam i tak bardzo dużą. Jeśli mam ten dokument obejrzęć, to on do mnie "przypłynie" w jakiś sposób. Podejrzewam, że zdjęcia i muzyka są obłędne, znając twórcę tego dzieła. :)
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14553
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Fajny film wczoraj widziałem

Post autor: ANDY12345 »

Pewnie wcześniej lub później trafisz na niego.
Na stacjach , które ja oglądam co jakiś czas są powtórki, tak więc ciężko jest przegapić.
Także fajny jest serialowy tasiemiec "Świat z góry", półgodzinny program przedstawiający piękne zakątki świata z lotu ptaka. Można oglądać krajobraz miast i wsi oraz wiele naturalnych cudów przyrody. Przedstawiana i omawiana jest też historia pokazywanych miejsc.
Krótki czas filmów pozwala mi z doskoku oglądać kolejne odcinki, a jest ich już ponad setka .
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4488
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Fajny film wczoraj widziałem

Post autor: Kleinehexe »

Tak, znam ten serial z czasów, gdy jeszcze miałam tv, a Planet+ był moim ulubionym kanałem. Niestety wkurzyłam się, że nagle w wykupionym przeze mnie pakiecie nie ma tego kanału. Pleyer mieszał z tym ciągle, by brać coraz większe i droższe pakiety. Także podziękowałam im za usługę, z czym woziłam się już wcześniej, tylko tego Planet+ właśnie było mi szkoda. W sumie to jestem im za to wdzięczna, bo mnie zmobilizowali praktycznie do odłączenia się od typowego oglądania tv. Netflixa wykupiłam, by czasem jakiś film obejrzeć, zwłaszcza przy prasowaniu, wtedy robota przyjemniej idzie. :D Poza tym w sieci wyszukuję sobie programy o tematyce, która mnie interesuje. Nie jestem zależna od ramówki, sama zarządzam czasem, który poświęcam na obejrzenie czegoś. Nie muszę się dostosowywać do programu. To mi bardzo odpowiada. 8-)
ODPOWIEDZ