Dobre sanatorium - cechy

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.

Najważniejsze cechy dobrego sanatorium

Szeroka baza zabiegowa na miejscu
417
12%
Nowoczesny sprzęt
341
10%
Dobrzy rehabilitanci
401
11%
Dostęp do lekarza
232
6%
Standard zakwaterowania
392
11%
Dobre wyżywienie
329
9%
Dostęp do TV
88
2%
Dostęp do internetu
213
6%
Walory okolicy
331
9%
Dobra komunikacja
128
4%
Bliskość sklepów
77
2%
Bliskość bankomatu
52
1%
Bliskość apteki
32
1%
Zorganizowane wycieczki
151
4%
Kawiarnia/restauracja na miejscu
196
5%
Parking dla kuracjuszy
198
6%
 
Liczba głosów: 3578

forumowicz

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: forumowicz »

[quote="Suzen"]Dobre sanatorium to takie, które...posiada bus,który przewozi pacjentów na zabiegi./quote]

Najlepiej jest, gdy wszystkie zabiegi są na miejscu. Tylko wtedy leczenie ma sens.
Awatar użytkownika
Adela
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8986
Na forum od: 12 lip 2014 15:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: Adela »

Zdecydowanie lepiej gdy wszystkie zabiegi są na miejscu,zwłaszcza po tzw.mokrych i masażach lepiej nie łazić po chłodzie czy deszczu,bo to się na ogół fatalnie kończy jakimiś chorobami.
Ale i kuracjuszom też brakuje czasem zdrowego rozsądku.Prosto po borowinie leci na spacer,a potem....te zabiegi to do niczego gorzej chora(y) jestem.
Sama takich głupot słuchałam.I to w sanatorium gdzie wszystkie zabiegi były na miejscu.
Ja zdecydowanie wolę jak zabiegi są pod jednym dachem,łatwiej mi pogodzić się z innymi niedogodnościami.
forumowicz

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: forumowicz »

Szanujące się sanatorium powinno mieć dobrze prowadzona stronę internetową z opisami pokojów i zabiegów. Mile widziane są sylwetki personelu (lekarze, rehabilitanci, fizykoterapeuci, szefowie kuchni, itd. Powinno zawierać aktualne ceny, dużo aktualnych zdjęć i jak najwięcej informacji dla kuracjuszy.
ElaDW
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 17 kwie 2015 20:52
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: ElaDW »

Jadę pierwszy raz, więc nie wiem. Czy można sobie dokupić jakieś zabiegi?
Awatar użytkownika
Adela
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8986
Na forum od: 12 lip 2014 15:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: Adela »

ElaDW można,potrzebna jest zgoda lekarza,ale to na ogół nie problem :)
na zabiegi typu spa nie potrzeba zgody,ale na lecznicze już tak :)
forumowicz

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: forumowicz »

Dobre sanatorium ma wszystko na miejscu. Spanie, jedzenie, opieka medyczna, baza zabiegowa - w jednym obiekcie.
Celina53
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 141
Na forum od: 07 kwie 2015 17:01
Oddział NFZ: Lubuski
Staż sanatoryjny: 27

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: Celina53 »

Witajcie :D .....dobre sanatorium to takie , które jeszcze długo będziemy wspominali z uśmiechem na twarzy....takie , które nas podreperowało na tyle żeby spokojnie doczekać na następny turnus :P ....ale wymyśliłam :lol: :lol: :lol: i takiego wszystkim Wam i sobie życzę....pozdrawiam
Awatar użytkownika
klaraklara
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 30 mar 2013 20:09

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: klaraklara »

Pink pisze:Szanujące się sanatorium powinno mieć dobrze prowadzona stronę internetową z opisami pokojów i zabiegów. Mile widziane są sylwetki personelu (lekarze, rehabilitanci, fizykoterapeuci, szefowie kuchni, itd. Powinno zawierać aktualne ceny, dużo aktualnych zdjęć i jak najwięcej informacji dla kuracjuszy.
ze wszystkim zgadzam się z Tobą, bardzo ważna jest strona internetowa, chociaż może tez być dobrze zrobiona, a żeczywistosc jest inna i tragiczna / miałam taki przypadek/ pojechałam tam i okazało się że to dwie róże rzeczy.
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: Suzen »

Bywa,że strony internetowe są nieaktualizowane .A przedstawione zdjęcia są niekiedy sprzed 10 lat.
Często przeglądam oferty sanatoriów i niektóre wcale nie zmieniają swojej szaty graficznej,a szkoda.
Nie ma wtedy aktualnego obrazu,wizerunku.
A może to "przyciągnąć"potencjalnych kuracjuszy,wczasowiczów.
forumowicz

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: forumowicz »

Dobre, szanujące się sanatorium uprzejmie i wyczerpująco udziela informacji również droga mejlową.
ODPOWIEDZ