Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: Fionka »

Sloneczko , pierwsza zasadnicza sprawa to posiadanie lekarza który znajdzie czas i ochotę aby solidnie zrobić opis.Może to być lekarz pierwszego kontaktu .Do wniosku podpinasz jak największą ilość dokumentacji medycznej na papierze.To co masz w domu skseruj i poproś w POZ o potwierdzenie za zgodność .Wypożycz ze wszystkich możliwych poradni swoje karty i tez je skseruj albo poproś o skserowanie historii choroby ale to większe koszty .Niestety czym więcej tym lepiej.
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24972
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: Sloneczko »

Casandra :kwiat: jak coś się dowiesz to daj znać,
Ja tez zapytam jeszcze raz
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24972
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: Sloneczko »

Elu :kwiat: tak zrobię
forumowicz

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: forumowicz »

ja będę dzwonić tylko do Zespołu nie do lekarza.
I rzeczywiście wniosek musi być opisany dobrze czyli lekarz powinien znaleźć czas i dobre chęci.
I tu mogą zacząć się schody bo pamiętam jak składałam wniosek o sanatorium to lekarka wystawiała mi ten wniosek " w locie", bo się spieszyła. Myk, myk i już.
Jeszcze później cofnęłam się od drzwi, żeby dopisała coś o czym zapomniała. Dopisała i zaparafowała.
Jak mi tak na odp... teraz wniosek wypełni to nie będzie fajnie....
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24972
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: Sloneczko »

No własnie..... prywatnie by ci wypisała SUPER ;)
forumowicz

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: forumowicz »

no i tu masz rację....
zacznę jednak od POZ,


prywatnie zawsze zdążę...
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: Fionka »

Sloneczko pisze:No własnie..... prywatnie by ci wypisała SUPER ;)
Wcale nie musisz prywatnie a nawet prywatny nagłówek na pieczęci nie wskazany.Pozbieraj wypisy , wyniki badań, historie chorób , wszystko co posiadasz , ładnie posegreguj , zaznacz przylepną zakładka najistotniejsze.Wybierz termin kiedy lekarz ma najmniej pacjentów zanieś dokumentacje ładnie posegregowaną (oczywiście kserówki), porozmawiaj , poproś o wypisanie powiedz że zostawiasz całą dokumentacje zaznaczając że wiesz ile ma pracy i zgłosisz sie po odbiór kiedy się z tym zapozna i będzie mógł wypisać.Umów wstępny termin.Nie daje gwarancji ale zawsze tak robię jak potrzebuję wszelkich zaświadczeń dla siebie czy moich podopiecznych.Wszystko mam solidnie wypisane -skutkuje , sprawdzone w różnych medycznych placówkach ;)
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: sztani »

Słoneczko jak pisze Ela wniosek ( na stronie PCPR) wypełnia lekarz POZ i wpisuje wszystkie choroby. Bierzesz dokumentację mogą być oryginały wypisów .wszystko do wglądu jak bedzie orzecznik chciał to skseruje. . Jeśli nie masz wypisów szpitalnych ( bo nie miałaś zabiegów to historie chorób (ksera poświadczone w przychodni) Nie potrzebne zaświadczenia od każdego lekarza z osobna .,że chorujesz na to czy na tamto. Historie chorób i wypisy mówią wszystko. U nas czeka sie na komisję nawet 2 miesiące. Samo badanie trwa chwilę może 10 minut (tyle mnie badał )
10 dni urlopu po roku od orzeczenia o niepełnosprawności . 7 godzin pracy to czasami teoria jak i to ,że przysługuje Ci 15 minut dodatkowej przerwy na rehabilitację . Wszystko zależy jak spojrzy pracodawca . Stopień lekki nie daje prawie nic dla Ciebie jesli taki dostaniesz. Stopień lekki to brak 10 dodatkowych dni ,roboczo dzień to 8 godzin mało ulg lub prawie żadnych .
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: sztani »

Jeden wniosek ( z PCPR) z wpisanymi chorobami podparty dokumentacją . Gdzie każdy z osobna na każdą jednostkę chorobową . Zawsze umieszczają dwie jednostki chorobowe (wiodące ,Symbole ich) na orzeczeniu czy legitymacji , Piszę to z własnego doświadczenia . Od prywatnych lekarzy( gabinetów ,dokumentacja)) też mogą być jak tam się leczysz .
AgaC
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 753
Na forum od: 04 mar 2016 22:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: AgaC »

Zeby teraz dostac orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności trzeba miec naprawdę bardzo powazne schorzenia.
Ja dostałam lekki na 2 lata. Nie wystepowalam wiecej- szkoda zachodu jak dla mnie.
ODPOWIEDZ