bóle stawów barkowych i kolan

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: bóle stawów barkowych i kolan

Post autor: Rachel »

Witam.
Ten temat jak zresztą jeszcze wiele innych na forum jest także dla mnie. Bóle stawów, kolan no i "barkowy" - czy diagnoza trafiona? Może tak a może nie. Wizyta u reumatologa - cytuję "tak to już jest z wiekiem, że narzekamy na kości, stawy itd. ale stanów zapalnych Pani nie ma i trzeba się tym cieszyć...". Cholera cieszyć się z tego, że kucnąć to i kucnę ale podnieść się to już gorzej gdy nie ma w pobliżu drugiej osoby. Wszystkie stawy mnie bolą, no oczywiście wytrzymuję bo ból nie jest aż tak okropny, ale bolą. Także ostatnio "barkowy" nie odpuszcza. W sanatorium byłam we wrześniu 2013. Wg mnie wszystkie zabiegi były NIETRAFIONE. Pani doktor powiedziała, że to co zaleciła moja doktor prowadząca tutaj nie dostanę bo... już nie ma więc dostałam to co zostało. Po powrocie z sanatorium zdecydowanie gorzej się czuję a jakby tego było mało to właśnie od sanatorium zaczęłam narzekać na serce, czego wcześniej nie było. Lekarz w badaniu osłuchowym stwierdza szmer skurczowy nad zastawką aortową. Zlecił echo serca i test wysiłkowy. Aktualnie oczekuję na kwalifikację do sanatorium z ZUS. Gdzie i kiedy? Tego nie wiem, ale też zależałoby mi aby zabiegi były trafione. Pozdrawiam w 2014 :)
forumowicz

Re: bóle stawów barkowych i kolan

Post autor: forumowicz »

Tak jak w temacie odniosę się jeszcze raz do tematu bólu..Niejednokrotnie pacjenci z silnymi bólami utrudniającymi prawidłowe funkcjonowanie,po wykonaniu szeregu badań typu MRI,CT,USG,RTG jak i również badania laboratoryjne nie są diagnozowani w kierunku przyczyny bólu.W takim przypadku mówimy o zaburzeniach somatycznych.Wszelkie nerwice,stres życia codziennego może być powodem tego typu zaburzeń.Wszak wiadomo że istnieje zależność pomiędzy mózgiem i ciałem.Z zaburzeń wegetatywnych przy pewnych typach nerwic są właśnie dolegliwości bólowe. Zaburzenia somatyczne również są poddawane rehabilitacji w sanatoriach. :)
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: bóle stawów barkowych i kolan

Post autor: ewiko »

Rachel, kompletnie nie trafia do mnie tłumaczenie p. doktor że nie może dać proponowanych zabiegów. Zabiegi są po to aby pomogły a nie żeby były. byle jakie ale są. To ja podczas ostatniego pobytu w sanatorium mówiłam jakie mogę brać zabiegi a jakie są wręcz zakazane. Zamiast zwykłej gimnastyki dostałam gimnastykę w basenie, zamiast klasycznego masażu dostałam HYDROJET . Same dobroci ale mój lekarz ze mną rozmawiał co niestety rzadko się zdarza. Dostałam tylko jeden elektryczny zabieg bo p. doktor śmiał się ze jeśli mi go nie da to wyrzucą go z pracy.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: bóle stawów barkowych i kolan

Post autor: sztani »

dziewczyny tak żartem ; kończy nam się gwarancja :lol: :lol: :lol: Pozdrawiam
ninak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 200
Na forum od: 15 lis 2012 16:21
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: bóle stawów barkowych i kolan

Post autor: ninak »

Sztani ,niektóre już po remoncie.Nawet mamy nowe części zamienne. :lol:
forumowicz

Re: bóle stawów barkowych i kolan

Post autor: forumowicz »

Przykleiłam sobie plastry na barek Kapsiplast :shock: musiałam odklejać za 10 min ,pieprz dał mi w kość :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: bóle stawów barkowych i kolan

Post autor: Felice »

kruszynka no i okazuje się ,że jest coś gorszego niż bolący barek :o
forumowicz

Re: bóle stawów barkowych i kolan

Post autor: forumowicz »

Alice pisze:kruszynka no i okazuje się ,że jest coś gorszego niż bolący barek :o
:lol: :lol: :lol: Tak PLASTRY :twisted: :twisted: :twisted: :lol: :lol:
forumowicz

Re: bóle stawów barkowych i kolan

Post autor: forumowicz »

Powiedzcie jakie badania zrobić najlepiej na bolący barek i rękę (prywatnie) :evil: Bo w naszym chorym kraju z NFZ można otrzymać witaminę C :evil: tylko.
forumowicz

Re: bóle stawów barkowych i kolan

Post autor: forumowicz »

Oj kruszynko, wszystko zależy od grubości naszego portfela.Najtaniej prześwietlenie......a potem to już dużo pieniążków.....jak prywatnie :roll:
ODPOWIEDZ