Tężnie w Inowrocławiu i Ciechocinku

Opis miejscowości uzdrowiskowych. Fotografie. Otoczka pobytów w sanatoriach. Nieco rozrywkowo, nieco turystycznie. Co warto zobaczyć, gdzie się rozerwać.
elizaa
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 63
Na forum od: 16 sty 2014 12:37
Staż sanatoryjny: 1

Tężnie w Inowrocławiu i Ciechocinku

Post autor: elizaa »

Mam pytanie do bywalców Inowrocławia i Ciechocinka, jeżeli tacy są tutaj na forum :)
Czy tężnie w Inowrocławiu są czynne zimą?
Czy tężnie w Ciechocinku są czynne zimą?
Jadę do sanatorium do Inowrocławia, więc głownie interesuje mnie Inowrocław, ale gdyby tam były nieczynne, to może przejechałabym się do Ciechocinka. To w sumie niedaleko. No i czytałam gdzieś, że tężnie inowrocławskie działają w obiegu zamkniętym, czyli cały czas "kręci się" w nich ta sama woda, a tężnie w Ciechocinku pobierają solankę na bieżąco ze zródła. Czyli jakość tego uzdrawiającego aerozolu w Ciechocinku powinna być lepsza. Ktoś coś wie na ten temat? :)
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11637
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Tężnie w Inowrocławiu i Ciechocinku

Post autor: Atina »

Witam :) w Inowrocławiu byłam w Nowy Rok i tężnie były czynne ,ale temperatura była wtedy na plusie.Jeśli chodzi o Ciechocinek byłam w poprzedni weekend i niestety już nieczynne.
Awatar użytkownika
Ida
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 21 sie 2010 11:08
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Tężnie w Inowrocławiu i Ciechocinku

Post autor: Ida »

Byłam w Ciechocinku prawie cały grudzień i potwierdzam, że tężnie nieczynne.
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 933
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: Tężnie w Inowrocławiu i Ciechocinku

Post autor: Narewka »

Dwa lata temu w marcu teżnie były nieczynne. W maju juz działały.
Ale za to są o wiele lepsze od ciechocińskich.Popatrz na obrazek obok,to widok na tężnie z sanatorium ;Przy teżni' w Inowrocławiu,gdzie byłam juz 4 razy i prawdopodobnie pojadę we wrześniu ponownie.
elizaa
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 63
Na forum od: 16 sty 2014 12:37
Staż sanatoryjny: 1

Re: Tężnie w Inowrocławiu i Ciechocinku

Post autor: elizaa »

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :) .
Narewko, koleżanka była w sanatorium Przy tężni w pazdzierniku-listopadzie 2012 i też wróciła bardzo zadowolona. Tężnie w czasie jej pobytu były czynne i wg jej zdania były największą atrakcją Inowrocławia. Niestety, ja jadę w marcu i obawiam się, że tężnie będą nieczynne :( . Na dodatek sanatorium Kujawiak, do którego jadę ma niepochlebne opinie dotyczące zakwaterowania. Na udany pobyt składają się zabiegi, zakwaterowanie, okoliczne atrakcje, wyżywienie i towarzystwo. Liczę więc na skuteczne zabiegi i ciekawe towarzystwo :)
Awatar użytkownika
eluunia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 10690
Na forum od: 23 lut 2013 16:44

Re: Tężnie w Inowrocławiu i Ciechocinku

Post autor: eluunia »

Elizaa będzie dobrze ja też mam Inowrocław tylko w późniejszym terminie :)
elizaa
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 63
Na forum od: 16 sty 2014 12:37
Staż sanatoryjny: 1

Re: Tężnie w Inowrocławiu i Ciechocinku

Post autor: elizaa »

Eluuniu, to masz wiecej szczęścia niż ja. W póżniejszym terminie to chociaż oczy widokiem kwiatów nacieszysz :) .
Może jeszcze kogoś zainteresuje sprawa tężni. W Informacji Turystycznej w Inowrocławiu poinformowano mnie, że tężnie w Inowrocławiu są czynne cały rok. Wiosną odcinkami wymieniana jest tarnina. Zazwyczaj prace te wykonywane są w marcu-kwietniu w zależności od pogody. No i wiadomo, zimą przy bardzo niskiej temperaturze solanka zamarza. Oglądałam w necie zdjęcia tężni zimą i taka zamarznięta tez ma swój urok, wręcz bajkowy :) .
Mimo wszystko... byle do wiosny ;) .
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Tężnie w Inowrocławiu i Ciechocinku

Post autor: Selene »

Elizaa :kwiat: prawdą jest, że tężnie pracują cały rok z wyłączeniem okresów remontowych i prac technicznych. Jednakże w okresie zimowym są wyłączne gdy temperatura powietrza spadnie poniżej -10 stopni C.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
eluunia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 10690
Na forum od: 23 lut 2013 16:44

Re: Tężnie w Inowrocławiu i Ciechocinku

Post autor: eluunia »

...mam nadzieję że na remont tężni nie trafię ;) :lol: Pozdrawiam
Elka05
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 03 gru 2013 20:34
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Tężnie w Inowrocławiu i Ciechocinku

Post autor: Elka05 »

Wróciłam właśnie z Ciechocinka, niestety tężnie były nieczynne cały styczeń 2014.Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ