sanatorium na L4?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: sanatorium na L4?

Post autor: ewiko »

No cóż, mój szef również ma kogoś nad sobą..... zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji.
Awatar użytkownika
Maria777
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 131
Na forum od: 08 lip 2014 17:38
Staż sanatoryjny: 2

Re: sanatorium na L4?

Post autor: Maria777 »

Dobrze, że później nie mści się na takim pracowniku, bo zazwyczaj tak bywa :(
yona
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 99
Na forum od: 08 maja 2011 19:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: sanatorium na L4?

Post autor: yona »

nauczyciele mają wolne 2 miesiące w roku czy prawie dwa. Przeciętny pracownik ma 26 dni na cały rok i taki wyjazd do sanatorium to pochłania większość urlopu, mimo to korzystam z takiego wyjazdu bo jest okazja dostać ciagiem 3 tyg. urlopu a nie jak zwykle dwa ;) .
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: sanatorium na L4?

Post autor: emik »

To ja jednak napiszę. Miałam nie pisać, ale jednak. Nauczyciele w oczach wielu to uprzywilejowana grupa. Niektórych bardzo bolą te dwa miesiące wolnego. Moja mama pracowała w przedszkolu - tam akurat nie ma tyle urlopu co w szkole, ale.... W czasie gdy pracowała, kilka razy składała wniosek do sanatorium. Raz udało jej się dostać zwrot w sierpniu ( miała wtedy urlop). Dwa razy nie pojechała, bo sanatorium przyznali w trakcie roku szkolnego ( :lol: w tym przypadku przedszkolnego). Ja zdaje sobie sprawę z tego, ze to może być problem dla nauczycieli. Można próbować tak złożyć wniosek, żeby próbować wstrzelić się w wakacje, ale nie ma to często przełożenia, bo czas oczekiwania zmiennym jest. Urlopu bezpłatnego dyrektor może udzielić , ale nie musi, ale..... trzeba pamiętać, że jest to urlop bezpłatny. 3 tygodnie to 3/4 miesięcznej pensji. Którego Polaka o przeciętnych zarobkach na to stać? Skórka niewarta wyprawki.
Awatar użytkownika
Maria777
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 131
Na forum od: 08 lip 2014 17:38
Staż sanatoryjny: 2

Re: sanatorium na L4?

Post autor: Maria777 »

yona pisze:nauczyciele mają wolne 2 miesiące w roku czy prawie dwa. Przeciętny pracownik ma 26 dni na cały rok i taki wyjazd do sanatorium to pochłania większość urlopu, mimo to korzystam z takiego wyjazdu bo jest okazja dostać ciagiem 3 tyg. urlopu a nie jak zwykle dwa ;) .
Chyba nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, a z drugiej strony czy ktoś zabronił ci zostać nauczycielem???
Awatar użytkownika
Maria777
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 131
Na forum od: 08 lip 2014 17:38
Staż sanatoryjny: 2

Re: sanatorium na L4?

Post autor: Maria777 »

emik pisze:To ja jednak napiszę. Miałam nie pisać, ale jednak. Nauczyciele w oczach wielu to uprzywilejowana grupa. Niektórych bardzo bolą te dwa miesiące wolnego. Moja mama pracowała w przedszkolu - tam akurat nie ma tyle urlopu co w szkole, ale.... W czasie gdy pracowała, kilka razy składała wniosek do sanatorium. Raz udało jej się dostać zwrot w sierpniu ( miała wtedy urlop). Dwa razy nie pojechała, bo sanatorium przyznali w trakcie roku szkolnego ( :lol: w tym przypadku przedszkolnego). Ja zdaje sobie sprawę z tego, ze to może być problem dla nauczycieli. Można próbować tak złożyć wniosek, żeby próbować wstrzelić się w wakacje, ale nie ma to często przełożenia, bo czas oczekiwania zmiennym jest. Urlopu bezpłatnego dyrektor może udzielić , ale nie musi, ale..... trzeba pamiętać, że jest to urlop bezpłatny. 3 tygodnie to 3/4 miesięcznej pensji. Którego Polaka o przeciętnych zarobkach na to stać? Skórka niewarta wyprawki.
Masz rację, lepiej zaoszczędzić trochę przez cały rok i wykupić sobie pobyt prywatny, aniżeli w ciągu roku szkolnego brać urlop bezpłatny - o ile jeszcze dyrektor się zgodzi, bo wiadomo, że to wiąże się z zastępstwami i zmianą podziału godzin :kwiat:
Awatar użytkownika
Elinka5+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 282
Na forum od: 16 lut 2015 19:55
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: sanatorium na L4?

Post autor: Elinka5+ »

Jadę z do sanatorium Kujawiak w maju -profil narząd ruchu . :kwiat:
Sanatorium ZUS Pomorski , skierowanie dostałam na początku stycznia ,a wniosek złożyłam w listopadzie.
Jednak na wyjazd czeka się dłużej niż 3-m-ce. Czas oczekiwania zależy również od profilu schorzenia.
Pierwszy raz jadę z ZUS-u więc też interesował i interesuje mnie temat L-4 , ale dowiedziałam się już na forum
jak to "wygląda" od kilku miłych i życzliwych osób. :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
Hana51
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 469
Na forum od: 09 sty 2015 22:17
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: sanatorium na L4?

Post autor: Hana51 »

emik pisze:To ja jednak napiszę. Miałam nie pisać, ale jednak. Nauczyciele w oczach wielu to uprzywilejowana grupa. Niektórych bardzo bolą te dwa miesiące wolnego. Moja mama pracowała w przedszkolu - tam akurat nie ma tyle urlopu co w szkole, ale.... W czasie gdy pracowała, kilka razy składała wniosek do sanatorium. Raz udało jej się dostać zwrot w sierpniu ( miała wtedy urlop). Dwa razy nie pojechała, bo sanatorium przyznali w trakcie roku szkolnego ( :lol: w tym przypadku przedszkolnego). Ja zdaje sobie sprawę z tego, ze to może być problem dla nauczycieli. Można próbować tak złożyć wniosek, żeby próbować wstrzelić się w wakacje, ale nie ma to często przełożenia, bo czas oczekiwania zmiennym jest. Urlopu bezpłatnego dyrektor może udzielić , ale nie musi, ale..... trzeba pamiętać, że jest to urlop bezpłatny. 3 tygodnie to 3/4 miesięcznej pensji. Którego Polaka o przeciętnych zarobkach na to stać? Skórka niewarta wyprawki.
Jest to problem gdyż pracownicy oświaty nie mogą wziąść ot tak sobie urlopu kiedy chcą. :cry: A już 3 tyg. pomarzyć :lol: :lol: :lol: . Ja również w tym roku dostałam sanatorium na luty i wymieniłam bez problemu na wakacje. Muszą mieć jakieś rezerwy choćby dla tych "uprzywilejowanych" :D
Awatar użytkownika
Maria777
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 131
Na forum od: 08 lip 2014 17:38
Staż sanatoryjny: 2

Re: sanatorium na L4?

Post autor: Maria777 »

Hana51 pisze:
emik pisze:To ja jednak napiszę. Miałam nie pisać, ale jednak. Nauczyciele w oczach wielu to uprzywilejowana grupa. Niektórych bardzo bolą te dwa miesiące wolnego. Moja mama pracowała w przedszkolu - tam akurat nie ma tyle urlopu co w szkole, ale.... W czasie gdy pracowała, kilka razy składała wniosek do sanatorium. Raz udało jej się dostać zwrot w sierpniu ( miała wtedy urlop). Dwa razy nie pojechała, bo sanatorium przyznali w trakcie roku szkolnego ( :lol: w tym przypadku przedszkolnego). Ja zdaje sobie sprawę z tego, ze to może być problem dla nauczycieli. Można próbować tak złożyć wniosek, żeby próbować wstrzelić się w wakacje, ale nie ma to często przełożenia, bo czas oczekiwania zmiennym jest. Urlopu bezpłatnego dyrektor może udzielić , ale nie musi, ale..... trzeba pamiętać, że jest to urlop bezpłatny. 3 tygodnie to 3/4 miesięcznej pensji. Którego Polaka o przeciętnych zarobkach na to stać? Skórka niewarta wyprawki.
Jest to problem gdyż pracownicy oświaty nie mogą wziąść ot tak sobie urlopu kiedy chcą. :cry: A już 3 tyg. pomarzyć :lol: :lol: :lol: . Ja również w tym roku dostałam sanatorium na luty i wymieniłam bez problemu na wakacje. Muszą mieć jakieś rezerwy choćby dla tych "uprzywilejowanych" :D
Nie drażnij kochana niektórych, bo za chwilę zacznie się dyskusja na temat jak to nauczyciele mają dobrze, tyle wolnego i jeszcze im dostosowują wyjazd do sanatorium na żądanie :D :D :D
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: sanatorium na L4?

Post autor: emik »

Hano, a pow-u czy Z NFZ-u. Bo o takich przypadkach z ZUS-u słyszałam a o NFZ-ecie jeszcze nie.
ODPOWIEDZ