Choroba Ménière'a

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
forumowicz

Re: Choroba Ménière'a

Post autor: forumowicz »

Sztani podejrzewam, że to co napisala Suzen to nie jest zart. :(
Choroba Meniera to "ludzki" odpowiednik choroby psow, różniący się tylko niektórymi aspektami (np. psy nie głuchną w raz z kolejnymi atakami).
Psia odmiana choroby "Meniera" objawia się podobnie jak padaczka tym, ze pies się przewraca i ma drgawki, sztywne lapy, itp, ale ma przytomny wzrok i "kontaktuje". (choć może "przewracać oczami") Może warczeć, czy skowyczec i próbować wstać. Powodem ataków jest nieprawidłowe działanie "blednika".
Tak interwał ataków jak i ich długość mogą być różne, ale po ataku zwykle pies wstaje i zachowuje się jakby nic się nie stało. Czasem może wymiotować.
"Menier" może być wrodzony lub nabyty - np. przewlekłe zapalenie ucha, uraz mechaniczny głowy itd.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Choroba Ménière'a

Post autor: sztani »

tak to odebrałem. Przyznam mam psa ale nie zagłębiam się w tym temacie. mam swojego chorubstwa multum :lol: :lol: :lol:
forumowicz

Re: Choroba Ménière'a

Post autor: forumowicz »

To jeszcze poniżej kilka informacji na temat diagnozowania tej choroby u psow.
"Diagnoza może nastręczać wiele trudności w związku z podobnym przebiegiem do ataku padaczkowego. Nie każdy atak padaczki ma typowy wygląd i przebieg (nie muszą mu towarzyszyć drgawki i utrata przytomności). U ludzi w celu potwierdzenia choroby wykorzystuje się badanie EEG,(ELEKTROENCEFALOGRAFIA) nie ma niestety możliwości wykonania takiego badania u psów w naszym kraju. W takiej sytuacji, jak w każdym przypadku wystąpienia ataku padaczkopodobnego, należy wykluczyć po kolei potencjalne przyczyny, mogące dawać podobne objawy. Zacząć należy od badania klinicznego i neurologicznego (pomocny będzie tu też zapis video przebiegu ataku). Kolejnym krokiem są badania dodatkowe - badanie krwi (morfologia i biochemia) oraz badanie moczu. Jeśli będzie zachodzić taka potrzeba należy wykonać badania z zakresu diagnostyki obrazowej. Po wykluczeniu innych chorób, można przyjąć, że nie ma innej przyczyny opisanych objawów. Wówczas, przy atakach występujących rzadziej niż raz w miesiącu, leczenie nie jest potrzebne i można pozostać przy obserwacji. Podjęcie terapii doraźnej u psów w przypadku zaburzeń funkcjonowania błędnika, szczególnie, przy niewyjaśnionym mechanizmie powstawania choroby, jest problematyczne i trudno jest doradzić konkretne postępowanie. Można zastosować leczenie objawowe, jednak reakcja psów na leki ludzkie, używane w takich wypadkach jest bardzo różna. Wspólnie z lekarzem można oczywiście rozważyć zastosowanie kilku środków o podobnym działaniu i wybrać ten, który będzie przynosił najbardziej satysfakcjonujący efekt."
zrodło - portal weterynaryjny
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Choroba Ménière'a

Post autor: Suzen »

Sztani,dlatego napisałam to w tym dziale,bo mój pies przez długi czas przyjmował leki, które przyjmują ludzie i ma podejrzenie tej choroby.
Nie trzymają mnie się żarty z chorób.
Ludzie ,jak i zwierzęta też chorują.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Choroba Ménière'a

Post autor: sztani »

Są to nasi Bracia Mniejsi
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Choroba Ménière'a

Post autor: Suzen »

Dziękuję serdecznie Smudze dla cenne dla mnie informacje i rady. :kwiat:
Miło,że można liczyć na pomoc Forumowiczów.
:)
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Choroba Ménière'a

Post autor: Suzen »

Cermit,dziękuję za zainteresowanie tematem i moim problemem. :kwiat:
forumowicz

Re: Choroba Ménière'a

Post autor: forumowicz »

Bardzo prosze, Suzen. Milo jeśli coś pomogłem.
Kocham zwierzeta, szczególnie psy. :)
Awatar użytkownika
Bunia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1392
Na forum od: 06 gru 2011 20:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Choroba Ménière'a

Post autor: Bunia »

I za parę dni, za dni parę wezmę....
dokumentację medyczną, u udam się do kliniki na badania, i proszę jak roczek zleciał szybciutko :lol:
Jest tylko jedno badanie które, może potwierdzić Meniera, ale Ja mam nadzieję :lol: że mi go nie zrobią :lol:
Pozdrawiam Bunia
Awatar użytkownika
Bunia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1392
Na forum od: 06 gru 2011 20:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Choroba Ménière'a

Post autor: Bunia »

I po badaniach :D
Nie mam Meniera :D :D
wszystkie szumu,trzaski,i piski to :roll: okazuje się szyjny kręgosłup :shock:
i zmiana lekarzy i leczenia :lol: :lol:

Pozdrawiam serdecznie Bunia
ODPOWIEDZ