Świadczenie przedemerytalne od 1 marca 2014 r.

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Świadczenie przedemerytalne od 1 marca 2014 r.

Post autor: Rachel »

Lada miesiąc mają zmienić się zasady przyznawania świadczeń przedemerytalnych. Tymczasem w urzędach pracy ustawiają się kolejki zdesperowanych 50- i 60-latków, którzy chcą uzyskać prawo do takich świadczeń na starych zasadach. Wszyscy już wiedzą, że zmienią się kryteria i zasady oraz wypłacane kwoty. Jak naprawdę będzie z tymi świadczeniami, co się zmieni, komu będą przysługiwały?

KOMU PRZYSŁUGUJE ŚWIADCZENIE PRZEDEMERYTALNE?

Świadczenie przedemerytalne przysługuje osobie, która spełni warunki określone w Ustawie z dnia 30 kwietnia 2004 r. o świadczeniach przedemerytalnych (DzU nr 120, poz. 1252 ze zm.). Warunki te można podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich to warunki jednakowe dla wszystkich osób, które ubiegają się o świadczenie przedemerytalne, druga – to warunki szczególne, uzależnione m.in. od stażu pracy, wieku, przyczyn rozwiązania stosunku pracy itd.

Więcej na ten temat w dzisiejszej Gazecie Wyborczej lub na stronach internetowych.
Oto link do jednej z takich stron

http://zielonalinia.gov.pl/Swiadczenie- ... alne-32137
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24616
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Świadczenie przedemerytalne od 1 marca 2014 r.

Post autor: ewasz »

Myślę, że będą mniej korzystne jak wszystkie świadczenia po nowelizacjach.
Teraz jest to tak śmieszna wysokość, że nawet płakać się nie chce. Niejednokrotnie ludzie po 43 latach pracy dostają na świadczeniu przedemerytalnym ok. 900 zł. Toż to śmiech na sali. Jak się za taką kwotę opłacić się, wyżywić ... o lekach nie wspominając.

Przeszłam na emeryturę na starych zasadach. Gdy weszły nowe dałam sobie moją emeryturę do przeliczenia bo miało być więcej a wyszło mniej aniżeli mam. Zostałam przy korzystniejszej. Wprawdzie nie była to wielka różnica ale jednak mniej. Moi znajomi też po przeliczeniu mieli mniejsze świadczenia.
Teraz te różnice pomnożyć przez :?: emerytów i wniosek nasuwa się sam.
Dziękuję :kwiat:
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

fikcyjne świadczenie przedemerytalne ...

Post autor: jacky6 »

Rachel pisze:
Więcej na ten temat w dzisiejszej Gazecie Wyborczej lub na stronach internetowych.
Oto link do jednej z takich stron

http://zielonalinia.gov.pl/Swiadczenie- ... alne-32137
sorry, tyle to już potrafimy sobie znaleźć...
po co kolejna ( rządowa ) linia propagandowa ...

zejdźmy z tego tematu - Adminie lepiej zamknij wątek ...
bo się ludziska zatłuczą ...

:roll: :twisted: :roll: :twisted:


:mrgreen: ... :ugeek:
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Świadczenie przedemerytalne od 1 marca 2014 r.

Post autor: Rachel »

No wiesz, śmieszne, nie śmieszne, ale zauważ, ile jest osób bez pracy, bez prawa do zasiłku (zasiłek tylko przez rok), nie mających szansy na rentę ale za to Ci ludzie mają jedno, takie "coś" co się nazywa wiek, taki oto wiek, który nie daje im szansy na dalsze zatrudnienie gdy przypadkiem stracą pracę, a więc co wtedy? Ty nie wiesz, ale ja coś o tym wiem. Mam obok siebie kogoś kto przepracował 44 lata i w wieku 59 lat jest bez pracy. Nie masz pojęcia w jakim stanie jest jego godność. Jak się płaszczy aby jednak dostać pracę i NIC!!! A do emerytury ma jeszcze 8 lat. Czy wytrzyma nerwowo? No może i wytrzyma przy wsparciu bliskich ale za co ma żyć? A nie daj Bóg zachoruje to co wtedy? Za co kupi leki. Uważam, że to dobre posunięcia nawet jeśli wynoszą niecały tysiąc zł. Zawsze można dorobić, aby tylko nie przekroczyć w sumie niewiele ponad 2 tysiące złotych.
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2014 21:44 przez Rachel, łącznie zmieniany 2 razy.
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: fikcyjne świadczenie przedemerytalne ...

Post autor: Rachel »

jacky6 pisze:
Rachel pisze:
Więcej na ten temat w dzisiejszej Gazecie Wyborczej lub na stronach internetowych.
Oto link do jednej z takich stron

http://zielonalinia.gov.pl/Swiadczenie- ... alne-32137
sorry, tyle to już potrafimy sobie znaleźć...
po co kolejna ( rządowa ) linia propagandowa ...

zejdźmy z tego tematu - Adminie lepiej zamknij wątek ...
bo się ludziska zatłuczą ...

:roll: :twisted: :roll: :twisted:


:mrgreen: ... :ugeek:
Nie musisz tu zaglądać jak temat nie pasuje. W końcu to temat w wątku "Na każdy temat" więc chyba nie narusza regulaminu?
forumowicz

Re: Świadczenie przedemerytalne od 1 marca 2014 r.

Post autor: forumowicz »

A czemu zejdzmy kolego :roll: a czemu zamknąc ? :oops: :oops:
Piszcie naprawdę mnie osobiscie bardzo interesuje to co Rachel zasygnalizowała ,mam prosbe wklejcie tekst przepisów ,bo ja nie wiele wiem z tematu j/w :oops:
Może coś uszczknę dla siebie ...z tej wiedzy.
Dzięki koleżanki :kwiat: :)
forumowicz

Re: Świadczenie przedemerytalne od 1 marca 2014 r.

Post autor: forumowicz »

A co w tym temacie jest smiesznego? :roll: :evil:
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Świadczenie przedemerytalne od 1 marca 2014 r.

Post autor: jacky6 »

Rachel pisze:
Mam obok siebie kogoś kto przepracował 44 lata i w wieku 58 lat jest bez pracy. Nie masz pojęcia w jakim stanie jest jego godność. Jak się płaszczy aby jednak dostać pracę i NIC!!! A do emerytury ma jeszcze 8 lat.
58 - 44 = 14 lat miał jak poszedł do pracy - wszystko wskazuje, że karierę zawodową zaczynał w zawodówce ...

święta prawda, masz więcej niż rację ...

na drugą szalę kładę...

39 letni emerytowany policjant...

vice ponoć minister...

25 lat miał jak skończył studia jako przyszły oficer...

39 - 25 = 14 lat stażu pracy...

media zamilkły...

nie ma dziwota, że sobie acik na wiwat postrzelał ...

Adminie - wyrzuć ten wątek w kosmos ...

bo katiusze z garaży wyciągają ...

larum grają...

:mrgreen: ... :ugeek:
forumowicz

Re: Świadczenie przedemerytalne od 1 marca 2014 r.

Post autor: forumowicz »

:roll: :oops: :oops: :oops: ale masz kolego poczucie humoru :lol: my starsze panie chcemy na emeryturze i przed .......... :lol: :lol: :o :shock:
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Świadczenie przedemerytalne od 1 marca 2014 r.

Post autor: Rachel »

59 - 44 = 15 - tyle lat miał gdy podjął naukę w szkole przyzakładowej w której otrzymywał pensję a także odprowadzał pieniądze do ZUS.
A wiesz co mi ostatnio w ogromnym smutku powiedział? Otóż powiedział, że został oszukany przez ZUS bo gdy podpisywał pierwszą w życiu umowę o pracę wówczas wiedział (taka była ustawa), że w przyszłości gdy będzie przechodził na emeryturę wystarczy mieć ukończone 56 lat przy 40 latach pracy. Dziś trzeba pracować do śmierci. Jak ktoś jest premierem lub ministrem to chce pracować całe życie, ale jak ktoś zapiernicza całe życie i tylko choroby się nabawi ale na rentę się nie kwalifikuje to chętnie by na emeryturę przeszedł, ale to nie do pomyślenia w naszym kraju.
ODPOWIEDZ