Jan Kazimierz Duszniki Zdrój - opłata klimatyczna

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
bogjan
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 358
Na forum od: 08 wrz 2012 14:24

Re: Jan Kazimierz Duszniki Zdrój - opłata klimatyczna

Post autor: bogjan »

Ale ludzie już zapłacili ,zmęczeni podróżą i na wejście pod grożbą bez kłótni zapłacili,bo przeważnie są to ludzie po operacjach pierwszy raz w sanatorium szpitalnym.Następnym razem już pojadą do sanatorium uzdrowiskowego i zapłacą opłatę klimatyczną oraz dopłatę do standartu około 600zł.Zależy od standartu obiektu,łazienka,pokój 1-osobowy,TV,idtttt.
sinobrody
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 329
Na forum od: 21 lut 2014 21:19
Staż sanatoryjny: 28

Re: Jan Kazimierz Duszniki Zdrój - opłata klimatyczna

Post autor: sinobrody »

bogjan. Odnoszę wrażenie jak byś stawiała mi jakiś zarzut.
Przecież ja jedynie odpowiedziałem "ewasz", która stwierdziła, że jeszcze
przed orzeczeniem NSA z grudnia 2011 nie płaciła w szpitalu uzdrowiskowym klimatycznego.
No to napisałem: jedne szpitale uzdrowiskowe pobierały inne nie, a jeszcze inne pobierają do dzisiaj
jak wynika z dyskusji o "Janie Kazimierzu" w Dusznikach.
Jak znam życie to skarga zostanie uznana za zasadną, a kozłem ofiarnym zostanie zrobiona recepcjonistka.

PS. Jeszcze kwestia określenia pacjent, kuracjusz.
Moim zdaniem pacjentem się jest w szpitalu.
Szpitale uzdrowiskowe nie prowadzą leczenia podstawowego,
a jedynie prowadzą kurację poszpitalną, rehabilitują, uzupełniają, doleczają.
Uważam więc, że jest się kuracjuszem, a nie pacjentem, ale to moje prywatne zdanie.
forumowicz

Re: Jan Kazimierz Duszniki Zdrój - opłata klimatyczna

Post autor: forumowicz »

bogjan pisze:Ale ludzie już zapłacili ,zmęczeni podróżą i na wejście pod grożbą bez kłótni zapłacili,bo przeważnie są to ludzie po operacjach pierwszy raz w sanatorium szpitalnym.Następnym razem już pojadą do sanatorium uzdrowiskowego i zapłacą opłatę klimatyczną oraz dopłatę do standartu około 600zł.Zależy od standartu obiektu,łazienka,pokój 1-osobowy,TV,idtttt.
Oczywiscie i takie osoby trzeba zrozumieć ,ponieważ do walki z bezdusznoscią urzędasów :evil: trzeba miec zdrowie. :(
Szkoda natomiast iż rodziny tych osób mało sie interesują bliskimi ,by im pomóc w takich kwestiach.
forumowicz

Re: Jan Kazimierz Duszniki Zdrój - opłata klimatyczna

Post autor: forumowicz »

Sinobrody :) W szpitalu Uzdrowiskowym jest się pacjentem.Natomiast jakim terminem okreslimy taką osobę nie ma tutaj większego znaczenia.Przepis zabrania od tych osób pobierania opłaty miejscowej czy innej. :)
sinobrody
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 329
Na forum od: 21 lut 2014 21:19
Staż sanatoryjny: 28

Re: Jan Kazimierz Duszniki Zdrój - opłata klimatyczna

Post autor: sinobrody »

kruszynka, niech ci będzie chociaż ja obstaję przy swoim bo w szpitalach uzdrowiskowych
są różni ludzie na kuracji. Są z ZUS, są z NFZ i są tzw. poszpitalni.
O ile mogę przyjąć, że ci poszpitalni są powiedzmy pacjentami jak chcesz
to ci którzy są z NFZ lub ZUS są na pewno kuracjuszami.
Chyba jednak zgodzisz się ze mną, że szpitale uzdrowiskowe nie prowadzą leczenia podstawowego??? :D
forumowicz

Re: Jan Kazimierz Duszniki Zdrój - opłata klimatyczna

Post autor: forumowicz »

Nioooooooooo ;) :lol: :lol: :roll: :kwiat:
bogjan
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 358
Na forum od: 08 wrz 2012 14:24

Re: Jan Kazimierz Duszniki Zdrój - opłata klimatyczna

Post autor: bogjan »

Kruszynka popatrz na pw.
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Jan Kazimierz Duszniki Zdrój - opłata klimatyczna

Post autor: violet58 »

bogjan pisze: Ty tak piszesz,ale własnie pacjenci szpitala w Dusznikach Zdroju,przypominam"pacjenci" nie kuracjusze zapłacili opłatę klimatyczną i jest spór między kierownictwem szpitala a "pacjentami szpitala" Poszły skargi do Min. Zdrowia i do NFZ,gdzie szybka odpowiedz z NFZ,że szpital bezprawnie pobiera takie opłaty.To jest dzis i teraz.
Masz podstawę prawną - Ustawę o podatkach lokalnych, Orzeczenie NSA, odpowiedź z NFZ o bezprawnym pobraniu opłaty - więc czego jeszcze oczekujesz. :?: :!: :!:
Powołując się na powyższe napisz pismo do Dyrekcji szpitala o zwrot niesłusznie pobranej opłaty klimatycznej i tyle. Możesz nadmienić, że w przypadku braku zgody na zwrot, będziesz dochodzić swych praw na drodze sądowej i tyle. Więcej nie możemy Ci pomóc. Pozdrawiam :kwiat:
bogjan
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 358
Na forum od: 08 wrz 2012 14:24

Re: Jan Kazimierz Duszniki Zdrój - opłata klimatyczna

Post autor: bogjan »

violet58 pisze:
bogjan pisze: Ty tak piszesz,ale własnie pacjenci szpitala w Dusznikach Zdroju,przypominam"pacjenci" nie kuracjusze zapłacili opłatę klimatyczną i jest spór między kierownictwem szpitala a "pacjentami szpitala" Poszły skargi do Min. Zdrowia i do NFZ,gdzie szybka odpowiedz z NFZ,że szpital bezprawnie pobiera takie opłaty.To jest dzis i teraz.
Masz podstawę prawną - Ustawę o podatkach lokalnych, Orzeczenie NSA, odpowiedź z NFZ o bezprawnym pobraniu opłaty - więc czego jeszcze oczekujesz. :?: :!: :!:
Powołując się na powyższe napisz pismo do Dyrekcji szpitala o zwrot niesłusznie pobranej opłaty klimatycznej i tyle. Możesz nadmienić, że w przypadku braku zgody na zwrot, będziesz dochodzić swych praw na drodze sądowej i tyle. Więcej nie możemy Ci pomóc. Pozdrawiam :kwiat:
Tu nie chodzi o mnie tylko o tych ludzi,którzy tam są pierwszy raz i zapłacili opłate klimatyczną.Na pewno jak ja bym pojechał to nie zapłaciłbym tej daniny wymyślonej przez jakiegoś bucmistrza.Bylem około 30 razy w sanatorium!!!!!!!Jeden burmistrz już przegrał i musiał wracać kase.
michał
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 111
Na forum od: 12 sty 2009 19:34
Staż sanatoryjny: 20

Re: Jan Kazimierz Duszniki Zdrój - opłata klimatyczna

Post autor: michał »

W Dusznikach już nie pobierają opłaty uzdrowiskowej od pacjentów przebywających w szpitalu uzdrowiskowym burmistrz się wystraszył ,natomiast w Polanicy nadal każą płacić opłatę uzdrowiskową w szpitalu uzdrowiskowym tam burmistrz uważa że wyrok NSA jest nieważny i łamie prawo.
ODPOWIEDZ