Jan Kazimierz Duszniki Zdrój - opłata klimatyczna

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24607
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jan Kazimierz Duszniki Zdrój - opłata klimatyczna

Post autor: ewasz »

Jednym słowem: "każdy sobie rzepkę skrobie". Ciekawe jak długo.
Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7822
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jan Kazimierz Duszniki Zdrój - opłata klimatyczna

Post autor: darek »

Proszę Państwa.

OPŁATĘ lokalna czytaj KLIMATYCZNĄ ustala do kwoty maksymalnej RADA Gminy .
Minister finansów ustala kwotę graniczną .

Tak rokrocznie przebywam na leczeniu poszpitalnym w różnych ośrodkach jak i miejscowościach i NIKT ,naprawdę NIKT nie obejdzie TEGO HARACZU zresztą temat był wałkowany na forum w roku 2013 -zapraszam do archiwum.

W roku 2012 byłem w kołobrzeskiej Willi Fortuna na leczeniu poszpitalnym w ramach L-4 -opłaty NIE POBIERANO !!
Jednakże uchwała rady Miasta Kołobrzegu z listopada 2012 nakazała -ADMINISTRATOROM pobieranie w/w opłaty
i od 01-stycznia a w Kołobrzegu tylko DWA ośrodki prowadza leczenie poszpitalne -Uzdrowisko Kołobrzeg i Willa Fortuna POBIERAJĄ ten Haracz.
Wiem ,że Uzdrowisko Krynica PRZEGRAŁO proces i zaniechało pobierania stosując się do Wyroku NSA
Uzdrowisko -USTROŃ i bodajże Busko Zdrój nie pobierają
RESZTA miejscowości uzdrowiskowych pobiera- NIE SŁUSZNĄ opłatę.
licząc na małą SZKODLIWOŚĆ ..społeczną
Będąc w 2013 w Perle Bałtyku w Kołobrzegu na dzień DOBRY ZOSTAŁEM zmuszony do WNIESIENIA -OPŁATY pomimo posiadania orzeczenia NSA -
Pani recepcjonistka z uśmiechem na ustach powiedział są dwie OPCJE ,albo Pan płaci i zapraszam do Pokoju lub upiera się Pan i..
Miałem skierowanie na pobyt po szpitalny w ramach L-4
Udałem się do Rady Gminy Kołobrzegu -gdzie Sekretarka powiedział NIE MA potwierdzenia o ZAKAZIE pobierania z NSA
a podatki każdy Sobie uchwala

Stwierdziłem ,że każdy kołobrzeżanin wjeżdżający do innych miejscowości winien BYĆ OPODATKOWANY
Awatar użytkownika
nika7
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5501
Na forum od: 04 lut 2014 12:29

Re: Jan Kazimierz Duszniki Zdrój - opłata klimatyczna

Post autor: nika7 »

Nie wiem jak wygląda to w innych miastach , ale w Świeradowie nie zapłaciłam ani złotówki opłaty klimatycznej. Styczeń 2014 r. Dla mnie to trochę pokrętne tłumaczenie że każdy podatki ustala sobie sam . Podejrzewam raczej że władze miasta liczą na to iż pacjentom nie będzie się chciało dochodzić swoich praw i zwyczajnie zapłacą.
michał
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 111
Na forum od: 12 sty 2009 19:34
Staż sanatoryjny: 20

Re: Jan Kazimierz Duszniki Zdrój - opłata klimatyczna

Post autor: michał »

Coś z tą opłatą jest nie tak bo tylko nieliczne uzdrowiska pobierają opłatę od przebywających w szpitalu uzdrowiskowym a jest to Połczyn,Kołobrzeg,Polanica,Duszniki ale teraz kuracjusze wywalczyli i nie pobierają bo samo MZ odpowiedziało że robią to niesłusznie i Kudowa reszta nie pobiera bo zgodnie z ustawą nie wolno im i zmusić nie mogą a jeden pan będąc n w Połczynie oddał sprawę do sądu i wygrał tak naprawdę to jest tylko zachłanność Burmistrzów na dodatkowy haracz a wiedzą że robią to niezgodnie z prawem.
sinobrody
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 329
Na forum od: 21 lut 2014 21:19
Staż sanatoryjny: 28

Re: Jan Kazimierz Duszniki Zdrój - opłata klimatyczna

Post autor: sinobrody »

Żyjemy w takim pięknym kraju, który nazywa się Polska.
W tym naszym pięknym kraju każdy, no może nie każdy, ale wielu urzędników interpretuje lub ustala własne prawa i co...??
Można oczywiście włóczyć się po sądach, dochodzić swoich słusznych racji lub... machnąć ręka.
Jeżeli chodzi o te opłaty to w sumie nie jest to aż taki wydatek w porównaniu do całości kosztów pobytu i
przyjemności które za to otrzymujemy. :D
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24607
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jan Kazimierz Duszniki Zdrój - opłata klimatyczna

Post autor: ewasz »

Ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka jak to mówi polskie przysłowie.
Gra widać warta świeczki skoro pobierają taką opłatę.
Policzmy sobie: ilość kuracjuszy w m-cu x stawka x 12 m-cy = ?
Pozdrawiam :kwiat:
sinobrody
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 329
Na forum od: 21 lut 2014 21:19
Staż sanatoryjny: 28

Re: Jan Kazimierz Duszniki Zdrój - opłata klimatyczna

Post autor: sinobrody »

To wszystko prawda. Tylko co ci da liczenie tych ziarenek???
Ja nikomu nie liczę ziarenek :lol: A z tych ziarenek samorządy przecież starają się polepszać
nasze kuracjuszy pobyty. Przeprowadzają remonty infrastruktury, upiększają kurorty, a to wszystko przecież kosztuje.
Można oczywiście walczyć o swoje skoro jest stosowna ustawa i orzeczenie NSA, ale uważam, że włóczyć się po sądach
za kilkadziesiąt złotych specjalnego sensu nie ma.
rak1946
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 155
Na forum od: 08 mar 2012 09:12
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 4

polczyn zdroj gryf

Post autor: rak1946 »

w miesiacu czerwcu wyjezdzam do szpitala uzdrowiskowego gryf w polczynie zdroju i w zwiazku z tym mam pytanie placic oplate klimatyczna czy nie bardzo prosze forumowiczow o podpowiedz :D
forumowicz

Re: Jan Kazimierz Duszniki Zdrój - opłata klimatyczna

Post autor: forumowicz »

Zgodnie z art. 17 ust. 2 pkt 2 ustawy z 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych - Dz. U. z 2006 r. nr 121, poz. 844 ze zm. – (dalej: „upol") opłaty uzdrowiskowej oraz opłaty miejscowej nie pobiera się od osób przebywających w szpitalach.
Nie było jasne, czy zwolnienie to dotyczy również szpitali uzdrowiskowych, które funkcjonują na podstawie przepisów ustawy z 28 lipca 2005 r. o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych (Dz. U nr 167, poz. 1399 ze zm.).
Jednak zdaniem NSA szpital uzdrowiskowy jest szpitalem w rozumieniu ww. art. 17 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych.
Szpital uzdrowiskowy wykazuje różnice w stosunku do szpitala "zwykłego", czyli np. typowego szpitala miejskiego, poprzez posiadanie pewnych cech i właściwości szczególnych, odróżniających go od innych rodzajów szpitali. Chodzi głównie o to, iż szpital taki udziela świadczeń zdrowotnych wykorzystujących warunki naturalne uzdrowiska.
Jednak zdaniem NSA nie oznacza to, iż poprzez wykonywanie takich charakterystycznych tylko dla tego rodzaju szpitala zadań szpital uzdrowiskowy traci przymiot szpitala i należy go zaklasyfikować do odrębnej od tychże szpitali kategorii podmiotów udzielających świadczeń zdrowotnych.
Szpital pozostaje pojęciem zbiorczym, szerszym, które obejmuje różne jego rodzaje.
W opinii NSA gdyby przyjąć sposób rozumowania, polegający na uznaniu, iż jakiekolwiek normatywne dookreślenie terminu "szpital", w tym przypadku "szpital uzdrowiskowy" powoduje wyeliminowanie tak nazwanego podmiotu spod pojęcia szpitala, którym posługuje się przytoczony na wstępie art. 17 ust. 2 pkt 2 u.p.o.l., to stosując go konsekwentnie należałoby dojść do analogicznego wniosku we wszystkich innych przypadkach, a więc tam, gdzie jakiekolwiek dookreślenie szpitala pojawiło się w uregulowaniach szczególnych normujących, że względu na jego specyfikę, określony segment szeroko rozumianej opieki zdrowotnej.


Czytaj więcej na Infor.pl: http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/poda ... z31hQLjijA
forumowicz

Re: Jan Kazimierz Duszniki Zdrój - opłata klimatyczna

Post autor: forumowicz »

Rak witaj :) konsekwentnie odmówić i poprosić o podstawę prawną nakazującą zaplatę opłaty miejscowej tzw klimatycznego .
Pozdrawiam serdecznie :) miłego pobytu już tak na ......zaś :) :kwiat:
ODPOWIEDZ