PORADA W WYBORZE SZPITALA REHABILITACYJNEGO

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
iwcia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 814
Na forum od: 15 mar 2012 13:55
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: PORADA W WYBORZE SZPITALA REHABILITACYJNEGO

Post autor: iwcia »

Stokrotko, jedz do Lądka, tak zrobił mój mąż po przebytym udarze..Podczas rozmowy telefonicznej z pielęgniarką przełożoną, uzgodnilismy termin wizyty u lekarza w wojskowym w Lądku.Po zbadaniu męza, lekarz ordynator zakwalifikował go wtedy na termin za 4 miesiące. Wszystko zależy od ordynatora, ale trzeba tam najpierw pojechac.
Jesli bedziesz miała szczęscie pojedziesz w trybie tzw. pilnym.
Pozdrawiam i życzę powodzenia :kwiat:
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: PORADA W WYBORZE SZPITALA REHABILITACYJNEGO

Post autor: stokrotka »

iwcia pisze:Stokrotko, jedz do Lądka, tak zrobił mój mąż po przebytym udarze..Podczas rozmowy telefonicznej z pielęgniarką przełożoną, uzgodnilismy termin wizyty u lekarza w wojskowym w Lądku.Po zbadaniu męza, lekarz ordynator zakwalifikował go wtedy na termin za 4 miesiące. Wszystko zależy od ordynatora, ale trzeba tam najpierw pojechac.
Jesli bedziesz miała szczęscie pojedziesz w trybie tzw. pilnym.
Pozdrawiam i życzę powodzenia :kwiat:
Dzięki -tak zrobię -właśnie tam dzwoniłam.Raz jeszcze dziękuję -oby się udało.
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: PORADA W WYBORZE SZPITALA REHABILITACYJNEGO

Post autor: Selene »

tomastomasss pisze:Witam prosze o link do strony gdzie jest spis takich osrodkow badz wasze opinie na temat takich osrodkow gdzie mozna sie wybrac do jakiego szpitala reh. interesuja mnie raczej nad morzem badz gory. prosze o porady. ps czy na skieroaniu lekarz musi juz konkretnie pisac do jakiego szpitala/
Szpital Uzdrowiskowy ŚWIATOWID Świnoujście
Szpital Uzdrowiskowy MEWA, MUSZELKA, MESKO - Kołobrzeg
Szpital Uzdrowiskowy MIESZKO Kamień Pomorski

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: PORADA W WYBORZE SZPITALA REHABILITACYJNEGO

Post autor: Selene »

kociu pisze:To ja podam :
Zakopane 5lat
Kudowa 5lat
Krynica nie przyjmują do dowołania
Lądek Zdrój nie przyjmują do odwołania
Busko Wojskowy 5lat jeśli przypadek pilny tylko
Busko Krystyna 8lat (dostałam odpowiedz miesiac temu)
Ustroń około 3-4 lat (zależy od kontraktu taka odpowiedz)
a jak szybciej to tylko prywatnie lub zostaje zus ,albo krus ,
Kociu 8-) Uzdrowisko Cieplice - tu okres oczekiwania jest zdecydowanie krótszy :)

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: PORADA W WYBORZE SZPITALA REHABILITACYJNEGO

Post autor: Felice »

Napisałam to w innym temacie,przenoszę tutaj
Stokrotko,w Lądku jeżeli nie jesteś tuż po operacji kolejka jest na kilka lat,nawet po osobistej wizycie i kwalifikacji.
A napisanie przez kierującego słowa "pilne" nic nie zmienia,bo to jaki rodzaj świadczenia ma być ustala udzielający to świadczenie,a nie kierujący.
A to fragment zarządzenia Ministra Zdrowia
Przy ustalaniu czasu wykonujący świadczenie zobowiązany jest brać pod uwagę następujące kryteria:
1. Stan zdrowia pacjenta,
2. Rokowania co do dalszego przebiegu choroby,
3. Choroby współistniejące mające wpływ na chorobę, z powodu której ma być udzielone świadczenie,
4. Zagrożenie wystąpienia, utrwalenia lub pogłębienia niepełnosprawności.

Według powyższych zasad kwalifikuje się pacjentów do następujących kategorii
medycznych :
1. przypadek pilny ( jeżeli istnieje konieczność pilnego udzielenia świadczenia ze względu na dynamikę procesu chorobowego i możliwość szybkiego pogorszenia się stanu zdrowia lub znaczącego zmniejszenia szans na powrót do zdrowia
2. przypadek stabilny ( w przypadku innym niż stan nagły i stan pilny).
Ponadto należy zauważyć, że skierowanie na dalsze leczenie jest pewnego rodzaju informacją o stanie zdrowia pacjenta wystawioną przez lekarza kierującego. Decyzja o podjęciu tego leczenia, jego zakresie i również ustalenie konieczności udzielenia świadczenia w trybie pilnym należy do lekarza, który ma przejąć opiekę nad chorym.

Iwcia udar jest przypadkiem nagłym i są inne procedury przyjęcia,praktycznie w ciągu 4-5 miesięcy najpóźniej.
ninak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 200
Na forum od: 15 lis 2012 16:21
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: PORADA W WYBORZE SZPITALA REHABILITACYJNEGO

Post autor: ninak »

Selene, w Kołobrzegu ORO jest tylko w szpitalu.Te przez Ciebie wymienione to szpitale uzdrowiskowe do których trzeba mieć skierowanie do sanatorium a do ORO -skierowanie do szpitala.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: PORADA W WYBORZE SZPITALA REHABILITACYJNEGO

Post autor: Felice »

Podzielę się najnowszymi informacjami.I tak
Uzdrowisko Kołobrzeg nie mam w tym roku umowy na Wczesną Rehabilitację Ogólnoustrojową.Mieszko w Kamieniu ma tylko do czerwca i nie wiedzą jak będzie dalej,Światowid Świnoujście ma tylko kardiologiczną,Równica nawet przypadki pilne przez nich tak zakwalifikowane około dwóch lat,w Kudowie wszystko zależy od ordynatora oddziału,ale też nie jest krótko.To tyle po dzisiejszych rozmowach ze szpitalami.W Lądku mam termin,bo już papiery jakiś czas leżą,to samo w Ciechocinku - czekam już trzy lata.Do Cieplic dodzwonić się nie mogę w żaden sposób.
Właśnie dodzwoniłam się do Cieplic i sytuacja jest następująca.Jeżeli kieruje szpital około pół roku,jeżeli poradnia 5 lat.
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: PORADA W WYBORZE SZPITALA REHABILITACYJNEGO

Post autor: mariolaa »

Rehabilitację ogólnoustrojową prowadzi również ośrodek Neptun w Jantarze , Neptun w Kudowie Zdroju oraz kardiologię w Wieżycy. Jednak w tych ośrodkach kuracjusz ponosi określoną odpłatność - w 2010 roku za turnus 21 dni opłata ta wynosiła 1000 zł. Osobiście byłam w Jantarze i byłam zadowolona. Wtedy tam był najkrótszy okres oczekiwania nie wiem jak jest teraz.
iwcia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 814
Na forum od: 15 mar 2012 13:55
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: PORADA W WYBORZE SZPITALA REHABILITACYJNEGO

Post autor: iwcia »

Mariolaa :kwiat: , zgadzam się z Tobą.Mój ojciec był zarówno w Jantarze jak i w Kudowie.Ona ośrodki należa do tego samego właściciela.Nie pamiętam ile dokladnie placił, ale chyba około 50 zł za dobę.I czekał około pół roku.
Podobnie jak TY, ojciec był bardzo zadowolony.Okres oczekiwania zdecydowanie krótszy, ale trzeba zapłacic około 1000 zl.
Nie wszystkich na to stac, niestety.Takie życie.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: PORADA W WYBORZE SZPITALA REHABILITACYJNEGO

Post autor: Felice »

Właśnie przed chwilą rozmawiałam z Neptunem.Oczekiwanie 12-18 miesięcy,dopłata 1050 lub 1350 do jedynki.
ODPOWIEDZ