weryfikacja

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Maria777
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 131
Na forum od: 08 lip 2014 17:38
Staż sanatoryjny: 2

Re: weryfikacja

Post autor: Maria777 »

Ramona2 pisze:Ostatnio jak otrzymałam zwrot wniosku do weryfikacji Pani doktor, która wystawiała mi wniosek na leczenie sanatoryjne zleciła wykonanie podstawowych badań oraz EKG zleca tez RTG klatki piersiowej jeżeli jest nie aktualne. Po wykonaniu tych badań zgłaszałam się do Pani doktor ,stawiała pieczątkę , załączałam wyniki i odsyłałam do funsuszu.
Czyli wynika z tego, że każdy oddział decyduje inaczej. Niektórzy tylko pieczętują i stawiają datę, inni wykonują część badań, a jeszcze inni robią wszystkie badania od nowa. Mam bardzo upierdliwego lekarza rodzinnego i pewnie niezbyt chętnie zabierze się za tą weryfikację, z tego też względu wyrzucę pewnie te papierzyska do kosza i nigdzie nie wyjadę. POZDRAWIAM WYTRWAŁYCH :)
forumowicz

Re: weryfikacja

Post autor: forumowicz »

RTG płuc wazne 2 lata ,krew,mocz conajmniej pół roku a EKG robi się podczas wizyty u rodzinnego.
Nie warto się zrażać tym bardziej ,że po weryfikacji nie wraca się do kolejki od poczatku tylko już w krótkim czasie jest wyjazd. :kwiat: :)
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: weryfikacja

Post autor: jacky6 »

kruszynka pisze:
po weryfikacji nie wraca się do kolejki od poczatku tylko już w krótkim czasie jest wyjazd. :kwiat: :)
bery bojki na Ślunsku odbierane ...
wraca się karnie do kolejki jeno odliczają średni ( ponad miesięczny ) "przebieg"...
...
:mrgreen: :ugeek:
forumowicz

Re: weryfikacja

Post autor: forumowicz »

Tam wogóle przepisów nikt nie przestrzega? o rany :o :lol: :lol: :lol: :roll:
czyli warto zaśpiewać..."Ach lubelskie jakie cudne ,gdzie jest taki drugi kraj..... ;) :lol: :lol: :D
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23856
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: weryfikacja

Post autor: grazynamackowiak »

Witam w 20 stycznia 2015 r wysłałam dokumentacje z wynikami ksero szpitalne leczenie specjalistyczne do NFZ Wielkopolski
na weryfikacje trwała 3 tygodnie dokumentacja zasadna kwalifikacja rehabilitacja w szpitalu uzdrowiskowym 28 dni
wypisywałi mi lekarz rodzinny ale dokumentacja kliniczna specjalistyczna .Z weryfikacji jestem bardzo mile zaskoczona
tak jak pisał lekarz rodzinny tak zweryfikowali .Czekajac na weryfikacje różnie się zastanawiałam że będzie szpital uzdrowiskowy
ale weryfikacja rehabilitacje jestem bardzo mile zaskoczona .Z mojej dokumentacji wynika ze można dostać rehabilitacje jak się ma leczenie
specjalistyczne od lekarza rodzinnego .Na rehabilitacje dostaja się pacjęci skierowanie z oddziałów szpitalnych lekarzy specjalistów
w moim przypadku była weryfikacja inna pozdrawiam wszystkim trafnych weryfikacji przydziałów :kwiat: :roll:
Jeszcze czas oczekiwania na szpital uzdrowiskowy rehabilitacja Wielkopolska 5 miesięcy :) tak wynika z dokumentacji :kwiat:
Awatar użytkownika
Maria777
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 131
Na forum od: 08 lip 2014 17:38
Staż sanatoryjny: 2

Re: weryfikacja

Post autor: Maria777 »

Ramona2 pisze:Ostatnio jak otrzymałam zwrot wniosku do weryfikacji Pani doktor, która wystawiała mi wniosek na leczenie sanatoryjne zleciła wykonanie podstawowych badań oraz EKG zleca tez RTG klatki piersiowej jeżeli jest nie aktualne. Po wykonaniu tych badań zgłaszałam się do Pani doktor ,stawiała pieczątkę , załączałam wyniki i odsyłałam do funsuszu.
Mam pytanie: Czy Pani doktor wypisuje nowy wniosek czy stawia pieczątkę na tym starym? Czy mogę sama odesłać wniosek czy koniecznie musi zrobić to przychodnia?
Awatar użytkownika
Ramona2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2008
Na forum od: 18 paź 2014 18:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: weryfikacja

Post autor: Ramona2 »

Tak jak pisałam wcześniej przystawia pieczątkę , dołączam wyniki badań i sama odsyłam do NFZ.
Pozdrawiam :kwiat:
forumowicz

Re: weryfikacja

Post autor: forumowicz »

Moja przychodnia nie daje dokumentacji po weryfikacji pacjentowi sami wysyłają, badania muszą być aktualne to oczywiste. :)
Pozdrawiam :)
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: weryfikacja

Post autor: Rachel »

Wczoraj otrzymałam z NFZ pismo, iż z uwagi na brak bieżącej możliwości realizacji skierowania zostałam wpisana na listę oczekujących na leczenie. Fajne, co? :) 23 lipca wysłałam wniosek a dopiero wczoraj wpisano mnie na listę oczekujących. Otrzymałam nr sześciocyfrowy ale na szczęście jedynka z przodu. Mam nadzieję, że na lato lub wczesną jesień 2017 się załapię ;)
Awatar użytkownika
czapi
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 111
Na forum od: 09 cze 2011 06:47
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: weryfikacja

Post autor: czapi »

Od 10-ciu dni widzę w przeglądarce że wniosek poszedł do weryfikacji,jak długo trzeba czekać aby korespondencja dotarła do mnie ? :?:
ODPOWIEDZ