weryfikacja

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: weryfikacja

Post autor: forumowicz »

Ale Wy macie problemy, moja przychodnia na następny dzień po odesłaniu wniosku sama dostarcza do NFZ-tu potwierdzony wniosek :)
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58748
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: weryfikacja

Post autor: malgorzatas »

Basiu :kwiat: to masz szczęście ;) U mnie to trwa prawie miesiąc...gdybym sama nie zawiodła wniosku....pozdrawiam
Awatar użytkownika
tadek 1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 164
Na forum od: 13 gru 2013 04:53
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: weryfikacja

Post autor: tadek 1 »

Czy we wszystkich NFZ weryfikacja jest wysylana do lekarza kierujacego?czy otrzymam je osobiscie do domu? czy dostane tylko powiadomienie o odesłaniu do weryfikacji?
forumowicz

Re: weryfikacja

Post autor: forumowicz »

tadek 1,
Spokojnie. Otrzymasz do domu pisemko o weryfikacji wniosku :idea:
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: weryfikacja

Post autor: andrzej1955 »

Witam,weryfikacja wysyłana jest do przychodni gdzie było wystawione skierowania przez lekarza i obowiązkiem przychodni jest jego uzupełnienie,zainteresowany jest o tym poinformowany i radzę sprawdzić czy przychodnia go odesłała-bo różnie z tym bywa,mnie poinformowano że to ja powinienem go uzupełnić i odesłać-jak widać przepisy przepisami a życie życiem,dlatego po otrzymaniu powiadomienia trzeba samemu trzymać rękę na pulsie,Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
tadek 1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 164
Na forum od: 13 gru 2013 04:53
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: weryfikacja

Post autor: tadek 1 »

Witam,weryfikację dostałem do domu ,lekarza już zaliczyłem jutro wniosek wraca do NFZ i czekam dalej ostatni nr.to 12600
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: weryfikacja

Post autor: Rachel »

Na dzień dzisiejszy mam nr 96104 - myślę, że latem 2017 otrzymam skierowanie z czego się bardzo cieszę. Oczywiście z tego, że latem a nie z tego, że dopiero za rok, no ale tego lata zamierzam skorzystać z uzdrowiska komercyjnie. Czy wiecie może które ośrodki wchodzą w grę gdy chce się odliczyć od dochodu :) Oczywiście mam orzeczenie stopnia niepełnosprawności
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7826
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: weryfikacja

Post autor: darek »

Prawdopodobnie zaraz dostane bana ..cóż

Rachel

Teoretycznie mając orzeczona niepełnosprawność MOŻESZ odliczyć każdy pobyt , gdzie jest opisany jako REHABILITACJA lub słowa pochodne od rehabilitacji.

Jednakże możesz również starać się o dofinansowanie na turnus rehabilitacyjny z dopłatą do niego.
Fakt należy troszkę poszukać ,ale jest początek roku i jest budżet chyba ,ze został "wstrzymany Lub wygaszony "
Oczywiście najbezpieczniej jest skierować się do PFRON o dotacje oraz poprosić o wykaż ośrodków świadczących usługi dla niepełnosprawnych w zakresie rehabilitacji -zamiejscowej
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: weryfikacja

Post autor: Rachel »

Swego czasu ktoś napisał na tym forum, iż aby skorzystać z odliczenia od dochodu należy nie tylko posiadać orzeczenie i fakturę z pobytu w uzdrowisku ale też przebywać w "wybranym" uzdrowisku. Podobno nie z każdego uzdrowiska faktury się liczą, tylko z niektórych. Nie wiem. Po raz pierwszy będę odliczała i to dopiero za rok.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: weryfikacja

Post autor: sztani »

Ja jeździłem na naświetlania do innej miejscowości i też mogłem odliczyć Potraktowano to jako rehabilitację.
ODPOWIEDZ