weryfikacja

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: weryfikacja

Post autor: Rachel »

Po raz trzeci wybieram się do sanatorium z NFZ. Za każdym razem mam te same schorzenia i za każdym razem lekarz balneolog w moim skierowaniu wpisuje inny rodzaj schorzenia. Tym razem zaliczono mnie do grupy reumatologicznej :)
Może dlatego iż w tej grupie najdłużej oczekuje się na skierowanie. W uwagach nawet napisano: "Skierowania ustawiane są w odrębnych kolejkach z uwagi na wskazany przez lekarza balneologa rodzaj leczenia".
No cóż jak trzeba czekać to poczekam. Wierzę, że będzie to w maju lub na przełomie sierpnia i września nad morzem :)
Awatar użytkownika
Leon43
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1379
Na forum od: 05 sty 2014 22:24
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: weryfikacja

Post autor: Leon43 »

Wiara czyni cuda. NFZ tez nas potrafi pozytywnie zaskoczyć. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Alicja1691
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1262
Na forum od: 30 kwie 2015 20:12
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: weryfikacja

Post autor: Alicja1691 »

Rachel pisze:Po raz trzeci wybieram się do sanatorium z NFZ. Za każdym razem mam te same schorzenia i za każdym razem lekarz balneolog w moim skierowaniu wpisuje inny rodzaj schorzenia. Tym razem zaliczono mnie do grupy reumatologicznej :)
Może dlatego iż w tej grupie najdłużej oczekuje się na skierowanie. W uwagach nawet napisano: "Skierowania ustawiane są w odrębnych kolejkach z uwagi na wskazany przez lekarza balneologa rodzaj leczenia".
No cóż jak trzeba czekać to poczekam. Wierzę, że będzie to w maju lub na przełomie sierpnia i września nad morzem :)
Rachel mylisz rodzaj leczenia z profilem leczenia . Rodzaje leczenia to :
Uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne lub w szpitalu uzdrowiskowym /21 dni/
i na rehabilitacji uzdrowiskowej w uzdrowisku lub szpitalu uzdrowiskowy /28 dni/
i jeszcze uzdrowiskowe leczenie ambulatoryjne /6-18 dni/
Natomiast profil leczenia wyznaczają nasze schorzenia i w ramach danego rodzaju leczenia stoimy wszyscy w kolejności zarejestrowania skierowania w danym oddziale NFZ . Pozdrawiam :kwiat:
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: weryfikacja

Post autor: Rachel »

Ja nie napisałam "rodzaj leczenia" a rodzaj schorzenia a to jest różnica. Mam schorzenia jak większość ludzi w moim wieku i po raz trzeci złożyłam wniosek do NFZ o skierowanie do sanatorium. Lekarz balneolog zakwalifikował mnie do profilu chorób reumatologicznych (nie wiedzieć czemu bo przecież takich schorzeń nie mam) :)
wiozi
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 129
Na forum od: 18 kwie 2012 17:21
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: weryfikacja

Post autor: wiozi »

Witam cieplutko pomimo chłodu na dworze. Po 20 miesięcznym oczekiwaniu w kolejce,dziś informacja w przeglądarce, że moje dokumenty zostały zwrócone do lekarza kierującego, celem weryfikacji. Wniosek o przydział złożony w czerwcu 2014r. Prognozowany czas oczekiwania na przydział - 26 miesięcy. NFZ raczej tego się trzyma. I dobrze, bo można sobie w jakiś sposób obliczyć czas wyjazdu. Emeryci mają o tyle dobrze, że nie mają problemu z urlopem - teoretycznie, bo w praktyce bywa różnie. Coś się ruszyło, wszystko zmierza w dobrym kierunku, coraz bliżej wyjazdu. Pozdrawiam i cierpliwości życzę mniej wytrwałym. :kwiat:
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23855
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: weryfikacja

Post autor: grazynamackowiak »

Witam wozi okres oczekiwania Mazowieckie 26 miesięcy :(
Dokumentacja powróci do lekarza kierującego celem weryfikacji i odesłana do NFZ 8-)
Po krótkim oczekiwaniu przydzielą atrakcyjne miejsce pozdrawiam :) 8-) :kwiat:
bonia50+
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 136
Na forum od: 05 wrz 2013 08:28
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: weryfikacja

Post autor: bonia50+ »

Witam forumowiczów :) wniosek złożony w czerwcu 2014 obecnie zweryfikowany przez lekarz kierującego pozytywnie osobiście odesłałam do NFZ pozostaje tylko czekać na fajny przydział .POZDRAWIAM :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
Alicja1691
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1262
Na forum od: 30 kwie 2015 20:12
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: weryfikacja

Post autor: Alicja1691 »

Udało mi się dziś załatwić weryfikacje u lekarza POZ :!: Na szczęście "od ręki" podpisał , więc w poniedziałek skoczę do NFZ -tu i wkrótce znów ujrzę numerek w kolejce :!: ;) Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
kuty
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1109
Na forum od: 28 wrz 2012 18:03
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 8

Re: weryfikacja

Post autor: kuty »

Alicja1691 pisze:Udało mi się dziś załatwić weryfikacje u lekarza POZ :!: Na szczęście "od ręki" podpisał , więc w poniedziałek skoczę do NFZ -tu i wkrótce znów ujrzę numerek w kolejce :!: ;) Pozdrawiam :kwiat:
Alicja ....jeżeli masz skierowanie w ręku,

to powinnaś odczytać propozycję lekarza w które miejsca chcą cię wysłać.
Ją miałem trzy !
Awatar użytkownika
Alicja1691
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1262
Na forum od: 30 kwie 2015 20:12
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: weryfikacja

Post autor: Alicja1691 »

No właśnie nic tam nie ma , tylko jakieś hierglify trudne do odczytania. Ktos mi podpowiedział, ze to chyba kod schorzenia, bo są to jakies kilka liter ? cyfr ? na nazwę kurortu nijak nie wygląda. I tak pewnie będzie Krynica-Zdrój , bo Morska niestety nie :( Przy moim profilu leczenia niestety morze być nie może. Pozdrawiam :kwiat:
ODPOWIEDZ