Dąbki Cegielski

Forum na temat leczenia sanatoryjnego dzieci. Można tu wymieniać swoje doświadczenia w tym zakresie. Serdecznie zapraszam.
Becia
Posty: 2
Na forum od: 26 sty 2011 22:06

Dąbki Cegielski

Post autor: Becia »

.Pozdrawiam Witam,niedawno wróciłam z Cegielskiego w Dąbkach ,gdzie byłam z 4 i pół letnim synkiem.Przed wyjazdem naczytałam się mnóstwa niepochlebnych opinii i jechałam z duszą na ramieniu.jak tam będzie.Nie chciałam zrezygnować ze względu na dobry termin (przełom lutego i marca)W tym samym czasie moja siostra dostała skierowanie do Dukata mam więc porównanie.W Cegielskim są kolonie z czasów PRLU natomiast w Dukacie -Europa,ale uwaga to tylko pierwsze wrażenie.W Cegielskim jest tak bardziej po ludzku i taka cieplejsza atmosfera.Poza tym w cenie opiekun dziecka ma zabieg ,czego w Dukacie już nie ma .w Cegielskim jest stołówka (czysta i nie mam zastrzeżeń)-jedzenie bardzo smaczne takie "przedszkolne"dużo ,panie z obsługi bardzo miłe i wszystko można załatwić ,dokładki ,podgrzanie jedzenia ,ugotowanie jajek dla dziecka itp.Ogólnie wystarczało i jeszcze było co wziąć na plażę dla mew W ogóle Cegielski słynie w Dąbkach z najlepszego jedzenia.W Dukacie jest "Restaurant" z wysokimi krzesłami obijanymi tkaniną ,białymi obrusami i wykładziną dywanową na podłodze.Jedzenia też dużo i smaczne ale to kwestia gustu.Ja uważam ,że jedzenie z małym dzieckiem jest o wiele bardziej "bezpieczne w stołówce Cegielskiego (nie ma problemu jak się coś wyleje)
Największym atutem Dukata są pokoje z łazienkami , większe pokoje i wygodniejsze łóżka ,w Cegielskim pokoje nie są za wielki ale nie ciasne ,no i łóżka wąskie i niezbyt wygodne ,ale spało się przecież, prysznice są na korytarzu .Przez cały turnus nie musiałam ani razu czekać w kolejce ani z dzieckiem ani sama Można naprawdę przeżyć tym bardziej ,ze toaleta i umywalka znajdują się w pokoju(w oddzielnym pomieszczeniu rzecz jasna).Tak naprawdę tylko warunki lokalowe stawiają Dukat wyżej Cegielskiego ,jednak coś za coś czyli np brak zabiegu dla opiekuna w Dukacie.W Cegielskim jest dużo więcej zajęć dla dzieci po południu ,płatne teatrzyki ,iluzjonista itp bilet ok 10 zł os.,ale też bardzo dużo bezpłatnych .Pani Stenia to oddzielny rozdział.Relikt minionej epoki jednak bardzo się stara ,choć nie zawsze uda jej się .Zajmuje się dziećmi bardzo dobrze ale są wyjątki należy uważać na tzw castingi ,gdzie wybiera dzieci do różnych ról ,a potem rezygnuje (bo dziecko nie spełnia jej wysokich oczekiwań )i jest płacz rozczarowanie i nieporozumienia z rodzicami.Ogólnie zabawy organizuje z wielkim sercem ,rakieta ,która przyleciała na jednej imprezie miała wielki napis CCCP,więc już wiecie o co chodzi.Poza tym jest ok.Można też wystąpić do niej z różnymi pomysłami i poprosić względnie zażądać organizacji pewnych imprez ,wycieczek ,ogniska itp.My ognisko zorganizowaliśmy sami ,za zgodą Dyrektora ,przemiłego i bardzo kulturalnego ,dowcipnego Pana.Dużo można jeszcze pisać na temat Cegielskiego ,personel :pielęgniarki ,recepcjonistki ,sprzątaczki super ,pomocne ,miłe ,ale pamiętajmy jacy my jesteśmy dla innych tak i oni są dla nas.Więc chodzenie z nosem do góry i nastawieniem ,ze wszyscy mają mi usługiwać nie popłaca ,choć wiele osób może uważać ,że za taka kasę się należy.Wrażenia z pobytu w Cegielskim są sumą wszystkiego i warunków i ludzi ,którzy tam byli i personelu .Jest duża siłownia bezpłatna dla dorosłych super wyposażona ,w przedszkolu mój synek był tylko raz na 30 minut i tu miałabym zastrzeżenia .Pani faktycznie nie przejawiała zainteresowania dziećmi ,zanotowała imię i numer pokoju i nawet nie spojrzała na dziecko ,dopiero kiedy zwróciłam jej uwagę ,popatrzyła w kierunku jaki jej wskazałam ,ale było tam dużo zabawek ,więc na chwilę można dziecko oddać.Podczas zabiegów pielęgniarki wykazały się mistrzostwem świata w opanowywaniu dzieci.Pierwszego dnia płacz ,a na drugi dzień dzieci już się nie bały ,poza tym byłe miłe dla rodziców ,pozwalały być przy dzieciach ,można było zorganizować dogodne godziny zabiegów ,by móc po śniadaniu i przed obiadem wyjść na dwór Ogólnie jestem bardzo zadowolona zapomniałam napisać o zabiegach ,.Zabiegi zleca lekarz ,jednak Pan doktor Suski ,z którym mieliśmy styczność do najlepszych lekarzy chyba nie należy,u prawie wszystkich dzieci słyszy szmery nad sercem ,nie zagląda w gardło i uszy ,przy najmniejszych dolegliwościach przepisuje antybiotyki .W drugiej połowie turnusu przyjmowała inna Pani doktór ,która była niezadowolona z pracy Pana doktora S.Ale to tylko moje osobiste zdanie -matki dziecka (nie byłam osamotniona w tej opinii)to już duży minus niestety .A zabiegów jest dosyć sporo najlepiej wcześniej dowiedzieć się od laryngologa co by dziecku pomogło i o to poprosić już w sanatorium Są trzy zabiegi ,ale później można poprosić jeszcze o coś i pani doktór dodawała zabiegi.Podstawa leczenia w Dąbkach to jednak morskie powietrze i częste ,a krótkie szczególnie w zimie i na wiosnę, spacery .Ja wychodziłam z dzieckiem trzy ,cztery razy dziennie ,mały nie chorował ,poza tym cały czas rozszczelnione okno w bardzo ciepłym pokoju ,a na spacer ,zostawiony uchylony balkon .Niestety to rzadka praktyka ,raczej siedzenie w osrodku w goracym i dusznym pokoju nie sprzyja kuracji.
Oprócz inhalacji solą i morskiego powietrza sanatorium Cegielski proponuje tez jonoforezy ,lampy solar i bioptron i inne ,których nie mieliśmy wiec się nie wypowiadam ,
Ja z mężem zmieniłam się po 1,5 tygodnia.Zapłaciliśmy w sumie około 1700 zł ,jechałam nastawiona tragicznie ,a prawie wszystko co przeczytałam na forum okazało się nie prawdą Wszystkim ,którzy chcą zrezygnować poradzę by zadali sobie pytanie jak chcą spędzić ten czas ,czy w europejskim hotelu ale nic poza tym ,czy na koloniach z dużą ilością zajęć dla dzieci ,miłą i ciepła atmosferą.Do Dukata zawsze można pójść do sali z piłkami 3 zł za pół godziny ale sala jest wielkości mniej więcej dużego pokoju w mieszkaniu.Ja będę się jeszcze starać o sanatorium dla dziecka i to właśnie w Cegielskim.
waszka
Posty: 2
Na forum od: 20 kwie 2012 13:24

Re: Dąbki Cegielski

Post autor: waszka »

Witaj Becia.
Bardzo dziękuję Ci za pozytywna opinię o tym sanatorium.
Jadę tam z synkiem w maju i bardzo się boję jak tam bedzie, nie wspomnę juz o opłacie :evil:
Teraz wiem na co się nastawić.
Pozdrawiam.
Grażyna.
ewela1586
Posty: 3
Na forum od: 15 maja 2012 14:47

Re: Dąbki Cegielski

Post autor: ewela1586 »

A może ktoś chce się zamienić na Cegielskiego w terminie 11.06.2012-02.07.2012.
ODPOWIEDZ