Zespół cieśni nadgarstka

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
forumowicz

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: forumowicz »

Czuję się już spokojniejsza :) Dziękuję Alice , martwiło mnie to unieruchomienie .Strach ma wielkie oczy , jak widać :lol: :lol: :lol: .Pozdrawiam , spokojnej nocki życzę :kwiat:
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: andrzej1955 »

Alice pisze:Smuga,ja jestem po zabiegu likwidacji cieśni prawej ręki.
Nie leżałam w szpitalu,zabieg robiony w znieczuleniu miejscowym,szew mam tak na 3/3,5 cm.Trwało to wszystko w sumie około godziny z zakładaniem gipsu i zaraz wróciłam do domu.Gips około tygodnia,opatrunki zmieniane codziennie.Potem orteza,ale nie cały czas,mogłam ją zdejmować jak nie robiłam za wiele.Potem zdjęcie szwów.Rehabilitacji żadnej nie miałam.Nie bolało,czułam tylko mrowienie tego mięśnia pod kciukiem.Dwa tygodnie po zabiegu wyjechałam z młodym na wczasy na Mazury,pozwolono mi.
Witam,jestem po zabiegu na cieśni nadgarstka prawej dłoni- zabieg około 40 min przy miejscowym znieczuleniu,w moim przypadku 10 szwów bez gipsu,tylko opatrunek,po zdjęciu szwów rehabilitacja,sprawność w pełni nie wróciła,sam zabieg nic strasznego a procedura i sposób wykonania zależy od operatora i zaawansowania niepełnosprawności dłoni,wynik EMG przepływowe wszystko pokaże jaki to stopień-nie wystrasz się na badaniu jak dłoń będzie Ci skakać bo prąd przepływający jest niezbyt przyjemny,trzymaj się zdrowo-najważniejsze jest to że po zabiegu można normalnie spać i nic nie rwie i strzyka :!: pozdrawiam :)
forumowicz

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: forumowicz »

Dziękuję Andrzeju za opis zabiegu :) Jutro się wyjaśni czy zajmą się jedną czy dwoma dłońmi, rano mam to EMG.Jestem już spokojniejsza :D . Zdaję sobie sprawę że jeśli ma to pomóc i mają się skończą dolegliwości nocne , te ciągłe drętwienia , brak czucia ...to nie ma się co zastanawiać. Pozdrawiam serdecznie :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: Felice »

Oby jak najszybciej się wyjaśniło.Ja nie byłam w stanie kubka w ręku utrzymać.Ale co w tym jest najciekawsze? Miałam dużo większe dolegliwości bólowe w lewej ręce,a cieśń była dużo większa w prawej.
To jeszcze na koniec trochę na wesoło.Po pół roku miałam robić lewą rękę,ale po zrobieniu prawej dolegliwości całkowicie ustąpiły :D i jak się domyślacie na razie nic nie robię....czekam,może już nie będzie trzeba robić?
forumowicz

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: forumowicz »

Witaj Alice :) Wyjaśni się szybko , bo już jutro.Mam problemy z kręgosłupem szyjnym i wszyscy lekarze dotychczas przypisywali te dolegliwości , właśnie zmianą w szyjnym .Mam też epizody bólowe spowodowane obkurczeniem torebki stawowej w barku i częste stany zapalne.I jak się to nałożyło , lekarze szli w tym kierunku . Przy ostatniej wizycie zasugerowałam lekarzowi że może zainteresuje się moimi dłońmi , bo tyle co już wytłukłam szkła w domu :lol: :lol: nie mając w pełni czucia i przez to nie kontrolując chwytu , szczególnie kciukiem ....I o dziwo lekarz przyznał rację pacjentowi :o pobadał dłonie i powiedział że nie obejdzie się bez zabiegu i to na obu dłoniach .Wysłał na EMG by potwierdzić diagnozę i stopień zmian .Ale że na 100% mam się szykować na zabieg .Więc się szykuję :( już spokojniejsza po Waszych wpisach :) Miłego dnia życzę :kwiat:
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: andrzej1955 »

smuga pisze:Witaj Alice :) Wyjaśni się szybko , bo już jutro.Mam problemy z kręgosłupem szyjnym i wszyscy lekarze dotychczas przypisywali te dolegliwości , właśnie zmianą w szyjnym .Mam też epizody bólowe spowodowane obkurczeniem torebki stawowej w barku i częste stany zapalne.I jak się to nałożyło , lekarze szli w tym kierunku . Przy ostatniej wizycie zasugerowałam lekarzowi że może zainteresuje się moimi dłońmi , bo tyle co już wytłukłam szkła w domu :lol: :lol: nie mając w pełni czucia i przez to nie kontrolując chwytu , szczególnie kciukiem ....I o dziwo lekarz przyznał rację pacjentowi :o pobadał dłonie i powiedział że nie obejdzie się bez zabiegu i to na obu dłoniach .Wysłał na EMG by potwierdzić diagnozę i stopień zmian .Ale że na 100% mam się szykować na zabieg .Więc się szykuję :( już spokojniejsza po Waszych wpisach :) Miłego dnia życzę :kwiat:
To dobrze że czasami DOKTORZY przyznają rację pacjentom to oznaka że nie traktują przedmiotowo i według jednego szablonu,być może zespół cieśni nadgarstka po jej tzw,podcięciu poprawi Ci sytuację barku-czego Ci serdecznie życzę,każdy przypadek jest inny i inne mogą być reakcje :!: co do tłuczenia szkła to Masz dobre wytłumaczenie na odreagowywanie ;) :lol: znam to z autopsji,dlatego butelkę z piwem brałem do tej zdrowej dłoni :lol: niestety nie możesz robić 2-cieśni na raz :!: najpierw jedna-rehabilitacja a potem druga,moja lewa dłoń a szczególnie palce nie domykały się do momentu wstrzyknięcia sterydu w bolący łokieć,po sterydzie przestał boleć łokieć i palce oprócz tego na Fak....się domykają :!: jesteśmy skomplikowanymi organizmami i reagujemy każdy inaczej :!: pozdrawiam,powodzenia i zdrówka życzę :!: :)
forumowicz

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: forumowicz »

Dobry wieczór Andrzeju :D Najbardziej podoba mnie się ten palec na Fak......masz go zawsze przygotowany :lol: :lol: :lol: Ja nie dawno miałam troszkę mniej wesołą sytuacje ....pijąc lampkę wina , wymskła :roll: mnie się z ręki i zachlapałam mojego rozmówce i w odpowiedzi usłyszałam tak trochę żartem ;) ...Kochana Ty już lepiej nie pij ...Czułam się strasznie :? , tym bardziej że był to mój pierwszy kieliszek . No :!: ale nie mamy naszych dolegliwości wypisanych na czole , tym bardziej te praktycznie nie zauważalne , a tak bardzo uciążliwe .Życzę spokojnej nocy :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: Felice »

"zespół cieśni nadgarstka po jej tzw,podcięciu" Andrzeju nazwa pochodzi od uciskania i wzrostu ciśnienia w obrębie kanału.To co się podcina to troczki zginaczy nadgarstka i wtedy odbarcza się nerw pośrodkowy.
forumowicz

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: forumowicz »

Już po badaniu .Prosto , łatwo i przyjemnie :D Andrzeju z tym prądem miałeś rację :lol: :lol: dziwne uczucie ale do wytrzymania.Lewa jeszcze jako tako , ale w prawej całkowity brak przewodnictwa.Zabieg odbarczenia planowany na koniec września li tylko z powodu kilku wyjazdów wakacyjnych ( mogło by być już na czerwiec ) . Strach ma wielkie oczy .Na ten czas oczekiwania na zabieg zalecone dalsze używanie ortezy i troszkę farmakologi ( recepta wykupiona ) .Pan doktor bardzo miły ... opisał jak będzie przebiegał zabieg ze szczegółami .Jeszcze raz dziękuję Alice i Andrzejowi za odpowiedzi ...to na prawdę dużo znaczy dla takich spanikowanych osóbek jak Ja .Pozdrawiam i miłego dnia życzę :D .
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: andrzej1955 »

Sprawdzimy czy po zabiegu i rehabilitacji nie oblejesz Nas.....winem :!: :lol: pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ