Horyniec Zdrój

Opis miejscowości uzdrowiskowych. Fotografie. Otoczka pobytów w sanatoriach. Nieco rozrywkowo, nieco turystycznie. Co warto zobaczyć, gdzie się rozerwać.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24608
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Horyniec Zdrój

Post autor: ewasz »

Masz rację Selenko, pooglądałoby się fajne fotki nie powiem :lol: :lol:
bozenkagr
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 328
Na forum od: 28 lut 2014 19:38
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Horyniec Zdrój

Post autor: bozenkagr »

poszukam, :) obiecuję
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Horyniec Zdrój

Post autor: Suzen »

Ja jeszcze nie byłam w Horyńcu Zdroju,ale może już niedługo wybiorę się tam. ;)
Zwiedzę te nieznane miejsce.
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Horyniec Zdrój

Post autor: anusia153 »

bozenkagr pisze:sergio, anusia
Piękne zdjęcia, które przypomniały mi mój pobyt w Domu Zdrojowym w Horyńcu w maju 2012 r. Byłam tam 28 dni i mimo obaw ani dnia się nie nudziłam. Odwiedziłam wszystkie miejsca, które opisujecie i wiele jeszcze innych, np. Szumy, piękne naturalne katarakty na rzece, nie pamiętam tylko miejscowości. Muszę odszukać zdjęcia.
dzięki.
Wszystkim polecam to miejsce; super borowina i siarka, miła obsługa, smaczne jedzenie (przybyło mi po nim 4 kilogramy) a okolice, poezja ...
Na początku mojego pobytu kwitł rzepak, całe pola, cudny widok.
pozdrawiam
W programach wycieczek proponowanych kuracjuszom z Horyńca jest na pewno wycieczka po Roztoczu środkowym .
Szumy a właściwie "Szlak Szumów” o których pisze bozenkagr , to oddalony o około 40 km od Horyńca "Rezerwat nad Tanwią" w okolicach Suśca . Położony jest w dolinie rzeki Tanew, u ujścia potoku Jeleń w okolicach miejscowości Rebizanty.
Największą osobliwość rezerwatu stanowi rząd 24 progów tworzących widowiskowe wodospady. Właśnie w tym miejscu znajduje się jedna z najwyraźniej zaznaczonych granic geologicznych pomiędzy Europą fałdową i płytową.

[ obrazek zewnętrzny ]


[ obrazek zewnętrzny ]

[ obrazek zewnętrzny ]

[ obrazek zewnętrzny ] wodospad Jeleń


Jeżdżę tam kilka razy w roku, Szumy to jedno z najpiękniejszych miejsc na Roztoczu, niesamowicie piękne i niezapomniane.
Warto tam pojechać i wracać, bo to miejsce magiczne, urocze, wręcz bajkowe.

[ obrazek zewnętrzny ] majowe pola rzepakowe z okolic Horyńca.
forumowicz

Re: Horyniec Zdrój

Post autor: forumowicz »

Całe Roztocze to przepiękne miejsca , to tam woda śpiewa :D Na zmęczonych wędrowców czeka odpoczynek i pyszne jedzonko w karczmie ....Aniu pamiętasz ;) [ obrazek zewnętrzny ]
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Horyniec Zdrój

Post autor: Selene »

No i nic z tego :( Najbliższy wolny termin w Domu Zdrojowym to po 15 sierpnia :( Ale co się odwlecze to nie uciecze :D
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Horyniec Zdrój

Post autor: anusia153 »

Selene :kwiat: Widzę, że Cię nęci ten Horyniec :) Wiem , że co roku w Domu Zdrojowym oferują turnusy lecznicze dwutygodniowe .W ubiegłym roku były w terminie 20-07 do 02-08 i późniejsze od 12-10 do 25 -10 . Cena za turnus w pokoju 1 osobowym 2 200 zł i w dwuosobowym 1950 zł . Może i w tym roku też takie turnusy będą .
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Horyniec Zdrój

Post autor: anusia153 »

Krysiu doskonale pamiętam i długo nie zapomną , jak wyjadłam twojemu mężowi obiadek :oops: w tej karczmie :lol: :lol:
Karczma przypomina zagubioną w głuszy leśniczówkę jest nie daleko od "Rezerwatu nad Tanwią " w drugim rezerwacie "Rezerwat Szum "w Górecku Kościelnym .
[ obrazek zewnętrzny ]

[ obrazek zewnętrzny ]

A to zdjęcia zrobione z korony zapory, która spiętrza jego wody, tworząc malownicze śródleśne jeziorko. Jest tu mała elektrownia wodna.

Nad rozlewiskiem Szumu - królestwem bobrów , można podpatrywać te pracowite stworzonka .
Mnie się nie udało uchwycić bobra przy pracy , jedynie świeże podcięte drzewa .

[ obrazek zewnętrzny ]

[ obrazek zewnętrzny ]
wojtek11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 614
Na forum od: 14 gru 2012 14:45
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Horyniec Zdrój

Post autor: wojtek11 »

Anusia Horyniec jest piękny jesto moje pierwsze sanatorium lasy lasy blisko Lów jak byłem w Krusie dopiero budowali basen pozdrawiam Horyniec i osoby które są lub będa w Horyncu
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Horyniec Zdrój

Post autor: anusia153 »

[ obrazek zewnętrzny ]
Sanatorium "Bajka" dawny "Metalowiec" w Horyńcu Zdr. mieści się w Pałacu Książąt Ponińskich (Na przełomie XVI/XVII wieku był zamkiem myśliwskim Króla Jana III Sobieskiego przyjeżdżającego tu na polowania. )
ODPOWIEDZ