Dodatkowe opłaty

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
yona
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 99
Na forum od: 08 maja 2011 19:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Dodatkowe opłaty

Post autor: yona »

W większości sanatoriów jak wieść niesie są dodatkowe opłaty a to za telewizor , a to za parking . Zastanawiam się czy to legalne i dlaczego te opłaty są tak zróżnicowane w poszczególnych sanatoriach?. Przecież gdziekolwiek się nie pojedzie w dzisiejszych czasach to telewizor jest w cenie pobytu , parking dla gości też... co jeszcze wymyślą? Taniej wyjdzie ambulatoryjnie może.
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8581
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Dodatkowe opłaty

Post autor: Lewek »

yona pisze:W większości sanatoriów jak wieść niesie są dodatkowe opłaty a to za telewizor , a to za parking . Zastanawiam się czy to legalne i dlaczego te opłaty są tak zróżnicowane w poszczególnych sanatoriach?. Przecież gdziekolwiek się nie pojedzie w dzisiejszych czasach to telewizor jest w cenie pobytu , parking dla gości też... co jeszcze wymyślą? Taniej wyjdzie ambulatoryjnie może.
Sorry taki mamy kraj :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dodatkowe opłaty

Post autor: Felice »

yona zapewniam Ciebie,ze żaden dyrektor nie podjąłby decyzji o opłatach gdyby nie przeanalizował tego ze swoim prawnikiem.
Ja rozumiem dodatkowa opłatę za telewizor(oni też płacą abonament i prąd),ale nie w kwocie 110 zł za turnus jak to np. życzą sobie w Iwoniczu w "Piaście". W większości szpitali telewizor jest płatny,parking też.
Koszt pobytu w sezonie w pokoju 1 osobowym na 21 dniowym turnusie z opłaceniem parkingu,tv,internetu,klimatycznego to około 1200 zł.Jeszcze może być leżak,czajnik,dodatkowa zmiana ręczników,pościeli..... :lol: :lol: :lol:
Żyjemy w kapitalizmie i zasada jest popyt - jest podaż działa znakomicie.
Kolejki do sanatoriów jak wiemy są kilkuletnie....... 8-)
iwcia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 814
Na forum od: 15 mar 2012 13:55
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Dodatkowe opłaty

Post autor: iwcia »

Zastanawiam się jak rozwiązać ewentualny problem.
Otóż nie jestem fanką TV, a juz napewno nie w sezonie letnim, kiedy pogoda sprzyja spacerom, wycieczkom i tym podobnym formom relaksu.
Telewizor w pokoju nie jest dla mnie żadną atrakcją :x
Fajnie jesli dostanę "jedynke", ale jesli nie? Czy jestem zobowiązana uiscić oplatę za TV ?
jurek777
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 147
Na forum od: 26 sty 2014 15:10
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Dodatkowe opłaty

Post autor: jurek777 »

iwcia pisze:Zastanawiam się jak rozwiązać ewentualny problem.
Otóż nie jestem fanką TV, a juz napewno nie w sezonie letnim, kiedy pogoda sprzyja spacerom, wycieczkom i tym podobnym formom relaksu.
Telewizor w pokoju nie jest dla mnie żadną atrakcją :x
Fajnie jesli dostanę "jedynke", ale jesli nie? Czy jestem zobowiązana uiscić oplatę za TV ?
To zależy do jakiego sanatorium trafisz :?: :?: :?: W jednych ta opłata jest dobrowolna,a w innych obowiązkowa :!:
iwcia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 814
Na forum od: 15 mar 2012 13:55
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Dodatkowe opłaty

Post autor: iwcia »

Obowiązkowa oplata...I to jest własnie jeden z wielu absurdow w naszym kochanym kraju :!:
TV to żaden nadzwyczajny luksus, za ktory trzeba dodatkowo placic.To zwyczjany standart.
A swoja drogą bardzo jestem ciekawa do jakiego sanatorium trafie i jak uda mi sie to rozwiazac ;) :lol: :lol:
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

opłaty za dodatkowe usługi w sanatoriach...

Post autor: jacky6 »

znajdują uzasadnienie, jeśli mają oparcie w dzialaniu...
parking strzeżony - ok...
ale tv ?
internet może za jakiś czas ?
...
czy przyjedzie jechać z książeczką opłat abonamentowych ?
wszak PDT już dawno temu zwolnił nas ...
...
może wystarczy - po prostu poprosić panią recepcjonistkę o dokument stwierdzający obowiązkowość takowych opłat...
a wtedy moze się okazać, że dokumentu nie ma albo ma taką wartość, że można wysłać go do telexpresu...
tam lubią takie "kawałki" prezentować...

...

:mrgreen: 7 DDW :ugeek:
iwcia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 814
Na forum od: 15 mar 2012 13:55
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Dodatkowe opłaty

Post autor: iwcia »

Własnie dokladnie o tym samym myslalam ;) że poprosze o podstawę prawną dotyczącą oplat z TVw danym sanatorium ;)
Bardzo nie lubię byc wykorzystywana :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Robeo
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 471
Na forum od: 10 sie 2012 10:56

Re: Dodatkowe opłaty

Post autor: Robeo »

Nie ma obowiązkowych opłat za TV. Jeśli nie korzystasz - zgłaszasz to i nie płacisz. Oni mogą zabrać TV z pokoju, chyba że jest "na kartę abonencką" - wtedy stoi bezużyteczny - bez opłat. Proste. Trzeba tylko o swoje się upomnieć. Płacić za używanie trzeba, bo TV nie wchodzi w skład opłaty za leczenie, którą zwraca NFZ i ZUS. To luksus, a więc dodatek do pobytu. Sanatorium zapewnia: nocleg, całodzienne wyżywienie, opiekę lekarsko/pielęgniarską i zabiegi - i tyle w temacie :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dodatkowe opłaty

Post autor: Felice »

iwcia jak nie będziesz chciała tv to opłaty nie musisz wnosić.Nigdzie nie spotkałam by była obowiązkowa.Teraz często jest tak,ze kupuje się kartę,lub wydawany jest pilot za opłatą i bez tych gadżetów nie uruchomisz telewizora.
W sanatorium standardem jest spanie,jedzenie,opieka pielęgniarsko lekarska i zabiegi.
Przeczytaj na skierowaniu co NFZ ci zapewnia kierując na turnus.
ODPOWIEDZ