Dodatkowe opłaty

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
iwcia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 814
Na forum od: 15 mar 2012 13:55
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Dodatkowe opłaty

Post autor: iwcia »

Dotychczas nie spotkalam się z opłatą za TV sanatorium, to zależy chyba od osrodka.
Jak juz pisalam, nie oglądam, ale w pokoju raczej nie będę sama, i nie chcialabym narazic współlokatorki na podwójne doplaty, z tego tytułu, że ja nie jestem zainteresowana.Jesli oplata liczona jest od pokoju, to oczywiście lojalnie podziele sie kosztami. :)
Ale dziwoląg ze mnie, prawda ? :lol: :shock: :lol: Bez telewizora :?: :lol: w dzisiejszych czasach :?: :lol: :lol:
Pozdrawiam wszystkich, w tym namiętnych kinomanow :lol: :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dodatkowe opłaty

Post autor: Felice »

Dlaczego dziwoląg?
Ja bardzo mało oglądam,ale akurat na wyjazdach telewizor biorę,bo lubię jak coś czasem gada,sprawdzę wiadomości,pogodę.
Generalnie jestem czytająca :D
iwcia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 814
Na forum od: 15 mar 2012 13:55
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Dodatkowe opłaty

Post autor: iwcia »

Alice :kwiat: ja podobnie :) Wolę dobrą książke niz TV.Ale w sanatorium nawet i na czytanie nieraz brakuje czasu :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8581
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Dodatkowe opłaty

Post autor: Lewek »

iwcia pisze:Dotychczas nie spotkalam się z opłatą za TV sanatorium, to zależy chyba od osrodka.
Jak juz pisalam, nie oglądam, ale w pokoju raczej nie będę sama, i nie chcialabym narazic współlokatorki na podwójne doplaty, z tego tytułu, że ja nie jestem zainteresowana.Jesli oplata liczona jest od pokoju, to oczywiście lojalnie podziele sie kosztami. :)
Ale dziwoląg ze mnie, prawda ? :lol: :shock: :lol: Bez telewizora :?: :lol: w dzisiejszych czasach :?: :lol: :lol:
Pozdrawiam wszystkich, w tym namiętnych kinomanow :lol: :kwiat:
Iwcia, nie martw się na zapas. Może trafi Ci się współlokatorka, która również nie będzie miała ochoty na tv ;) .Ja akurat taką miałam :lol: Wcale nie jesteś dziwolągiem :P
forumowicz

Re: Dodatkowe opłaty

Post autor: forumowicz »

Na moim ostatnim pobycie w sanatorium przy meldunku ,zostałam zapytana czy chcę korzystać z telewizora.Bo starają się dobierać do pokoi w podobnym wieku i chęci korzystania z TV.Zamieszkałam z panią o 4 lata starszą która też nie chciała TV.Chyba dużo zależy od obsługi .Telewizor wisiał na ścianie i w każdej chwili można było zmienić zdanie , bo opłata była skalkulowana tak za cały turnus jak i za ilość dni .Można było kupić kartę do TV np.na jeden dzień , tydzień .I wiem że niektórzy kupowali tylko sporadycznie np.panowie na mecz :) Każde sanatorium :roll: jak widać rządzi się w tym temacie swoimi zarządzeniami .Pozdrawiam i życzę każdemu takiego podejścia do tematu TV :)
iwcia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 814
Na forum od: 15 mar 2012 13:55
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Dodatkowe opłaty

Post autor: iwcia »

Smuga :) takie podejscie do sprawy przez obsługę santorrium. bardzo mi sie podoba :)
Zobaczymy jak bedzie tym razem ;) Poki co, barazie nie dostałam przydziału :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam :kwiat:
Ps. Miło mi,że nie jestem odosobniona :kwiat:
elizaa
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 63
Na forum od: 16 sty 2014 12:37
Staż sanatoryjny: 1

Re: Dodatkowe opłaty

Post autor: elizaa »

Iwcia :kwiat: Nie jestes odosobniona. Nie oglądam tv w domu i nie widzę powodu, żebys ktoś zmuszał mnie do oglądania tv w sanatorium. Byłam w Kujawiaku w Inowrocławiu, przy dokonywaniu zapłaty recepcjonistka chciała doliczyć mi opłatę za tv. Nie zgodziłam się, bo tv ogladać nie miałam zamiaru, miałam ze soba laptopa i mi wystarczył do kontaktu ze światem. Chociaż wiem, że inne osoby były zmuszane do opłaty za tv: jeżeli jedna osoba w pokoju chciała ogladać tv, to druga tez musiała wnieśc opłatę - obie osoby po 26 zł za turnus. Widocznie za mało stanowcze były te osoby. Moja współlokatorka zapłaciła 26 zł za turnus, ja nie płaciłam wcale. :kwiat:
iwcia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 814
Na forum od: 15 mar 2012 13:55
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Dodatkowe opłaty

Post autor: iwcia »

Dzięki dziewczyny :) za wszystkie odpowiedzi i rady :kwiat:
Mysle już,że poradze sobie z tym problemem, jesli bedzie trzeba ;) :kwiat:
Pozdrawiam serdecznie :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7822
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dodatkowe opłaty

Post autor: darek »

a i są ośrodki ,które opłaty za korzystanie z TV mają w swym STANDARDZIE za darmo!!
Wszak jest taki paragraf KRRiTV ,że ośrodki są zwolnione z opłat.
Dużo po prostu zależy od PAZERNOŚCI -właścicieli
Przykład Kołobrzegu -w każdym ośrodku inna CENA za ten sam PAKIET
yona
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 99
Na forum od: 08 maja 2011 19:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Dodatkowe opłaty

Post autor: yona »

Ja rozumiem, że płacą abonament , ale te programy to zazwyczaj standard tv naziemnej więc rozumiem gdyby opłata wynosiła ok 20 zł. A koszt parkingu 120- 150 zł to tez lekka przesada , tym bardziej w sytuacji gdy nie ma możliwości innego postoju..
ODPOWIEDZ