Szczawnica Nauczyciel

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
arek
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 20
Na forum od: 10 kwie 2012 14:45

Re: Szczawnica Nauczyciel

Post autor: arek »

Witam! Ja byłem w zeszłym roku. Jeśli chodzi o wyżywienie znośne,co do personelu i pobytu zgadzam się z opinią poprzednika. Okolica piękna jest co zwiedzać (są organizowane różne wycieczki ) ma się rozumieć,że za dodatkową odpłatnością. Trochę mnie zastanawia postępowanie pana który obsługuję wanny p. Marek (każe się rozbierać do naga)wchodzi aby włączyć,natomiast obsługująca pani Ania pokazuje w którym miejscu się włącza i wychodzi aby nie być skrępowanym !!! Pokoje czyste ale bez rewelacji. Co mnie mocno zdziwiło to,to że nie ma w pokoju czajnika! Jest jeden na korytarzu ogólnodostępny. Ja byłem prywatnie ale przez atmosferę jaka tam panuję czułem się trochę jakbym był na koloniach!! Nie zależało mi wcale na nocnych wypadach ale uważam że kadra przesadza przecież tam przebywają osoby dorosłe i odpowiedzialne...
alicja19
Posty: 1
Na forum od: 11 kwie 2012 12:32

Re: Szczawnica Nauczyciel

Post autor: alicja19 »

byłam w nauczycielu na przełomie marca i kwietnia 2012, w budynku jest winda, warunki lokalowe dobre, jednak jedynki (maleńkie) bez balkonów mają widok na podwórze (nieciekawe) a na tarasie na 4 piętrze strasznie wieje, jedzenie znośne , zabiegi ok, ale położenie tego sanatorium jest fatalne, do tzw miasta daleko i powrót pod wysoką górkę, tylko dla wytrawnych piechurów ze zdrowymi nogami i sercami, opieka lekarska i pielęgniarska w porządku, tylko jedna pani pielęgniarka wiedziała lepiej ode mnie jak ja się czuję, ale to był wyjątek, bo ogólnie bardzo miłe i opiekuńcze były, ze stołówki nie można zabierać kubka ani talerzyka, w pokojach są po sztuce, ale czasem potrzebne dodatkowe, samo sanatorium bardziej przypomina szpital uzdrowiskowy niż sanatorium, żadnych rozrywek, po południu, jak się skończą zabiegi - martwa cisza - do najbliższego lokalu w mieście daleko, ale muza fajna i zabawy udane, trzeba wrócić przed 22-gą, to jest spory mankament, powinni urządzić na miejscu jakąś kawiarnię z muzyką, żeby nie potrzeba było brać taksówki na powrót, wycieczki dosyć drogie, lepiej samemu jeździć , jeśli się ma samochód, do zwiedzania sporo, widoki urocze, alkohole w Słowacji w podobnych cenach jak w Polsce, sama Szczawnica jest miłym miejscem, ale widać, że dopiero na razie na drodze do rozkwitu, w sklepach drożyzna i nic ciekawego, oscypki smaczne, reasumując nie wiem, czy zachęcać do przyjazdu czy wręcz przeciwnie, ja już tam nie pojadę
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Szczawnica Nauczyciel

Post autor: stokrotka »

monter pisze:Właśnie wróciłem ZNP Szczawnica Nie polecam tam pobytu

Kierownictwo i personel medyczny(LEKARZE) maja cie za nic Obiekt zamykany o 22 spóźnieni sprawdzani na alkomacie przez recepcjonistkę i pielęgniarkę (obie rude) Posiłki marne Zero imprez

Nie polecam
Człowieku ! Co Ty wypisujesz ? Byłam tam .Personel bez zarzutu ,pokoje co dnia sprzątane.Peronel medyczny kulturalny, uśmiechnięty.Jedzenie urozmaicane ,podane estetycznie i smaczne.Nie zawsze było mięso -ale głodna nie chodziłam.W domu też różnie się gotuje przecież.Były organizowane wycieczki,pogadanki, pokazy -można było wybierać co komu pasuje.Z pobytu byłam zadowolona.Jechałam się podleczyć -wspaniałe inchalacje -bardzo mi pomogły.Natomiast jak ktoś jedzie tylko po to by się wyszumieć z nastawieniem na imprezy to niech jedzie na wczasy !!! NIKT NIKOGO TAM NIE SPRAWDZAŁ ALKOMATEM !!!...przynajmniej jak ja byłam.Gdy się wracało po 22 -ej z potańcowek to wystarczyło zapukać i recepcjonistka drzwi otworzyła.
Nie rozumiem dlaczego monter pisze takie bzdury !!! ??? Wszystko co napisał nie ma tam miejsca.
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Szczawnica Nauczyciel

Post autor: stokrotka »

alicja19 pisze:byłam w nauczycielu na przełomie marca i kwietnia 2012, w budynku jest winda, warunki lokalowe dobre, jednak jedynki (maleńkie) bez balkonów mają widok na podwórze (nieciekawe) a na tarasie na 4 piętrze strasznie wieje, jedzenie znośne , zabiegi ok, ale położenie tego sanatorium jest fatalne, do tzw miasta daleko i powrót pod wysoką górkę, tylko dla wytrawnych piechurów ze zdrowymi nogami i sercami, opieka lekarska i pielęgniarska w porządku, tylko jedna pani pielęgniarka wiedziała lepiej ode mnie jak ja się czuję, ale to był wyjątek, bo ogólnie bardzo miłe i opiekuńcze były, ze stołówki nie można zabierać kubka ani talerzyka, w pokojach są po sztuce, ale czasem potrzebne dodatkowe, samo sanatorium bardziej przypomina szpital uzdrowiskowy niż sanatorium, żadnych rozrywek, po południu, jak się skończą zabiegi - martwa cisza - do najbliższego lokalu w mieście daleko, ale muza fajna i zabawy udane, trzeba wrócić przed 22-gą, to jest spory mankament, powinni urządzić na miejscu jakąś kawiarnię z muzyką, żeby nie potrzeba było brać taksówki na powrót, wycieczki dosyć drogie, lepiej samemu jeździć , jeśli się ma samochód, do zwiedzania sporo, widoki urocze, alkohole w Słowacji w podobnych cenach jak w Polsce, sama Szczawnica jest miłym miejscem, ale widać, że dopiero na razie na drodze do rozkwitu, w sklepach drożyzna i nic ciekawego, oscypki smaczne, reasumując nie wiem, czy zachęcać do przyjazdu czy wręcz przeciwnie, ja już tam nie pojadę
Skoro na tarasie wieje to nie trzeba tam przebywać -proste.W marcu raczej się nie da opalać na tarasie -ja byłam w kwietniu i też wiało,ale też się opalałam w bluzce z krótkim rękawem.O ile to można nazwać opalaniem.Byłam na 3 pietrze z balkonem ,bez dopłaty i nie narzekam.Nie był to żaden szpital uzdrowiskowy -można wychodzić i wracać bez ograniczeń -nikt nie sprawdzał obecności w pokojach przed nocą.Cena wycieczek była taka, że można było wybrać cenowo taką ,na którą mnie było stać.Jedynym mankamentem dla mnie ,było położenie budynku -trzeba było troszkę się "wspinać" by do niego dość.Ale przecież to są góry -więc ? Dla zdrowia !!To że jest jeden dzbanek bezprzewodowy na piętrze to jedyna wada tego sanatorium.W dzisiejszych czasach taki dzbanek powinien być w każdym pokoju. ;)
Porównując ceny wyjazdu prywatnego z innymi sanatoriami ceny w NAUCZYCIELU są konkurencyjne.
bojkaa669
Posty: 2
Na forum od: 23 kwie 2012 13:30

Re: Szczawnica Nauczyciel

Post autor: bojkaa669 »

jestem studentką i chciałabym mieszkać w jednoosobowym pokoju. Ile wyniesie mnie dopłata do takiego pokoju? I czy bede miała zniżkę?
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Szczawnica Nauczyciel

Post autor: stokrotka »

bojkaa669 pisze:jestem studentką i chciałabym mieszkać w jednoosobowym pokoju. Ile wyniesie mnie dopłata do takiego pokoju? I czy bede miała zniżkę?
Proponuję tam zadzwonić -nie orientuję się w dopłatach ,byłam w" dwójce" .Jedynki są od strony podwórka na kotłownię-widok nie specjalny.Bez balkonu.Natomiast ja byłam w "dwójce" -widok wspaniały na pasmo gór.Do tego balkon -na stronę południową.Miłego pobytu. :)
arek
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 20
Na forum od: 10 kwie 2012 14:45

Re: Szczawnica Nauczyciel

Post autor: arek »

Turnus 14dniowy w jedynce kosztuje 1232 zł w sezonie letnim. Zgadzam się z tym że 1są nie ciekawie usytuowane!!! Dlaczego TY masz mieć zniżkę w opłacie za pobyt?
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Szczawnica Nauczyciel

Post autor: stokrotka »

bojkaa669 pisze:jestem studentką i chciałabym mieszkać w jednoosobowym pokoju. Ile wyniesie mnie dopłata do takiego pokoju? I czy bede miała zniżkę?
Pytasz o zniżki-otóż gdybyś spojrzała na stronkę www....zobaczyłabyś że zniżki są dla członków ZNP.Tylko i wyłącznie.Może jesteś studentką pracującą jako nauczycielka, oraz członkiem ZNP wtedy masz zniżkę.
bojkaa669
Posty: 2
Na forum od: 23 kwie 2012 13:30

Re: Szczawnica Nauczyciel

Post autor: bojkaa669 »

dostałam skierowanie z NFZ na 21 dni. studenci przed ukończeniem 26 roku życia są zwolnieni z opłat . kiedys bylam w pokoju 3 os do takiego pokoju doplata wynosila cos ok 200 zl ja placilam naprawde symboliczne pieniadze. tylko nie wiem czy taka zniżka obejmuje także pokoje jednoosobowe czy tylko wieloosobowe.
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Szczawnica Nauczyciel

Post autor: stokrotka »

bojkaa669 pisze:dostałam skierowanie z NFZ na 21 dni. studenci przed ukończeniem 26 roku życia są zwolnieni z opłat . kiedys bylam w pokoju 3 os do takiego pokoju doplata wynosila cos ok 200 zl ja placilam naprawde symboliczne pieniadze. tylko nie wiem czy taka zniżka obejmuje także pokoje jednoosobowe czy tylko wieloosobowe.
Skoro wiesz lepiej ,to po co pytasz innych.Masz doświadczenie to wiesz .
ODPOWIEDZ