Ciechocinek Sanatorium Zdrowie

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
teresaela
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 49
Na forum od: 14 gru 2013 22:34
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 0

Ciechocinek Sanatorium Zdrowie

Post autor: teresaela »

Doczekałam się po 2-letnim oczekiwaniu :o , mam termin od 23.06. do w/w sanatorium proszę o kilka zdań na temat tego uzdrowiska :kwiat:
mmaria
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 72
Na forum od: 19 maja 2014 15:22
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Ciechocinek Sanatorium Zdrowie

Post autor: mmaria »

witam, byłam w zdrowiu w listopadzie e ubiegłego roku, pora nie najlepsza ale warunki bardzo dobre, zabiegi na miejscu, nie ma basenu, jedzonko dobre było okej, pozdrawiam i życzę miłego pobytu , proszę pytać to odpowiem :)
Awatar użytkownika
Ida
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 21 sie 2010 11:08
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Ciechocinek Sanatorium Zdrowie

Post autor: Ida »

Byłam w ZDROWIU prawie przez cały grudzień, włącznie ze świętami. Położenie w samym centrum, wszędzie blisko. Jest to spółka zarządzana przez młodego prezesa dosyć prężnie. Cały personel bardzo profesjonalny i sympatyczny. Lepsze, wyremontowane pokoje znajdują się na 4 i 3 piętrze, a może już ekipa zeszła niżej do tego czasu. Pani Małgosia od spraw k.o. cały czas organizuje jakieś imprezy i wycieczki, kawiarnia na miejscu. W jadłospisie przez 3 tygodnie nie powtórzyły się żadne dania obiadowe, zupy o tradycyjnych nazwach i smakach. W każdą sobotę potrawy kuchni innych narodów, oczywiście bez wielkich wymysłów. Żeby nie było za dobrze :) , muszą być minusy, ale z tym się trzeba liczyć - telewizor płatny 3 zł/dzień, kabel do internetu 2 zł/dzień. Jest na parterze komputer, darmowy zasięg wi-fi tez na parterze , ale na wprost drzwi wejściowych. Jeśli chodzi o zabiegi, to wejdż na stronę internetową i wszystko znajdziesz, piszą prawdę. Nie ma basenu, ale można się przejść do Szpitala Uzdrowiskowego Nr 1, niedaleko. W Ciechocinku byłam czwarty raz i jechałam z niechęcią, ale muszę przyznać, że pobyt w ZDROWIU zmienił moje nastawienie.Święta tez były przygotowane super, nie można narzekać. Pojechałam dzień wcześniej, bo chciałam jedynkę, niestety nocleg z kolacją i śniadaniem (nie ma innej opcji) kosztuje 100 zł. Termin dostałaś super, więc będzie pięknie.
Awatar użytkownika
teresaela
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 49
Na forum od: 14 gru 2013 22:34
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ciechocinek Sanatorium Zdrowie

Post autor: teresaela »

Dziękuję Mari i Idzie, jadę pierwszy raz do sanatorium i tak naprawdę nie wiem co ze sobą zabrać :shock: nie wiem jakie zabiegi mnie czekają, jaki strój do tego powinien być, czy zabrać ręczniki, pościel czytałam gdzieś na forum że trzeba mieć swoje, czajniczek do parzenia kawy czy herbaty, ile dziennie przysługuje zabiegów czy można sobie wybierać zabiegi, w ciągu dnia nasuwa mi się mnóstwo pytań, teraz mi uciekły, czy zabiegi są po południu. Dzięki i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Ida
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 21 sie 2010 11:08
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Ciechocinek Sanatorium Zdrowie

Post autor: Ida »

Ręczniki dają 2, jeden duży, jeden mały i ściereczkę do naczyń, po tygodniu można wymienić. Czajnik i kubek jest w pokoju. Na cały turnus przysługują 54 zabiegi, przeważnie są 3 lub 4 dziennie. Zabiegi przepisuje lekarz odpowiednio do schorzenia, ale w trakcie turnusu można je zmienić, jeśli coś nie pasuje. Na mokre zabiegi można zjeżdżać windą w płaszczu kąpielowym, tak jest najwygodniej. Przydaje się jakiś dres, bo z niego też się łatwiej rozebrać przed zabiegiem. Zabiegi są od 7-ej rano, więc raczej się kończą w porze obiadowej lub zaraz po obiedzie.
ODPOWIEDZ