wyjazd do sanatorium z siostra

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
marta15361
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 76
Na forum od: 08 maja 2013 07:07
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 1

wyjazd do sanatorium z siostra

Post autor: marta15361 »

witam mam pytanie bo w tamtym roku bylam w sanatorium w zimowicie na oddziale dla doroslych mam 21 lat i w tym roku chciala bym jechac i wziasc siostre ma 10 lat tak zebys my mialy na jeden termin wyjazd i nie wiem jak to zrobic zeby rozpatrzyli to razem zeby nie rozdzielili nas co do terminu bo inaczej bedzie nie fajnie ...:/
jesli by rozpatrzyli razem i na jeden termin to by bylo super dzielil by nas tylko budynek a nie kilomerty .. podpowiedzcie jak to zrobic zeby razem dali ..
marta15361
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 76
Na forum od: 08 maja 2013 07:07
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 1

Re: wyjazd do sanatorium z siostra

Post autor: marta15361 »

I co nikt nic nie napisze ??
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58746
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: wyjazd do sanatorium z siostra

Post autor: malgorzatas »

marta15361 pisze:I co nikt nic nie napisze ??
Witaj marta15361 :kwiat: a włóż dwa skierowania twoje i siostry do jednej koperty ..skierowania od jednego lekarza i powinlo sie udać :kwiat:
pozdrawiam :kwiat: ale moga byc tez inne propozycje na forum..od tych co więcej sie znaja na przepisach.A najlepiej jak pojedziesz do swojego NFZ i po prostu zapytaj jak to zrobić :kwiat: w końcu koniec języka za przwodnika ;)
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: wyjazd do sanatorium z siostra

Post autor: basiat »

Marta, Małgosia dobrze Ci podpowiada. Najlepiej udac się osobiście do oddziału NFZ i tak po ludzku porozmawiać. Jesli nie masz takiej możliwości, to oprócz skierowań dołącz podanie z prosbą o przydzielenie Wam sanatorium w jednym terminie i w tym samym miejscu.Oczywiście odpowiednio to uzasadnij ( no wiesz, siostra mała, potrzebuje czasem Twojej pomocy, wsparcia itp) Na stronie Nfz sprawdź nazwisko osoby odpowiedzialnej za przydział sanatorium- zwykle jest to jeden z dyrektorów) i adresuj swoje podanie , a potem kopertę bezposrednio do tej osoby. Trzymam kciuki
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: wyjazd do sanatorium z siostra

Post autor: Selene »

Marta15361 :kwiat:

Problem u Ciebie polega na tym, że Ty jako osoba pełnoletnia kwalifikujesz się do sanatorium dla dorosłych natomiast Twoja siostra do sanatorium dla dzieci.
Napisz proszę z jakiego NFZ jesteś, to bo będzie nam łatwiej Tobie coś doradzić :)

Pozdrawiam :)
marta15361
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 76
Na forum od: 08 maja 2013 07:07
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 1

Re: wyjazd do sanatorium z siostra

Post autor: marta15361 »

ja jestem z rzeszowskiego nfz a mieszkal kolo krosna wiec mam nie daleko to moze uda mi sie zalatwic wszystkie papiery i pojade tam sama zawiezc osobiscie i pogadam tam z tymi co nad tym maja nadzór .:) dzieki za odpowiedzi
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58746
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: wyjazd do sanatorium z siostra

Post autor: malgorzatas »

marta15361 pisze:ja jestem z rzeszowskiego nfz a mieszkal kolo krosna wiec mam nie daleko to moze uda mi sie zalatwic wszystkie papiery i pojade tam sama zawiezc osobiscie i pogadam tam z tymi co nad tym maja nadzór .:) dzieki za odpowiedzi
Marta15361..tak bedzie najlepiej..porozmawiać..bo kazdy NFZ rządzi się swoimi prawami..ale napewno kolezanki z forum,maja większą wiedzę i tobie jeszcze podpowiedzą w tym temacie...pozdrawiam i zycze pomyślego załatwienia sprawy :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: wyjazd do sanatorium z siostra

Post autor: Felice »

marta15361 dziecko nie może przebywać w sanatorium dla dorosłych,a Ty w sanatorium dla dzieci.Może tylko być tak,ze jedna z Was będzie pełnopłatna,opieka niestety płaci,a jeżeli ty Ty miałabyś dojechać to kupujesz dla niej pobyt.W Rymanowie kładą wtedy w "Opatrzności".Możesz też zadzwonić do Rymanowa i spytać jak to z ich perspektywy wygląda.
marta15361
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 76
Na forum od: 08 maja 2013 07:07
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 1

Re: wyjazd do sanatorium z siostra

Post autor: marta15361 »

droga Alice wlasnie dzis bylam u lekarza rodzinnego z tym problemem i zeby wypisal mi skierowanie na badania i takie tam :):) i wszystko idzie tak jak planowalam ja dostane osobno skierowanie i moja siostra osobno oczywiscie mnie wysla do budynku dla doroslych i siostre do dzieci ale to jest tylko inny budynek polaczony korytarzem ja bede u siebie a ona u siebie ale zawsze jej bd razniej jak ja tez tam bede ja sobie odpoczne i sie wykuruje i ona i najlepsze to jest ze nie zaplace ani zlotowki za to bo chodze do szkoly i bede miala ja pod pelna opieka :):):):) tylko musimy podstawowe badania zrobic i doktorka nam wypisze skierowania i napisze podanie i powienni nas wziac w tym samym terminei
:)
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: wyjazd do sanatorium z siostra

Post autor: basiat »

Brawo Marta, no widzisz, jak łatwo poszło. Pani doktor pomoże i wyjedziecie na pewno w jednym terminie. Udanego wypoczynku życzę :)
ODPOWIEDZ