Nie przyznano szpitala uzdrowiskowego-dlaczego?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
barba
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 271
Na forum od: 13 gru 2011 17:27
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 16

Re: Nie przyznano szpitala uzdrowiskowego-dlaczego?

Post autor: barba »

Witam:) Czytam wasze wpisy i nie do końca jest tak jak piszecie. Ja byłam po szpitalu w ciągu jednego roku ,az 3 razy w szpitalu sanatoryjnym na rehabilitacji w Ustroniu. W maju 2013 w Ślaskim Centrum, w styczniu 2014 r w Szpitalu reumatologicznym,a w maju 2014 r, w Równicy w przyrodo Leczniczym( tutaj dzwoniłam i jechałam ze zwrotu w ciągu trzech dni) Jestem po operacji nogi,dwa skierowania wypisał mi lekarz,który mnie operował.a jedno mój ortopeda . Wszystkie wyjazdy były na po szpitalne i 21 dni,a nie 28.Pozdrawiam:):)
Awatar użytkownika
ulanie
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1185
Na forum od: 30 cze 2014 17:14
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Nie przyznano szpitala uzdrowiskowego-dlaczego?

Post autor: ulanie »

Barba co do dni turnusu rehabilitacyjnego w szpitalu uzdrowiskowym można być 21 dni lub 28dni, nie jest powiedziane, że tylko 21 dni taki turnus trwa, W ub roku byłam na 21 dni, a we wrześniu jadę na turnus 28 dniowy, oba na zwolnieniu lekarskim.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7822
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Nie przyznano szpitala uzdrowiskowego-dlaczego?

Post autor: darek »

grzegorzgg67 pisze:Powiedzieli, iż ,, była pani już kilka razy,,. Poskąpili, ale zwykłe sanatorium przyznali. Trudno, pewno są bardziej potrzebujący. Pozdrawiam
wypowiadających się.
....Powiedzieli czy NAPISALI ???
tutaj jest różnica ,ale skoro jak Sama napisałaś pobyt w Klinice był li tylko diagnostyką to lekarz Baleonolog w NFZ nie ma podstaw do wszczynania procedury pomimo ,że Chorujesz na chorobę przewlekłą bo każda choroba generalnie klasyfikuje się do chorób przewlekłych.
Może Twój stan zdrowia po prostu na chwilę obecną nie wymaga.....wg opinii adresata wniosku
Awatar użytkownika
Ida
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 21 sie 2010 11:08
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Nie przyznano szpitala uzdrowiskowego-dlaczego?

Post autor: Ida »

Wskazania i przeciwwskazania do leczenia uzdrowiskowego określa rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 5 stycznia 2012 r. w sprawie sposobu kierowania i kwalifikowania pacjentów do zakładów lecznictwa uzdrowiskowego (Dz. U. z dn. 5.01.12 poz. 14).
Jest tam załącznik ściśle określający z jakim schorzeniem można skorzystać ze szpitala, sanatorium lub leczenia ambulatoryjnego. Ciekawa i wiele wyjaśniająca lektura.
wikul
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 211
Na forum od: 08 lut 2012 17:25

Re: Nie przyznano szpitala uzdrowiskowego-dlaczego?

Post autor: wikul »

grzegorzgg67 pisze:Powiedzieli, iż ,, była pani już kilka razy,,. Poskąpili, ale zwykłe sanatorium przyznali. Trudno, pewno są bardziej potrzebujący. Pozdrawiam
wypowiadających się.
Mojemu koledze podobnie, nie przyznali 28 - dniowego a "zwykłe" 21 - dniowe pod pretekstem że nie podpisali umów na takie leczenie. Państwo w państwie, robią co chcą. Ktoś powinien oczyścić tą stajnię Augiasza.
ODPOWIEDZ